Protokół wznowienia znaków granicznych w module EGiB

Propozycje dotyczące rozszerzenia bądź modyfikacji istniejących opcji.
mate646
__
__
Posty: 14
Rejestracja: 17 maja 2019, 11:09

Protokół wznowienia znaków granicznych w module EGiB

Post autor: mate646 »

Dzień dobry
czy jest możliwość stworzenia dodatkowego szablonu protokołu wznowienia znaków granicznych / wyznaczenia punktów granicznych literalnie według standardów technicznych Dz.U. 2022 poz. 1670:
1) oznaczenie kancelaryjne zgłoszenia pracy geodezyjnej;
2) identyfikator oraz nazwę obrębu ewidencyjnego;
3) numery działek ewidencyjnych;
4) imię i nazwisko oraz numer uprawnień geodety uprawnionego sporządzającego protokół;
5) datę sporządzenia protokołu;
6) wskazanie przepisów, na podstawie których wykonane zostały czynności wznowienia znaków granicznych lub wyznaczenia punktów granicznych;
7) oznaczenie oraz nazwa dokumentów, na podstawie których dokonano wznowienia znaków granicznych lub wyznaczenia punktów granicznych;
8 ) imiona i nazwiska właścicieli nieruchomości, użytkowników wieczystych lub innych władających wykazanych
w księgach wieczystych lub ewidencji gruntów i budynków albo osób ich reprezentujących;
9) oznaczenie punktów granicznych objętych czynnościami wznowienia znaków granicznych lub wyznaczenia punktów
granicznych z uwzględnieniem oznaczeń tych punktów w operacie ewidencyjnym;
10) opis sposobu stabilizacji lub markowania punktów granicznych;
11) oświadczenia osób, o których mowa w pkt 8, dotyczące czynności wznowienia znaków granicznych lub wyznaczenia
punktów granicznych;
12) szkic określający położenie wznowionych znaków granicznych lub wyznaczonych punktów granicznych
w odniesieniu do granic działek ewidencyjnych i trwałych szczegółów terenowych;
13) wzmiankę o odczytaniu dokumentu przed podpisaniem;
14) omówienie skreśleń i poprawek;
15) podpis geodety uprawnionego sporządzającego protokół oraz podpisy osób, o których mowa w pkt 8, na każdej stronie protokołu;
16) informacje o ewentualnych przyczynach braku podpisu osób, o których mowa w pkt 8
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8192
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: Protokół wznowienia znaków granicznych w module EGiB

Post autor: Jurek B. »

Dzień dobry,
dostępny w module EGiB protokół wyznaczenia/wznowienia punktów granicznych w wersji 3 zawiera wszystko co jest wymienione w § 17.3 standardów, poza pkt 7 (oznaczenie oraz nazwa dokumentów, na podstawie których dokonano wznowienia znaków granicznych lub wyznaczenia punktów granicznych).
Ponieważ w module jest możliwość modyfikacji szablonów raportów, można wprowadzić to oznaczenie samodzielnie. Ewentualnie, można przesłać do nas swój wzór (np. w DOC). Jeśli będzie uniwersalny, możemy dodać go do predefiniowanych szablonów raportów.
Załączniki
Zrzut ekranu 2024-02-18 105630.png
Zrzut ekranu 2024-02-18 105630.png (64.66 KiB) Przejrzano 250 razy
Pozdrawiam Jurek B.
mate646
__
__
Posty: 14
Rejestracja: 17 maja 2019, 11:09

Re: Protokół wznowienia znaków granicznych w module EGiB

Post autor: mate646 »

Protokół wznowienia/ wyznaczenia punktów granicznych wersja 2 jest dla mnie fajną bazą do edycji.
Chciałbym obok imienia i nazwiska właściciela działki dodać rodzaj własności ale gdy wprowadziłem w edytorze [wlasciciel_rp] [wladajacy_rp_nowa_linia] to nie działa poprawnie (w każdej kolumnie pojawia się ten sam właściciel.

Protokół wznowienia/ wyznaczenia punktów granicznych wersja 2 składa się z 2 stron - nie wiem jak w edytorze można przejść do edycji drugiej strony (w podglądzie widać tylko pierwszą stronę).
Awatar użytkownika
grzes
Team
Team
Posty: 2879
Rejestracja: 18 mar 2005, 22:01

Re: Protokół wznowienia znaków granicznych w module EGiB

Post autor: grzes »

mate646 pisze: 18 lut 2024, 21:54 Protokół wznowienia/ wyznaczenia punktów granicznych wersja 2 jest dla mnie fajną bazą do edycji.
Chciałbym obok imienia i nazwiska właściciela działki dodać rodzaj własności ale gdy wprowadziłem w edytorze [wlasciciel_rp] [wladajacy_rp_nowa_linia] to nie działa poprawnie (w każdej kolumnie pojawia się ten sam właściciel.
Proszę podesłać ten szablon na grzes małpa geo.pl bo bez obejrzenia ciężko coś poradzić (w edytorze zapisać "Plik -> Zapisz jako")
Protokół wznowienia/ wyznaczenia punktów granicznych wersja 2 składa się z 2 stron - nie wiem jak w edytorze można przejść do edycji drugiej strony (w podglądzie widać tylko pierwszą stronę).
Najlepiej na czas edycji zmienić wysokość strony - czyli zmieniamy np na 50 a po edycji wracamy do 29.7:
rap_wzn.png
rap_wzn.png (115.92 KiB) Przejrzano 172 razy
pozdrawiam
grzes
ODPOWIEDZ