Brakuje takiej rzeczy

Propozycje dotyczące rozszerzenia bądź modyfikacji istniejących opcji.
eGEO
_____
_____
Posty: 309
Rejestracja: 14 kwie 2005, 14:32
Kontakt:

Brakuje takiej rzeczy

Post autor: eGEO »

Witam,
Mam prośbe do coderów.
Chodzi o dwie propozycje:

- w trakcie rysowania/wektoryzacji mapy mamy edytowalną linię, ale po narysowaniu okazuje się , że chcemy aby obiekt był na innej warstwie.
Bardzo pomocne byłaby opcja pod prawym przycsikiem - zrzuć na warstwę - i po tym wybranie z menu kontekstowego docelowej warstwy tak jak przy przenoszeniu obiektów.
Przy dużej ilości zmian warstw, wręcz korzystna byłaby taka opcja, czyli zamiast sięgać do eksploratora rysujemy na jednej warstwie i przy kończeniu obiektu wrzucamy go na docelową warstwę jednym kliknięciem.
- druga rzecz - wrzucić do dolnego paska - tam gdzie jest m.in. włączanie i wyłączanie nr pkt opcję przyciągania do linii punktów ipt.
To tyle
Pomysły na pewo warstościowe i chyba nietrudne do zrealizoawnia.
Pozdrawiam serdecznie,
Paweł
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8205
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Post autor: Jurek B. »

Witam
Czy nie możnaby wykorzystać do tego opcji dostępnej w oknie warstw - "kopiuj" a potem ewentualnie "czyść"? Nie jest to dokładnie to czego Panu brakuje ale może na początek wystarczy :) ?
Z tym szybkim przełączaniem przyciągania, obawiam się że braknie już miejsca na dolnym pasku, a poza tym, funkcja przyciągania ma trochę więcej wariantów niż jeden - nie wiem czy wystarczyłby jeden.
Chętnie usłyszałbym na te tematy także opinie innych użytkowników.
Pozdrawiam Jurek B.
eGEO
_____
_____
Posty: 309
Rejestracja: 14 kwie 2005, 14:32
Kontakt:

Post autor: eGEO »

Panie Jurku , nie dokońca.
Chodzi o taką rzecz.
Weźmie Pan otworzy cgeo , doda 2-3 warstwy.
Teraz rysujemy linię i w trakcie rysowania (przy zakończeniu) chcemy żeby w efekcie była ona na warstwie innej niż ta , która rysujemy.
I tu potrzebnajest mala obsłgua zdarzenia - przerzuć rysowaną linię na wybraną zlisty.
Pozdrawiam,
Paweł
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8205
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Post autor: Jurek B. »

A nie wystarczy wtedy skorzystać z opcji pod prawym klawiszem myszki - "przenieś na..."?
Pozdrawiam Jurek B.
eGEO
_____
_____
Posty: 309
Rejestracja: 14 kwie 2005, 14:32
Kontakt:

Post autor: eGEO »

A próbował Pan zrobić, tak jak pisałem?
Tak, to trzeba byłoby kliknąć jescze raz i wykonać te operacje, co przy dużej ilości obiektów, nie jest komfortwe.
A tak , rysujemy , i przerzucamy jeszcze w trakcie edycji obiekt na warstwę docelową - ogromny komfort ...i szybkość pracy.
Pozdrawiam,P
paweł

AA i jeszcz jedna rzecz - przy obliczeniach ortogonalnych...
Tzw punkt zaczepienia.
Tzn. teraz mamy punkt początkowy i punkt końcowy - czyli wszystkie bieżące przy obliczeniach musimy redukować do 0.00.
A przy takich długisz bieżących , gdzie są punkty posiłkowe itp. dobrze potrzebny jest punkt zaczepienia, gdzie wpisujemy miarę bieżącą, np. 150.25 a następnie już bieżące kolejne, np. 157.35 (odpowiada to 2.10 po redukcji)
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8205
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Post autor: Jurek B. »

A to że nie jest to takie szybkie to ja wiem :( na pewno szybciej by było żeby w trakcie rysowania takie działanie umożliwić - ok przekonał mnie Pan - dopiszę do listy życzeń.
Pozdrawiam Jurek B.
eGEO
_____
_____
Posty: 309
Rejestracja: 14 kwie 2005, 14:32
Kontakt:

Post autor: eGEO »

Dzięki.
A jak z dolnym paskiem i punktem zaczepienia?
Z szybkością pracy przy dużej ilości działek czy obiektów radzę sobie tak (albo jak jest dużo rastrów) - proponwałem to kiedyś do oprogramowania...
mam 5000 działek i 4 razy tyle użytków.
Chcę otworzyć i znaleźć działkę.

Normalnie trwa to sporo czasu.
Ja przy każdym wyjściu z mapy wyłączam widoczność warstw.
Za każdym razem gdy otwieram obiekt - otwiera się szybko..
Szukam też szybko i zoomuję szybko .
Dopiero gdy znajdę obiekt włączam przy skali dużej i w ten sposób praca jest płynna.
Proszę zrobić to wszystko przy włączonych obiektach... :0
To sam z rastrami.
Jest wgranych 100 rastrów
Przesuwanie i zoomowaniu trwa...
Wyłączamy rastry zoomujemy , przesuwamy i gdy wiemy już ze teo jest to włączamy widoczność.

Wniosek.
Przy operacjach zoom przesuń itp. okodować te zdarzenia tak aby chwilowo wyłączana była widoczność obiektów.
I po wybraniu np. odśwież włączana.
W ten sposób nie będzie obciążany system wczytywaniem i pokazywaniem całej masy obiektów za byle kliknięciem.

Nowa wersja nadchodzi więc, trzeba to zaimplementotwać.
Pozdrawiam,
pawęł
eGEO
_____
_____
Posty: 309
Rejestracja: 14 kwie 2005, 14:32
Kontakt:

Post autor: eGEO »

Jeszcze jedna mała rzecz.
Może to na przyszłość.
Eksport Mapy do folderu w formacie C-GEO..
Czyli tak na prawdę nie mamy możlwiości eksportu natywnego do własnego formatu mapy..
WIem , ze jest to cały folder z tabelami, ale byłoby to nieconione,
Czyli eksportuj wybrane warstwy i obiebkty do C-GEO7 ....
No i oczywiśce imoport.
O zaletach tego nie będę nawet pisał...


I trzecia rzecz - eksportuj warstwy widoczne.....
DO WSZYSTKICH EKSPORTÓW......!!! I EKSPORTUEJ ZAZNACZONE PUNKTY Z OKNA MAPY, czyli zaznaczmy sobie punkty w oknie mapy i wybieramy eksportuj punkty zaznaczone....


Opcja warstwy , tzn. zamroź.
Tzn. bardziej niewidoczona niż jest niewidoczna :)
CHodzi o to, żeb nie które warstwy chcemy zeby byly niewidoczne, ale też żeby były zamrożone, tzn. bardziej trwale niewidoczne.. - co na wzór cada.

Jedne mały bug...
Import użytków z EWMAPY po wczesniejszym zaimportowaniu działek z ewmpay (ten sam obsszar) - uzytki się rozjeżdzżają..
Obejście tymczasowe - import osobno działek do jednej tabeli, osbono uzytków do drugiej tabeli a potem eksport uztyków do tabeli z dzialkami - tylko trochę trwa...:)

Mam tego więcej, ale poczekam na opinie.
Pozdrawiam
Paweł
eGEO
_____
_____
Posty: 309
Rejestracja: 14 kwie 2005, 14:32
Kontakt:

Post autor: eGEO »

Panie Jurku, a może chociaż ten bug z importem punktów sprawdzić...
Pozdrawiam
Paweł
P.S.
Kiedy 8.0 ?
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8205
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Post autor: Jurek B. »

Ok poprawimy tylko poproszę jakiś przykładowy plik - nie wiem czy łatwo znajdę sam taki w moim archiwum.
Wersja 8.0 - teoretycznie w maju ale głowy nie dam :) za ten termin.
Pozdrawiam Jurek B.
eGEO
_____
_____
Posty: 309
Rejestracja: 14 kwie 2005, 14:32
Kontakt:

Post autor: eGEO »

W załączeniu przesyłam dane z EWmapy.
Jest jeszcze jeden maly bug i propozycja.
Przy wstaiwnaiu opisów punktów w mapie po zaznacznieu punktu i wstaw opis , zaznaczamy , który element ma być wstawiony i z jaką precyzją.
Niestety , program nie zapamiętuje teogo i za każdym razem ma domyślną opcjęę. - u.......e... :)
WObec tego, jak równiez wobec potrzeby drukowania wykazów i innych raportów, proopnuję w opcjach globalnych programu parametry dla danego projektu: ilość miejsc po przecinku wykaz współrzędnych X, Y, H
Ilość miejsc po przecinku przy wstawianiu na mapę...
Wtedy jedna rzecz to wykaz współrzędnych punktów a druga opisy na mapie zgodnie z zadaną dokładnością...
NO I EDYCJA DODATKOWYCH KOLUMN przy edycji punktu - pleaaaase w 8.0 mus..

Pozdrawiam i życzę miłego testowania importu ewmpay..
tzn. najpierw działki, potem użytki...
Paweł
Załączniki
Pulpit.zip
(38.35 KiB) Pobrany 226 razy
eGEO
_____
_____
Posty: 309
Rejestracja: 14 kwie 2005, 14:32
Kontakt:

Post autor: eGEO »

Witam,
Panie Jurku, czy dało radę coś w sprawie przynajmniej importu z ewmpay zrobić?
Pozdrawiam,
Paweł
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8205
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Post autor: Jurek B. »

O ile pamiętam programista wytłumaczył że problem pojawia się gdy zapisujemy punkty do tabeli przy imporcie działek, a potem importujemy użytki - a tam występują punkty o tych samych numerach ale innych współrzędnych - dlatego mapa się w tych miejscach rozjeżdżała. W aktualnej wersji C-GEO podobno programista wprowadził taką zmianę że przy imporcie nie są pobierane współrzędne punktów z tabeli a wyłącznie z pliku.
Ale szczerze mówiąc nie sprawdzałem tego - sprawdzę teraz i potwierdzę na forum.
Przy okazji czytałem wcześniejsze posty w tym wątku i znalazłem takie zapytanie o przeniesioną bieżącą w domiarach:
przy obliczeniach ortogonalnych...
Tzw punkt zaczepienia.
Tzn. teraz mamy punkt początkowy i punkt końcowy - czyli wszystkie bieżące przy obliczeniach musimy redukować do 0.00.
A przy takich długich bieżących , gdzie są punkty posiłkowe itp. dobrze potrzebny jest punkt zaczepienia, gdzie wpisujemy miarę bieżącą, np. 150.25 a następnie już bieżące kolejne, np. 157.35 (odpowiada to 2.10 po redukcji)

- otóż jest taka możliwość - wystarczy w ostatniej kolumnie przy początkowym punkcie prostej wprowadzić właśnie wartość bieżącej i będzie poprawnie wyliczało współrzędne wszystkich punktów na tej prostej.
Pozdrawiam Jurek B.
eGEO
_____
_____
Posty: 309
Rejestracja: 14 kwie 2005, 14:32
Kontakt:

Post autor: eGEO »

No tak. Jak się nie czyta instrukcji to tak jest - moja największa przypadłość :) Po prostu nie lubię czytać instrukcji i już... :)
Import sprawdzę i dam znać.
Pozdrawiam,
Paweł
eGEO
_____
_____
Posty: 309
Rejestracja: 14 kwie 2005, 14:32
Kontakt:

Post autor: eGEO »

I taka mała rzecz - może tylko u mnie:
Przy wybraniu z menu Transformacja - wyskakuje błąd access violation.
Czy może to ktoś sprawdzić?
Pozdrawiam,
Paweł
tata
__
__
Posty: 24
Rejestracja: 09 sie 2006, 17:52

Post autor: tata »

Jurek napisał:
Przy okazji czytałem wcześniejsze posty w tym wątku i znalazłem takie zapytanie o przeniesioną bieżącą w domiarach:
przy obliczeniach ortogonalnych...
Tzw punkt zaczepienia.
Tzn. teraz mamy punkt początkowy i punkt końcowy - czyli wszystkie bieżące przy obliczeniach musimy redukować do 0.00.
A przy takich długich bieżących , gdzie są punkty posiłkowe itp. dobrze potrzebny jest punkt zaczepienia, gdzie wpisujemy miarę bieżącą, np. 150.25 a następnie już bieżące kolejne, np. 157.35 (odpowiada to 2.10 po redukcji)
- otóż jest taka możliwość - wystarczy w ostatniej kolumnie przy początkowym punkcie prostej wprowadzić właśnie wartość bieżącej i będzie poprawnie wyliczało współrzędne wszystkich punktów na tej prostej.


Prosze zobaczyć co się dzieje z długością zredukowaną: długość ze współrzednych powiększona o miarę początkową: odchyłka rzeczywista nie odnosi sie do faktycznego odcinka a do całej linii; odchyłka dopuszczalna -konsekwencja powyższego.
Współrzedne liczy chyba dobrze
Jeszcze jedna prośba przy okazji.
Rozumiem, że praca nad wer. 8.0 jest sprawą nadrzędną, jednak nie można tym kosztem doświadczać wer. 7.0 Nie poprawiajcie już wer. 7.0 Skończcie wer. 8.0 ale tak, żeby nie było bubli. Co poprawicie wer. 7.0 w jednym miejscu w innym coś nie działa.
Pozdrowienia.
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8205
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Post autor: Jurek B. »

Faktycznie do obliczania odchyłki brana jest pod uwagę suma tych długości a nie powinna. Poprawimy ten błąd.
Nawiasem mówiąc funkcjonalność ta w module obliczeń ortogonalnych (i ten błąd) występuje już conajmniej od wersji 5.0 (co właśnie sprawdziłem), tak więc nic nie popsuliśmy przy okazji bieżących aktualizacji. Chociaż wolałbym żeby żadnych usterek już nie dało się znaleźć :( ale to raczej nierealne.
Dopóki nie zostanie ukończona wersja 8.0 mamy obowiązek serwisowania wersji 7.0 (w miarę mozliwości wprowadzamy do niej także drobne udogodnienia). Wszystkie te zmiany dotyczą nie tylko wersji 7.0 ale będą także występowały w wersji 8.0.
Pozdrawiam Jurek B.
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8205
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Post autor: Jurek B. »

Trochę się rozpędziłem z samokrytyką :)
jeśli chodzi o te nieszczęsne bieżące linii sprawa wygląda troche inaczej - tzn. wszystko jest ok - a więc - w pierwszym wierszu podajemy wartość miary bieżącej na pierwszym punkcie prostej, w drugim wierszu podajemy wartość miary końcowej a nie długości prostej - poniżej jest obrazek na którym to dobrze widać - odległość między punktami jest około 272m ale podajemy nie długość ale miary bieżące:
Załączniki
obraz.jpg
obraz.jpg (75.91 KiB) Przejrzano 7918 razy
Pozdrawiam Jurek B.
ODPOWIEDZ