przesunięcie niwelety

Propozycje dotyczące rozszerzenia bądź modyfikacji istniejących opcji.
misza
___
___
Posty: 88
Rejestracja: 19 mar 2005, 14:45
Lokalizacja: pomorskie

przesunięcie niwelety

Post autor: misza »

Witam
Mam małe pytanko. Czy nie można by było wprowadzić dodatkowej opcji w module "projektowanie trasy" w zakładce "łuki pionowe" polegającej na odsunięciu niwelety od trasy. Wiem że taka opcja istnieje już w "znaku zapytania" ale nie dokładnie o to chodzi. Chodzi mianowicie o różne odsunięcia od trasy np:
0+000 - 0+100 niweleta odsunięta 0 6,00 m
0+100 - 0+150 niweleta odsunięta o od 6,00 do 0,00 m
0+150 - 0+250 niweleta odsunięta o 0,00
itd.
czy jest techniczna możliwość wprowadzenia takiej opcji? Jeśli przejście jest ze "skokiem" to można sobie poradzić, natomiast jeśli jest płynne no to już zostaje tylko kalkulator :))
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8213
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Post autor: Jurek B. »

Witam
Czy kolumna Przesunięcie w zakładce Krawędzie nie załatwiłaby tego problemu? Tam wyliczane są zmienne przesunięcia w zależności od hektometrażu.
Pozdrawiam Jurek B.
misza
___
___
Posty: 88
Rejestracja: 19 mar 2005, 14:45
Lokalizacja: pomorskie

Post autor: misza »

SPRAWDZĘ TĄ OPCJĘ CZY DZIAŁA I ODPOWIEM
POZDRAWIAM
misza
___
___
Posty: 88
Rejestracja: 19 mar 2005, 14:45
Lokalizacja: pomorskie

Post autor: misza »

chodzi raczej o przesunięcie niwelety nie krawędzi trasy, a to zmienia całkowicie postać rzeczy (krawędź trasy pozostaje bez zmian a niwelwta się przesuwa)
pozdrawiam
misza
___
___
Posty: 88
Rejestracja: 19 mar 2005, 14:45
Lokalizacja: pomorskie

Post autor: misza »

Witam
Ponawiam pytanie w sprawie przesunięcie niwelety, ułatwiło by to pracę. pozdrawiam
Daro
____
____
Posty: 196
Rejestracja: 09 sty 2010, 08:47

Post autor: Daro »

rozwiązał ktoś ten problem ?
misza
___
___
Posty: 88
Rejestracja: 19 mar 2005, 14:45
Lokalizacja: pomorskie

Post autor: misza »

niestety chyba cisza w temacie :(
Daro
____
____
Posty: 196
Rejestracja: 09 sty 2010, 08:47

Post autor: Daro »

nie ukrywam ze bardzo by sie przydala taka opcja, czyli definiowanie odsuniecia niwelety ze zmiennym odbiciem od osi.. mysle ze to Pan Pikuś dla programistow ;-)
Awatar użytkownika
grzes
Team
Team
Posty: 2880
Rejestracja: 18 mar 2005, 22:01

Post autor: grzes »

Mam pytania. Co geodeta ma dane i co chce uzyskac. Mamy klopot z ogarnieciem tematu.
Te przesuniecia o ktorych mowimy to sa przesuniecia w poziomie?
Na ktorej/ktorych zakladkach powinny one byc uwzgledniane?
Prosze sprawdzic jeszcze zakładke "Krawędz". Pod przyckiem "Opcje" można ustawic "Przesuniecie H liczone proporcjonalnie do odległości" - moze to zalatwia problem?
pozdrawiam
grzes
misza
___
___
Posty: 88
Rejestracja: 19 mar 2005, 14:45
Lokalizacja: pomorskie

Post autor: misza »

Nie wiem czy dobrze się wyraziłem w pierwszym poście. A więc chodzi o dodatkową opcję która umożliwiła by odsunięcie niwelety od osi trasy, ale nie jak to jest do tej pory (w tej chwili jest możliwe tylko jedno odsunięcie niwelety od osi trasy) tylko różne odsunięcia dla poszczególnych odcinków, a jeszcze lepiej by było, gdyby z jednego odsunięcia niwelety można było przejść płynnie do drugiego tak jak to opisałem w pierwszym poście.
Pozdrawiam
misza
ODPOWIEDZ