Ilosć kolumn z bazy do raportu

Propozycje dotyczące rozszerzenia bądź modyfikacji istniejących opcji.
TK

Ilosć kolumn z bazy do raportu

Post autor: TK »

Uprzejmie proszę o dołożenie większej ilości kolumn możliwych do raportowania z bazy danych oraz możliwości określenia ilości cyfr znaczących dla każdej kolumny.
Obrazek

jak widać standardowe 8 kolumn to troszkę za mało do raportów z GPS

Pozdrawiam
Tomasz Kuźmicki
Awatar użytkownika
ariel0-0
______
______
Posty: 500
Rejestracja: 07 kwie 2010, 00:02
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Ilosć kolumn z bazy do raportu

Post autor: ariel0-0 »

dołączam się do prośby
pzdr
Have a nice day
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8159
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: Ilosć kolumn z bazy do raportu

Post autor: Jurek B. »

Mam takie wątpliwości:
Czy na pewno jest sens importować do C-GEO tak wiele kolumn po to by zaraz je eksportować do raportu?
Nie wiem jak szeroki musi być potem papier aby to wydrukować - chyba że nie chodzi o drukowanie a wygenerowanie pliku np. PDF.
Czy nie prościej od razu załadować te dane np. do arkusza kalkulacyjnego, tam ustawić odpowiednie formatowania i generować wydruki?
C-GEO i tak nie wykorzysta tych dodatkowych danych do żadnych obliczeń wewnątrz, więc nie palę się tu do przerabiania naszej bazy współrzędnych w arkusz Excela.
Eksport dużej ilości kolumn z tabeli z C-GEO do pliku tekstowego np. CSV, który potem jest otwierany przez np. Excel albo OpenOffice jest też bezproblemowy już obecnie.
Pozdrawiam Jurek B.
TK

Re: Ilosć kolumn z bazy do raportu

Post autor: TK »

Może wyjaśnię
Pracuje na terenie gdzie państwowa osnowa zakładana w latach 80 jest w stanie zaniku a o osnowie kl III na tym terenie mogę sobie jedynie pomarzyć. Niezbędnym dla mnie w pracy okazało się stworzenie bazy danych osnowy pomierzonej gps i wykorzystywanej jej jako danych w następnych pomiarach.

Próbowałem wykonywać takie zbiorcze opracowania w oprogramowaniu odbiornika ale często podczas łączenia projektów część danych z pomiarów zanikała (pedop, mx, my itp.) więc nie można było tego używać do poprawnego raportowania przewidzianego instrukcją g1.12.

Próbowałem takich zestawień w arkuszach kalkulacyjnych ale nie posiadają one wszystkich zalet c-geo, które przez swoją przejrzystość i możliwości bazy danych w tym zakresie okazało się poprostu niezastąpione.

Reasumując
Nie oczekuje modyfikacji bazy danych bo w zupełności zaspokaja ona moje potrzeby w tym zakresie co widać na załączonym obrazku, jeśli jest to możliwe to proszę jedynie o dodanie możliwości raportowania większej ilości kolum z bazy.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
grzes
Team
Team
Posty: 2875
Rejestracja: 18 mar 2005, 22:01

Re: Ilosć kolumn z bazy do raportu

Post autor: grzes »

Proszę przetestować ten plik exe
1. Dodana możliwość definiowanie ilości miejsc po kropce (rys1) dla pól dodatkowych
2. Dodana możliwość tworzenia szablonów wydruków zarówno 1 jak i 2-kolumnowych (rys2)
3. Korzystając z edytora (rys3) można zdefiniować swój szablon wydruku, w którym można dodać dowolną ilość kolumn z danymi dodatkowymi. Proponuję nowy szablon utworzyć przez edycję istniejącego i zapisanie pod nową nazwą - ważne jest żeby nie usunąć znaczników (zielone i szare paski). Szablon składa się z nagłówka (tytuł i nazwy kolumn), powielanej części z danymi (nazwy pól należy wstawiać przez menu "Wstaw pole") oraz stopki. Jeżeli wydruk ma być jednokolumnowy należy odhaczyć checkboxa jak na rys3
rys2
rys2
op1.gif (7.1 KiB) Przejrzano 5047 razy
rys2
rys2
op2.gif (11.26 KiB) Przejrzano 5047 razy
rys3
rys3
op3.gif (14.97 KiB) Przejrzano 5047 razy
pozdrawiam
grzes
TK

Re: Ilosć kolumn z bazy do raportu

Post autor: TK »

Jestem pod dużym wyrażeniem szybkości odpowiedzi i zmian które w zupełności mnie satysfakcjonują.

Plik przetestowany, udało się bez problemowo ograniczyć miejsca po przecinku w dodatkowych kolumnach.

Edytor wzoru raportu rozwiązuje pozostałe problemy.

Bardzo dziękuje za zajęcie się tą sprawą – pełen profesjonalizm z waszej strony.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
FaFaL
Team
Team
Posty: 3113
Rejestracja: 11 lip 2005, 14:09
Lokalizacja: Opole..Kraków
Kontakt:

Re: Ilosć kolumn z bazy do raportu

Post autor: FaFaL »

Witam
podrzucę tylko jedną propozycję z Tym związaną : czy edytor szablonów wydruku można wsadzić również w menu "Narzędzia", wydaje mi się że tam jego miejsce, ale nie będę się bardzo upierał :)
Pozdrawiam Rafał Kocierz
kristof
____
____
Posty: 187
Rejestracja: 18 kwie 2005, 19:40

Re: Ilosć kolumn z bazy do raportu

Post autor: kristof »

Może by ktoś wytłumaczył jak zrobić raport np. z takiej ilości kolumn jak w pierwszym poście napisanym przez TK.
Kolumn mozna dokładć dowolą ilość np. 10 ale do raportu nie można ich wysłać. Moż ja nie potrafię znaleźć tego edytora szblonów - gdzie on jest ?
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8159
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: Ilosć kolumn z bazy do raportu

Post autor: Jurek B. »

Proszę nacisnąć przycisk Edytuj (widoczny po prawej stronie tego obrazka):
Załączniki
op2.gif
op2.gif (11.26 KiB) Przejrzano 4925 razy
Pozdrawiam Jurek B.
TK

Re: Ilosć kolumn z bazy do raportu

Post autor: TK »

Witam ponownie.
Odgrzewam temat ponieważ napotkałem podczas raportowania na ciekawy błąd.

W jednej z kolumn raportu mam jako daną datę i jest ona pobierana prawidłowo z odpowiedniej kolumny
Obrazek


ale na wydruku pojawia się już data współczesna a dana z odpowiedniej tabeli jest ignorowana
Obrazek


Ps.zainteresowanym podrzucam szablon do takiej tabeli, należy go wkopiować do katalogu bin/wsp2
link

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8159
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: Ilosć kolumn z bazy do raportu

Post autor: Jurek B. »

W sumie to do sprawdzenia potrzebny byłby też pakiet samych danych, albo projekt najlepiej z tabelą współrzędnych z tymi dodatkowymi danymi.
Pozdrawiam Jurek B.
Awatar użytkownika
grzes
Team
Team
Posty: 2875
Rejestracja: 18 mar 2005, 22:01

Re: Ilosć kolumn z bazy do raportu

Post autor: grzes »

Akurat pole o nazwie "data" jest traktowane specjalnie i służy do wstawienia aktualnej daty. Od dziś dla wydruków z szablonów będzie to ignorowane.
Tu jest poprawiony plik exe
pozdrawiam
grzes
TK

Re: Ilosć kolumn z bazy do raportu

Post autor: TK »

Chyba zabrakło mi precyzji i niedokładnie opisałem problem.

kolumna w mojej bazie danych o nazwie data nie jest kolumną data_utworzenia czy data_modyfikacji. Moja kolumna data ma format tekstowy z przyczyny różnic formatu daty w c-geo i oprogramowaniu odbiornika gps wiec jest to tylko dana opisowa.

Poprawka w testach podczas generowania raportu zawiesza c-geo spamujac błędem
Obrazek

error.txt


Uzupełnienie:

Po wgraniu poprawionego pliku exe na 10 prób raportowania z bazy 8 zawiesiło c-geo ale 2 raporty udało się wygenerować.

Problem ustąpił i raporty są generowane bezproblemowo po całkowitym restarcie systemu operacyjnego – sry za fałszywy alarm.

Poprawka działa prawidłowo – dziękuje.
Awatar użytkownika
grzes
Team
Team
Posty: 2875
Rejestracja: 18 mar 2005, 22:01

Re: Ilosć kolumn z bazy do raportu

Post autor: grzes »

TK pisze: Po wgraniu poprawionego pliku exe na 10 prób raportowania z bazy 8 zawiesiło c-geo ale 2 raporty udało się wygenerować.

Problem ustąpił i raporty są generowane bezproblemowo po całkowitym restarcie systemu operacyjnego – sry za fałszywy alarm.

Poprawka działa prawidłowo – dziękuje.
Uff - wlasnie staram sie namierzyc blad i nie mam pojecia co sie dzieje. Dobrze ze juz dziala.
pozdrawiam
grzes
Awatar użytkownika
ariel0-0
______
______
Posty: 500
Rejestracja: 07 kwie 2010, 00:02
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Ilosć kolumn z bazy do raportu

Post autor: ariel0-0 »

Szablon tabeli nie zapamiętuje w kolumnach typu rzeczywiste ilości wyświetlanych cyfr po przecinku. Za każdym razem trzeba ustawiać.
Nie można zapisać szablonu importu danych txt do tabeli.
Czy można sortować dodatkowe kolumny w tabeli? Przy próbie edycji nazwy kolumny zmienia się jej położenie w tabeli.
pzdr
Have a nice day
Awatar użytkownika
ariel0-0
______
______
Posty: 500
Rejestracja: 07 kwie 2010, 00:02
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Ilosć kolumn z bazy do raportu

Post autor: ariel0-0 »

Chciałbym ponowić pytanie, czy możliwe jest uwzględnienie w przyszłych aktualizacjach zapamiętywanie w szablonie mapy/tabeli w kolumnach typu rzeczywiste ilości wyświetlanych cyfr po przecinku. Prawie przy każdym projekcie zakładam taką tabelę i ręcznie muszę ustawiać dla kilku kolumn. Przydała by się też możliwość edycji szyku tabeli w zakresie dodatkowych kolumn. Zmiana nazwy kolumny powoduje automatyczne przerzucenie jej na koniec tabeli. Problematyczne staje się później kopiowanie punktów z tabeli do tabeli. Używam wobec tego exportu do pliku tekstowego, następnie importuję ten plik do innej tabeli. Tu pojawia się następny mały problem. Nie mogę zapisać szablonu importu.
Z innej beczki. Wielokrotnie próbowałem zapisać kolor do palety kolorów niestandardowych. Bez powodzenia.
Pozdrawiam
Have a nice day
Awatar użytkownika
grzes
Team
Team
Posty: 2875
Rejestracja: 18 mar 2005, 22:01

Re: Ilosć kolumn z bazy do raportu

Post autor: grzes »

ariel0-0 pisze:Chciałbym ponowić pytanie, czy możliwe jest uwzględnienie w przyszłych aktualizacjach zapamiętywanie w szablonie mapy/tabeli w kolumnach typu rzeczywiste ilości wyświetlanych cyfr po przecinku.
Tu jest plik exe w którym powinno już dzialac zapisywanie i odczyt szablonu.
ariel0-0 pisze: Przydała by się też możliwość edycji szyku tabeli w zakresie dodatkowych kolumn. Zmiana nazwy kolumny powoduje automatyczne przerzucenie jej na koniec tabeli. Problematyczne staje się później kopiowanie punktów z tabeli do tabeli. Używam wobec tego exportu do pliku tekstowego, następnie importuję ten plik do innej tabeli. Tu pojawia się następny mały problem. Nie mogę zapisać szablonu importu.
Tu bedzie wiekszy problem - pomyslimy.
ariel0-0 pisze: Z innej beczki. Wielokrotnie próbowałem zapisać kolor do palety kolorów niestandardowych. Bez powodzenia.
Pozdrawiam
ktore miejsce/okno?
pozdrawiam
grzes
Awatar użytkownika
ariel0-0
______
______
Posty: 500
Rejestracja: 07 kwie 2010, 00:02
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Ilosć kolumn z bazy do raportu

Post autor: ariel0-0 »

Chodzi mi o zapisanie koloru niestandardowego przy definiowaniu dla warstwy. Przy okazji, czekam na możliwość definiowania dla warstwy osoblego koloru do wydruku i do edycji.
pzdr
Have a nice day
Awatar użytkownika
grzes
Team
Team
Posty: 2875
Rejestracja: 18 mar 2005, 22:01

Re: Ilosć kolumn z bazy do raportu

Post autor: grzes »

ariel0-0 pisze:Chodzi mi o zapisanie koloru niestandardowego przy definiowaniu dla warstwy.
pzdr
nowy plik exe
pozdrawiam
grzes
Awatar użytkownika
ariel0-0
______
______
Posty: 500
Rejestracja: 07 kwie 2010, 00:02
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Ilosć kolumn z bazy do raportu

Post autor: ariel0-0 »

Bardzo dziękuję :D
Have a nice day
ODPOWIEDZ