Pare propozycji zmian i udogodnien

Propozycje dotyczące rozszerzenia bądź modyfikacji istniejących opcji.
Awatar użytkownika
MarekOtt
VIP
VIP
Posty: 1479
Rejestracja: 30 gru 2005, 13:20
Lokalizacja: Strzelce Op.

Re: Pare propozycji zmian i udogodnien

Post autor: MarekOtt »

grzes pisze: 1. Nowa ikonka rys1
2. Po jej kliknieciu okienko z pytaniem o rozmiar pola na raporcie w centymetrach rys2
3. Kolejne okienko juz z wyborem mapy i jej konkretnego fragmentu rys3
Rewelacja wszystko działa pięknie. I już funkcja jest używana. Jedyne czego bym się doczepił, to zawsze wstawia się obraz w "kolorze", przy zaznaczeniu "druk czarno biały" i tak jest wstawione w kolorze. Podobnie jest z oznaczeniami punktów itp, tak jakby te prawe menu nie działało, a można by było je tez zgrać przy wstawianiu.

Reszta, naprawdę została rozwiązana solidnie.
marioo
VIP
VIP
Posty: 1051
Rejestracja: 23 cze 2006, 08:22
Lokalizacja: Białystok

Re: Pare propozycji zmian i udogodnien

Post autor: marioo »

grzes pisze:
marioo pisze:Przy okazji grzebania w raportach chcę przypomnieć moją prośbę o której pisałem w poście http://www.softline.xgeo.pl/forum/viewt ... f=2&t=9131
a mianowicie wstawianie jednostek kąta w raporcie z obliczeń ciągu.
jest: nowy plik exe
Dzięki za ekspresową reakcję. Przy stopniach i stopniach dziesiętnych wyświetlane jest [°], a dla rozróżnienia przydałoby się [°] i np. [°dzies.]
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
FaFaL
Team
Team
Posty: 3113
Rejestracja: 11 lip 2005, 14:09
Lokalizacja: Opole..Kraków
Kontakt:

Re: Pare propozycji zmian i udogodnien

Post autor: FaFaL »

marioo pisze: Dzięki za ekspresową reakcję. Przy stopniach i stopniach dziesiętnych wyświetlane jest [°], a dla rozróżnienia przydałoby się [°] i np. [°dzies.]
a według mnie najbardziej poprawnym byłoby:
- grady : [g]
- stopnie [° ' "]
- stopnie dziesiętne [°]
Pozdrawiam Rafał Kocierz
marioo
VIP
VIP
Posty: 1051
Rejestracja: 23 cze 2006, 08:22
Lokalizacja: Białystok

Re: Pare propozycji zmian i udogodnien

Post autor: marioo »

Dla stopni [° ' "] jest nawet lepiej niż teraz, ale przy wpisaniu [°] ktoś, kto będzie oglądał dziennik może interpretować to jako stopnie lub stopnie dziesiętne. Ja jednak w tym przypadku wolałbym opis [°dzies] co nie pozostawia żadnych wątpliwości.
Pozdrawiam
kouczan
____
____
Posty: 214
Rejestracja: 31 paź 2010, 12:36

Re: Pare propozycji zmian i udogodnien

Post autor: kouczan »

Czy jest możliwość dodania funkcji automatycznego rysowania linii od punktu do punktu (np. od punktu 1 do punktu 100 poprzez wszystkie kolejne numery) - coś jak w Mikromapie?
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
FaFaL
Team
Team
Posty: 3113
Rejestracja: 11 lip 2005, 14:09
Lokalizacja: Opole..Kraków
Kontakt:

Re: Pare propozycji zmian i udogodnien

Post autor: FaFaL »

Nie trzeba dodawać bo jest....
Przechwytywanie.JPG
Przechwytywanie.JPG (55.44 KiB) Przejrzano 6313 razy
Pozdrawiam Rafał Kocierz
kouczan
____
____
Posty: 214
Rejestracja: 31 paź 2010, 12:36

Re: Pare propozycji zmian i udogodnien

Post autor: kouczan »

Dziękuję za podpowiedź :) Faktycznie przeoczyłem tą opcję. Problem mam tylko jeżeli pikiety mają numery z przedrostkiem np. w1, w2, w3 itd. wpisując w okienku np. w1-w10 nie łączy ich linią, tylko trzeba i tak wpisać pojedynczo.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
grzes
Team
Team
Posty: 2875
Rejestracja: 18 mar 2005, 22:01

Re: Pare propozycji zmian i udogodnien

Post autor: grzes »

Wariant z przedrostkiem powinien juz dzialac: nowy plik exe
pozdrawiam
grzes
Awatar użytkownika
MarekOtt
VIP
VIP
Posty: 1479
Rejestracja: 30 gru 2005, 13:20
Lokalizacja: Strzelce Op.

Re: Pare propozycji zmian i udogodnien

Post autor: MarekOtt »

W C-Geo mamy już ID_Obrębu, jednak nie jest ono podpięte do bazy danych tak jak to ma miejsce np. z ID Jednostki ewidencyjnej itp.

Czy jest możliwość wprowadzenia tej bazy, nowe rozporządzenie wymaga by na mapie do celów projektowych wpisać ID Jednostki ewidencyjnej i ID Obrębu, z ID J.E. nie ma problemu, jednak ID Obrębu trzeba za każdym razem szukać, a tak c-geo by nam to od razu wyświetlało.
Awatar użytkownika
MarekOtt
VIP
VIP
Posty: 1479
Rejestracja: 30 gru 2005, 13:20
Lokalizacja: Strzelce Op.

Re: Pare propozycji zmian i udogodnien

Post autor: MarekOtt »

Czy nie przydała by się komuś możliwość zmiana numeracji pikiet na mapie. Wyglądało by to tak, że będąc na mapie, uruchamiamy narzędzie w którym wpisujemy pierwszy numer pikiety, a następnie klikamy po kolei po pikietach (także ukrytych w przypadku włączonej opcji "pokazuj wszystkie") i narzędzie automatycznie numeruje nam pikiety. Napiszę że mi by się to przydało przy dużych obiektach kiedy mam bardzo dużo pikiet, niestety z numeracją pomieszaną, teraz musze to robić klikając każdą pikietę z osobna --> edytuj, zmieniam numer i OK, no i tak 600 pikiet :(.
Piotr74
____
____
Posty: 127
Rejestracja: 25 cze 2009, 12:48

Re: Pare propozycji zmian i udogodnien

Post autor: Piotr74 »

Łączysz pikiety obiektem otwartym , następnie edycja obiektu i przenumerowanie pikiet, małą niedogodnością jest tylko to, że w tabeli nie poda Ci starego numeru pkt.
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8159
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: Pare propozycji zmian i udogodnien

Post autor: Jurek B. »

Czy jest możliwość wprowadzenia tej bazy, nowe rozporządzenie wymaga by na mapie do celów projektowych wpisać ID Jednostki ewidencyjnej i ID Obrębu, z ID J.E. nie ma problemu, jednak ID Obrębu trzeba za każdym razem szukać, a tak c-geo by nam to od razu wyświetlało.
Spróbujemy podłączyć, ale nie w styczniu już
Pozdrawiam Jurek B.
Piotr74
____
____
Posty: 127
Rejestracja: 25 cze 2009, 12:48

Re: Pare propozycji zmian i udogodnien

Post autor: Piotr74 »

Czy jest możliwość dodania w module niwelacji opcji, aby program dodawał drugą kolumnę z wysokościami zaokrąglonymi np. do cm. Pomiar wykonujemy w oparciu o repery podane w mm a wyniki pomiaru elementów (np. pkt. pośrednich) podajemy z dokładnością do cm. Opcja bardzo usprawniła by pracę w przypadku inwentaryzacji sieci. :)
Awatar użytkownika
MarekOtt
VIP
VIP
Posty: 1479
Rejestracja: 30 gru 2005, 13:20
Lokalizacja: Strzelce Op.

Re: Pare propozycji zmian i udogodnien

Post autor: MarekOtt »

Jurek B. pisze:
Czy jest możliwość wprowadzenia tej bazy, nowe rozporządzenie wymaga by na mapie do celów projektowych wpisać ID Jednostki ewidencyjnej i ID Obrębu, z ID J.E. nie ma problemu, jednak ID Obrębu trzeba za każdym razem szukać, a tak c-geo by nam to od razu wyświetlało.
Spróbujemy podłączyć, ale nie w styczniu już

I przy okazji, proszę o zmianę nazewnictwa województw, które piszemy z małej litery, a po wpisaniu teryt'u wstawia z dużej :).
pug1957

Re: Pare propozycji zmian i udogodnien

Post autor: pug1957 »

Czy jest możliwość w opcjach Ustawienia pasków narzędzi dodać możliwość tworzenia swoich własnych dodatkowych pasków narzędzi i nadawania im dowolnych nazw. Obecnie jest to ustawione na sztywno i dostępne ikony można tylko przenosić pomiędzy już zdefiniowanymi dostępnymi paskami co nie bardzo mi odpowiada.
Janusz
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8159
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: Pare propozycji zmian i udogodnien

Post autor: Jurek B. »

Czy jest możliwość w opcjach Ustawienia pasków narzędzi dodać możliwość tworzenia swoich własnych dodatkowych pasków narzędzi i nadawania im dowolnych nazw.
Zobaczymy czy się da.
Pozdrawiam Jurek B.
herrtur
____
____
Posty: 163
Rejestracja: 06 sty 2012, 18:36

Re: Pare propozycji zmian i udogodnien

Post autor: herrtur »

Piotr74 pisze:Czy jest możliwość dodania w module niwelacji opcji, aby program dodawał drugą kolumnę z wysokościami zaokrąglonymi np. do cm. Pomiar wykonujemy w oparciu o repery podane w mm a wyniki pomiaru elementów (np. pkt. pośrednich) podajemy z dokładnością do cm. Opcja bardzo usprawniła by pracę w przypadku inwentaryzacji sieci. :)
A czy w ogóle jest mozliwość,aby odczyty pośrednie były wpisywane po odczytach wstecz (jak już pewnie ze 200 lat temu robiono),a nie jakoś tak dziwnie? Mnie to skutecznie zniechęca od korzystania z modułu niwelacji w cgeo.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
grzes
Team
Team
Posty: 2875
Rejestracja: 18 mar 2005, 22:01

Re: Pare propozycji zmian i udogodnien

Post autor: grzes »

pug1957 pisze:Czy jest możliwość w opcjach Ustawienia pasków narzędzi dodać możliwość tworzenia swoich własnych dodatkowych pasków narzędzi i nadawania im dowolnych nazw. Obecnie jest to ustawione na sztywno i dostępne ikony można tylko przenosić pomiędzy już zdefiniowanymi dostępnymi paskami co nie bardzo mi odpowiada.
Janusz
Do testów nowy plik exe

PS I mam propozycję zeby do kazdego nowego pomyslu zakladac nowy wątek bo w tym juz spory misz masz.
pozdrawiam
grzes
kouczan
____
____
Posty: 214
Rejestracja: 31 paź 2010, 12:36

Re: Pare propozycji zmian i udogodnien

Post autor: kouczan »

Czy jest możliwość dodania opcji transformacji współrzędnych przy ich eksporcie do pliku txt? Ponawiam również pytanie o możliwość eksportu trasy drogowej do formatów obsługiwanych przez tachimetry z modułem obliczeniowym tras drogowych (np. Trimble).
Michal_K
___
___
Posty: 66
Rejestracja: 24 sty 2012, 12:09

Re: Pare propozycji zmian i udogodnien

Post autor: Michal_K »

Czy jest możliwość dodania opcji zapisywania raportu z uśredniania metodą średniej arytmetycznej? (Tabela/Zaznaczone punkty/Wyznacz średnią arytmetyczną)
Obecnie jest opcja Drukuj ale moim zdaniem opcja z zapisywaniem raportów była by lepszym rozwiązaniem bo możesz drukować potem kilka uśrednień na stronie.
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8159
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: Pare propozycji zmian i udogodnien

Post autor: Jurek B. »

Czy jest możliwość dodania opcji transformacji współrzędnych przy ich eksporcie do pliku txt? Ponawiam również pytanie o możliwość eksportu trasy drogowej do formatów obsługiwanych przez tachimetry z modułem obliczeniowym tras drogowych (np. Trimble).
Transformację współrzędnych przy eksporcie do txt postaramy się zrobić, natomiast do eksportu trasy drogowej do Landxml podchodziliśmy kilka razy i zawsze się kończyło porażką. Na razie odłożyliśmy więc temat.
Pozdrawiam Jurek B.
pajak
___
___
Posty: 51
Rejestracja: 14 gru 2009, 17:15

Re: Pare propozycji zmian i udogodnien

Post autor: pajak »

Witam
Panie Jurku czy istnieje mozliowść zeby w Liście kodów podczas wyszukiwania po nazwie dołozyć przycisk następny to strasznie ułatwiło by sprawe ponieważ jak wpisz np trójnik to program wyszuka 1 na liscie a tak klikam na nastepny i dochodze do tego który potrzebuje trójnik przewodu lokalnego kanalizacyjnego
PUG
____
____
Posty: 199
Rejestracja: 07 kwie 2010, 21:10

Re: Pare propozycji zmian i udogodnien

Post autor: PUG »

Czy przy zakładaniu nowego projektu dało by się wprowadzić dodatkowo wybór układu wysokościowego. Wiem, że można go ustawiać z pozycji żółtej ikonki na mapie, jednak uważam, że dobrze by było, jakby wszystkie ustawienia tego typu były w jednym miejscu, tym bardziej, że przy zakładaniu nowej tabeli jest taka możliwość.
Dziękuję.
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8159
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: Pare propozycji zmian i udogodnien

Post autor: Jurek B. »

Czy przy zakładaniu nowego projektu dało by się wprowadzić dodatkowo wybór układu wysokościowego
Ok dodamy.
Pozdrawiam Jurek B.
geobar
____
____
Posty: 218
Rejestracja: 07 maja 2009, 08:49

Re: Pare propozycji zmian i udogodnien

Post autor: geobar »

kiedy mozna sie spodziewać zmiany
Zablokowany