Pare propozycji zmian i udogodnien

Propozycje dotyczące rozszerzenia bądź modyfikacji istniejących opcji.
Awatar użytkownika
MarekOtt
VIP
VIP
Posty: 1482
Rejestracja: 30 gru 2005, 13:20
Lokalizacja: Strzelce Op.

Re: Pare propozycji zmian i udogodnien

Post autor: MarekOtt »

chciałem zapytać czy w najbliższej aktualizacji można sie spodziewać możliwości drukowania mapy transformowanej, tak jak to było opisane w paru postach powyżej ?
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8171
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: Pare propozycji zmian i udogodnien

Post autor: Jurek B. »

Niestety na pewno nie w najbliższej, postaram się przypilnować aby była w lutowej aktualizacji.
Pozdrawiam Jurek B.
Piotr74
____
____
Posty: 127
Rejestracja: 25 cze 2009, 12:48

Re: Pare propozycji zmian i udogodnien

Post autor: Piotr74 »

Witam,czy istnieje możliwość dodania w eksporcie do pliku rastrowego, wyznaczenia zakresu exportu z pkt. z tabeli roboczej bez konieczności wpisywania poszczególnych współrzędnych.
Awatar użytkownika
grzes
Team
Team
Posty: 2878
Rejestracja: 18 mar 2005, 22:01

Re: Pare propozycji zmian i udogodnien

Post autor: grzes »

Piotr74 pisze:Witam,czy istnieje możliwość dodania w eksporcie do pliku rastrowego, wyznaczenia zakresu exportu z pkt. z tabeli roboczej bez konieczności wpisywania poszczególnych współrzędnych.
Do testów: nowy plik cgeo8.exe
pozdrawiam
grzes
Piotr74
____
____
Posty: 127
Rejestracja: 25 cze 2009, 12:48

Re: Pare propozycji zmian i udogodnien

Post autor: Piotr74 »

Wielkie dzięki, oto chodziło :D
Piotr74
____
____
Posty: 127
Rejestracja: 25 cze 2009, 12:48

Re: Pare propozycji zmian i udogodnien

Post autor: Piotr74 »

i jeszcze jedna prośba, kiedy w edytorze obiektów dla mapy dokonamy przenumerowania pkt. obiektów i zapiszemy je do bazy, to w bazie ma informacji o starym numerze pkt. ( puste pole) oraz czy istnieje mozliwość dodania w oknie obrotu mapy i drukowania, opcji "wyrównania do lini " tak jak ma to miejsce przy wstawianiu tekstu.
Igor
____
____
Posty: 173
Rejestracja: 24 lis 2009, 14:17
Lokalizacja: Katowice

Re: Pare propozycji zmian i udogodnien

Post autor: Igor »

Igor pisze:Gdyby jeszcze była opcja wstawiania tekstu "na formularz" to w ogóle byłbym wniebowzięty ;]]
grzes pisze:W definicji formularza mozna umiescic pola tekstowe a pozniej je edytowac po wczytaniu mapy. Czy tez chodzi o dodawanie takich pol juz na gotowym formularzu?
Igor pisze:Już na gotowym, na chwilę obecną nie wiem czy to jest możliwe bo chciałbym wstawić opis w miejscu gdzie w formularzu jest okno mapy.
grzes pisze:czy ten napis ma byc w stalym miejscu w polu mapy? Jesli tak to sadze ze powinno dzialac.
Przepraszam za duże opóźnienie, nawał pracy. Nie miałem na myśli stałego miejsca, wtedy mógłbym zrobić wzorcowy formularz i tylko podczytywać mapę zmieniając opis. Proces o jaki mi chodzi wygląda mniej więcej tak:
1. Znając długość i dodatkowe wymiary obiektu dobieram skale mapy i rozmiar czcionki oraz format kartki na jakiej ma być wydrukowany.
2. Wybieram odpowiedni formularz gdzie mam zdefiniowany tylko obszar mapy (zasadniczo wystarczą 4 formularze).
3. Podczytuję przygotowaną mapę, którą następnie ustawiam jak mi pasuje.
4. Wstawiam tekst opisowy według potrzeb.
5. Zapisuję gotowy do wydruku formularz a/a.
6. Drukuję.

Obecnie punkty 1 i 6 wykonuję bez problemu, zamiast 2 i 3 wykorzystuję opcji drukowania, 4 wstawiam na mapę na osobną warstwę a za pkt 5 mam kopie wydrukowanego papieru. Chodzi więc tylko o wygodę i mniej papierków. 8)
"Using no way as way to having no limitation as limitation" Bruce Lee
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8171
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: Pare propozycji zmian i udogodnien

Post autor: Jurek B. »

2. Wybieram odpowiedni formularz gdzie mam zdefiniowany tylko obszar mapy (zasadniczo wystarczą 4 formularze).
W edytorze formularzy można zdefiniować formularze o zadanych rozmiarach i zapisać pod nazwami np. A3poziom, A3pion, A2poziom, A2pion itd.
3. Podczytuję przygotowaną mapę, którą następnie ustawiam jak mi pasuje.
czyli wczytać przygotowany wcześniej formularz i w niego wstawić mapę
4. Wstawiam tekst opisowy według potrzeb.
Tu albo przygotować wcześniej pole na tekst w edytorze formularzy, albo wstawić tekst w odpowiednim miejscu mapy
5. Zapisuję gotowy do wydruku formularz a/a.
Gotowy formularz z mapą można zapisać jako formularz binarny - potem otworzy się on z mapą, ale warunek jest taki aby mapa fizycznie istniała i zawierała to co zawierała przy pierwszym zapisie formularza. Dlatego tu wydaje mi się że lepiej zapisać mapę z formularzem jako plik np. PDF w oknie Mapa-Formularz.
Pozdrawiam Jurek B.
Awatar użytkownika
MarekOtt
VIP
VIP
Posty: 1482
Rejestracja: 30 gru 2005, 13:20
Lokalizacja: Strzelce Op.

Re: Pare propozycji zmian i udogodnien

Post autor: MarekOtt »

Tak sie zastanawiam, czy by nie można było dodac ikonki na pasku narzędzi, która umożliwiała by szybki skok do folderu c-geo/projekty/<nazwa_projektu>/inne dokumenty.

W takim folderze można by było gromadzić wszytskie dokumenty sporzadzone do tego projektu, można by było sobie tam wrzucić np. sprawozdanie czy jakies obserwacje z GPS itp. W sumie potrzebne by to było tylko do uporządkowania bazy danych operatów, a co najlepsze c-geo daje nam możliwość zbiorowej archiwizacji, wiec przy okazji inne dokumenty by sie archiwizowały.

Mysle że mało przy tym pracy, a mogło by sie przydać każdemu.
Awatar użytkownika
FaFaL
Team
Team
Posty: 3117
Rejestracja: 11 lip 2005, 14:09
Lokalizacja: Opole..Kraków
Kontakt:

Re: Pare propozycji zmian i udogodnien

Post autor: FaFaL »

Masakra, przecież wini napisał wtyczkę która robi dokładnie to samo. Ja ją sobie lekko przerobiłem aby po prostu otwierał sie katalog projektu. Proponuje sie zapoznać.
Pozdrawiam Rafał Kocierz
Awatar użytkownika
FaFaL
Team
Team
Posty: 3117
Rejestracja: 11 lip 2005, 14:09
Lokalizacja: Opole..Kraków
Kontakt:

Re: Pare propozycji zmian i udogodnien

Post autor: FaFaL »

Pozdrawiam Rafał Kocierz
Awatar użytkownika
MarekOtt
VIP
VIP
Posty: 1482
Rejestracja: 30 gru 2005, 13:20
Lokalizacja: Strzelce Op.

Re: Pare propozycji zmian i udogodnien

Post autor: MarekOtt »

Wiem o tej wtyczce, ale ona otwiera katalog zad, w którym są wszystkie dzienniki obliczeń. Wszystko by było ok, gdyby nie to że musi być już utworzony taki katalog, a jak go nie ma to wtyczka się zawiesza. Niestety nie mam programu by ją przerobić :(.
Awatar użytkownika
FaFaL
Team
Team
Posty: 3117
Rejestracja: 11 lip 2005, 14:09
Lokalizacja: Opole..Kraków
Kontakt:

Re: Pare propozycji zmian i udogodnien

Post autor: FaFaL »

Plik z linku powyżej jest plikiem tekstowym, hmm ... Notatnik .... notepad.... Notepad++ ...
Pozdrawiam Rafał Kocierz
Awatar użytkownika
MarekOtt
VIP
VIP
Posty: 1482
Rejestracja: 30 gru 2005, 13:20
Lokalizacja: Strzelce Op.

Re: Pare propozycji zmian i udogodnien

Post autor: MarekOtt »

FaFaL pisze:Plik z linku powyżej jest plikiem tekstowym, hmm ... Notatnik .... notepad.... Notepad++ ...

Problem w tym.
A) link do pliku nie działa
B) mam tą wtyczkę od poczatku, gdy chce ją edytować notatniku to mam same "krzaki" %_x0a1:~2,-2%\%_x0a2:~2,-2% etc
Awatar użytkownika
FaFaL
Team
Team
Posty: 3117
Rejestracja: 11 lip 2005, 14:09
Lokalizacja: Opole..Kraków
Kontakt:

Re: Pare propozycji zmian i udogodnien

Post autor: FaFaL »

Noom i właśnie te krzaki trzeba sobie zedytować. Jest to zwykły plik wsadowy.
Pozdrawiam Rafał Kocierz
energeo
VIP
VIP
Posty: 962
Rejestracja: 19 mar 2005, 00:14

Re: Pare propozycji zmian i udogodnien

Post autor: energeo »

Witam, dlatego właśnie jest w bat by łatwo zmieniać pod własne potrzeby.
Poniżej wersja zakładająca katalog DOKUMENTY jeśli go nie ma i otwierająca do edycji.
Nazwa katalogu jest dowolna wystarczy zmienić na końcu 1 linii.
Załączniki
exp_Dokumenty.zip
(232 Bajtów) Pobrany 157 razy
pozdrawiam
wini
Awatar użytkownika
MarekOtt
VIP
VIP
Posty: 1482
Rejestracja: 30 gru 2005, 13:20
Lokalizacja: Strzelce Op.

Re: Pare propozycji zmian i udogodnien

Post autor: MarekOtt »

Dziękuje :)
Igor
____
____
Posty: 173
Rejestracja: 24 lis 2009, 14:17
Lokalizacja: Katowice

Re: Pare propozycji zmian i udogodnien

Post autor: Igor »

Jurek B. pisze:
4. Wstawiam tekst opisowy według potrzeb.
Tu albo przygotować wcześniej pole na tekst w edytorze formularzy, albo wstawić tekst w odpowiednim miejscu mapy.
Pozostałe punkty to łatwizna, dawno zrobione 8) Wypunktowałem je tylko by przedstawić mniej więcej proces o jaki mi chodzi. Mam problem tylko z 4. Gdybym mógł na wszystkich mapach wstawić opis w tym samym miejscu to nie byłoby problemu, dla tych które muszę rozplanować inaczej też mogę sobie wygenerować formularz ale szkoda na to czasu. Wrzucenie opisu na mapę (tak jak robię to obecnie) jest szybsze ale zwiększa ilość warstw i formularz już wtedy nie potrzebny bo wystarczy wydrukować i zrobić sobie pdf. Myślałem o możliwości wstawienia tekstu na już gotowy formularz, gdy mapa jest już podczytana. Nie jestem informatykiem więc nie wiem jakie problemy to stwarza, jeśli duże to nie ma się czym przejmować, będę sobie radził jak do tej pory.

pozdrawiam
Igor
"Using no way as way to having no limitation as limitation" Bruce Lee
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8171
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: Pare propozycji zmian i udogodnien

Post autor: Jurek B. »

Właśnie to jest problem - wstawić tekst na gotowy już formularz z wczytaną mapą - można ewentualnie kombinować z wrzuceniem formularza na mapę i wtedy umieszczenie we właściwym miejscu napisu - ale to też nie zawsze się sprawdza.
Pozdrawiam Jurek B.
Awatar użytkownika
MarekOtt
VIP
VIP
Posty: 1482
Rejestracja: 30 gru 2005, 13:20
Lokalizacja: Strzelce Op.

Re: Pare propozycji zmian i udogodnien

Post autor: MarekOtt »

Zauważyłem dziś że w Mapa-->Transformacja wybranej warstwy brakuje możliwości wstawienia punktów dostosowania, jest tylko opcja transformacji miedzy zdefiniowanymi układami. Może dało by radę wstawić tam takie same menu jak w transformacji mapy, czyli możliwość transf. miedzy układowej lub w oparciu o pkt dostosowania.

Przydało by się a chyba nie trzeba dużo pracy do tego.
Awatar użytkownika
FaFaL
Team
Team
Posty: 3117
Rejestracja: 11 lip 2005, 14:09
Lokalizacja: Opole..Kraków
Kontakt:

Re: Pare propozycji zmian i udogodnien

Post autor: FaFaL »

Chyba najprościej byłoby dorobić ikonkę wczytującą parametry transformacji z pliku transformacji
Pozdrawiam Rafał Kocierz
Awatar użytkownika
ariel0-0
______
______
Posty: 500
Rejestracja: 07 kwie 2010, 00:02
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Pare propozycji zmian i udogodnien

Post autor: ariel0-0 »

Popieram. Brakuje takiej ikonki, jaka jest w transformacji całej mapy. Już kiedyś o tym wspominałem na forum, ale jakoś bez odzewu.
pzdr
Have a nice day
Awatar użytkownika
MarekOtt
VIP
VIP
Posty: 1482
Rejestracja: 30 gru 2005, 13:20
Lokalizacja: Strzelce Op.

Re: Pare propozycji zmian i udogodnien

Post autor: MarekOtt »

I jeszcze jedno z innej beczki teraz zauważyłem i brak tej możliwości zmusza mnie to ręcznej roboty ;)

W opcjach wstawiania wysokości do wskazanego punktu, brak możliwości wstawienia wysokości "do 0 miejsc po przecinku". Czyli np. do metra :)
PUG
____
____
Posty: 199
Rejestracja: 07 kwie 2010, 21:10

Re: Pare propozycji zmian i udogodnien

Post autor: PUG »

Kolejna propozycja w obliczeniach do transformacji:
Można by było zaznaczyć na stałe pod ikonką "Do Bazy" - Przepisz kod punktów i wysokość punktów z układu pierwotnego do układu wtórnego.
Na mapie pod ikonką "Bufor" ustawione jest zaznaczenie zakresu na 10m. Może dało by się ustawić np na 30m - lub, żeby program pamiętał ostatnie ustawienia?
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
ariel0-0
______
______
Posty: 500
Rejestracja: 07 kwie 2010, 00:02
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Pare propozycji zmian i udogodnien

Post autor: ariel0-0 »

Jeszcze w temacie transformacji warstw. Brakuje mi możliwości transformacji z układu lokalnego. Dopominam się o dodanie takiej możliwości jak przy transformacji całej mapy z wczytaniem zadania transformacji.
pzdr
Have a nice day
Zablokowany