Opisy do linii

Propozycje dotyczące rozszerzenia bądź modyfikacji istniejących opcji.
Igor
____
____
Posty: 173
Rejestracja: 24 lis 2009, 14:17
Lokalizacja: Katowice

Opisy do linii

Post autor: Igor »

Proponuję dodać do opcji wstawiania czołówek wstawianie spadków i odległości skośnych.

Wykonując dokumentację do rozliczeń wybudowanych obiektów takich jak kanalizacja czy droga należy pokazać otrzymane spadki w celu porównania z projektowanymi. Jak na razie jest z tym dużo klikania bo najpierw muszę sprawdzić spadek na mapie potem wejść w edycję tekstu, wybrać punkty na mapie w celu określenia obrotu tekstu i wybrać miejsce wstawienia. Kolejny odcinek i cała zabawa się powtarza. Jak jest mało do zrobienia to może i nie jest to uciążliwe ale gdy do wstawienia jest kilkadziesiąt to nie jest to przyjemna operacja.

Przy rozliczeniu sieci ważne dla wykonawcy jest ile metrów rury położył. W terenie o sporym pochyleniu czy przejściach przez skarpę potrzebne są odległości skośne jako czołówki.
"Using no way as way to having no limitation as limitation" Bruce Lee
lfLF
____
____
Posty: 220
Rejestracja: 21 kwie 2005, 17:33

Re: Opisy do linii

Post autor: lfLF »

Proponuję dodać do opcji wstawiania czołówek wstawianie spadków i odległości skośnych.
Czołówka z wąsami -23.45-.
Czołowka skośna w nawiasie <23.46>, jeżeli jest różna od poziomej.
Spadek w %, nad strzałką skierowaną zgodnie ze spadkiem.
To dopiero coś.
Z poważaniem flFL
Michał Kozik

Re: Opisy do linii

Post autor: Michał Kozik »

Ja często podaję w nawiasach miary teoretyczne a z wąsami miary zrealizowane. Może odległość skośną znaczyć np tak: ~23.30~? A może dodać możliwość definiowania oznaczenia?
lfLF
____
____
Posty: 220
Rejestracja: 21 kwie 2005, 17:33

Re: Opisy do linii

Post autor: lfLF »

Każdy pomysł jest dobry.
<23.53>, {23.53}, [23.53], (23.53) - do wyboru i koloru. Właśnie jest jeszcze możliwość wyróżnienia kolorem.
Dodatkowo:
wprowadzić możliwość opisu zaznaczonego obiektu liniowego dowolnym napisem np; PCV160, eNN, ks200, itp. tak jak czołówki
na linii, pod/nad linią.
Z poważaniem flFL
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8159
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: Opisy do linii

Post autor: Jurek B. »

Bardzo dobre pomysły, ale nie mamy teraz mocy przerobowych - kończymy nową funkcję w C-GEO i wprowadzamy nową aplikację GIS - więc to niestety musi trochę poczekać na realizację.
Pozdrawiam Jurek B.
geobar
____
____
Posty: 218
Rejestracja: 07 maja 2009, 08:49

Re: Opisy do linii

Post autor: geobar »

Kiedy będą wprowadzone te funkcje
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8159
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: Opisy do linii

Post autor: Jurek B. »

Które funkcje - te, które proponowali użytkownicy czy te, o których ja pisałem?
Pozdrawiam Jurek B.
geobar
____
____
Posty: 218
Rejestracja: 07 maja 2009, 08:49

Re: Opisy do linii

Post autor: geobar »

Te o których Pan pisał
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8159
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: Opisy do linii

Post autor: Jurek B. »

:) ok - pierwsza rzecz jeszcze w tym miesiącu, druga też - przygotowujemy już opis C-GEO GIS
Pozdrawiam Jurek B.
Awatar użytkownika
grzes
Team
Team
Posty: 2875
Rejestracja: 18 mar 2005, 22:01

Re: Opisy do linii

Post autor: grzes »

W opcji wstawiania opisu dodana została możliwość wstawienia spadków i dowolnego tekstu oraz możliwość zdefiniowania znaków dla wąsów (tak aby dało się ując wartość w nawiasy). Problemem jest tylko strzałka przy opisie spadków. Na razie wstawiany jest znak < lub > wyznaczający kierunek spadku.
Plik exe do testów
spadki.gif
spadki.gif (8.83 KiB) Przejrzano 5022 razy
pozdrawiam
grzes
lfLF
____
____
Posty: 220
Rejestracja: 21 kwie 2005, 17:33

Re: Opisy do linii

Post autor: lfLF »

Bardzo ładna grafika na powitanie.
Jeżeli wstawimy jakis opis potem drugi dla tych samych linii, to porzednie wpisy są kasowane. Nawet jeżeli jedne wstawiamy pod a drugie nad linią. Przesunięcie napis też nic nie daje. Opis jest wstawiany zamiennie.
Z poważaniem flFL
Awatar użytkownika
grzes
Team
Team
Posty: 2875
Rejestracja: 18 mar 2005, 22:01

Re: Opisy do linii

Post autor: grzes »

lfLF pisze:Bardzo ładna grafika na powitanie.
Jeżeli wstawimy jakis opis potem drugi dla tych samych linii, to porzednie wpisy są kasowane. Nawet jeżeli jedne wstawiamy pod a drugie nad linią. Przesunięcie napis też nic nie daje. Opis jest wstawiany zamiennie.
Zgadza się tak bylo zawsze po to aby dalo sie zastapic np inna czcionką, wielkoscia itp raz wstawiony opis. Sprobujemy dodac jakis checkbox do odznaczenia czy tekst ma sie zastapić.

PS I jako autor dziekuje za pochwale powitalnej grafiki :)
pozdrawiam
grzes
lfLF
____
____
Posty: 220
Rejestracja: 21 kwie 2005, 17:33

Re: Opisy do linii

Post autor: lfLF »

Ponieważ na linii b. często potrzebny jest więcej niż jeden opis, to może wprowadzić opcję braku zamiany napisu jeżeli ich położenie jest różne - nad/pod/na linii.
Z poważaniem flFL
lfLF
____
____
Posty: 220
Rejestracja: 21 kwie 2005, 17:33

Re: Opisy do linii

Post autor: lfLF »

cd. jest to b. potrzebne gdy wstawiamy czołówki poziome i skośne.
Z poważaniem flFL
Awatar użytkownika
grzes
Team
Team
Posty: 2875
Rejestracja: 18 mar 2005, 22:01

Re: Opisy do linii

Post autor: grzes »

Dodana została opcja: "zastąp istniejące". Opcja włączona oznacza ze istniejący opis do linii zostaję zastąpiony nowym. Przy wyłączonej opcji istniejące opisy stają się zwykłym napisem (tracą powiązanie z linią) a dodawany jest nowy opis który zostaje powiązany z linią (powiązany z linią oznacza ze przy ponownym wstawianiu czołówek i włączonej opcji "zastąp istniejące" zostanie zastąpiony nowym tekstem).
Plik exe do testów
pozdrawiam
grzes
lfLF
____
____
Posty: 220
Rejestracja: 21 kwie 2005, 17:33

Re: Opisy do linii

Post autor: lfLF »

O to chodziło! Jest OK. :D
Z poważaniem flFL
marioo
VIP
VIP
Posty: 1051
Rejestracja: 23 cze 2006, 08:22
Lokalizacja: Białystok

Re: Opisy do linii

Post autor: marioo »

Dopiero po ściągnięciu zrozumiałem o co chodzi z tą grafiką :)... jest naprawdę fajna.
Pozdrawiam
Igor
____
____
Posty: 173
Rejestracja: 24 lis 2009, 14:17
Lokalizacja: Katowice

Re: Opisy do linii

Post autor: Igor »

Temat odgrzewam ponieważ mam sytuację nietypową. Potrzebuję wstawić różnicę wysokości między punktami. Punktów jest około 5 tysięcy więc nielicho. Czy jest możliwość dodania do opcji "różnicy wysokości"? Fajnie by było w milimetrach ale metry też przejdą :)
"Using no way as way to having no limitation as limitation" Bruce Lee
Awatar użytkownika
grzes
Team
Team
Posty: 2875
Rejestracja: 18 mar 2005, 22:01

Re: Opisy do linii

Post autor: grzes »

Dodane w wersji testowej:
opis.png
opis.png (5.87 KiB) Przejrzano 4630 razy
pozdrawiam
grzes
Igor
____
____
Posty: 173
Rejestracja: 24 lis 2009, 14:17
Lokalizacja: Katowice

Re: Opisy do linii

Post autor: Igor »

Działa, dzięki wielkie.


Niby jest to oczywiste ale wolę się upewnić, znak +/- zależny jest od tego gdzie jest początek linii?
"Using no way as way to having no limitation as limitation" Bruce Lee
Awatar użytkownika
grzes
Team
Team
Posty: 2875
Rejestracja: 18 mar 2005, 22:01

Re: Opisy do linii

Post autor: grzes »

Igor pisze:Działa, dzięki wielkie.


Niby jest to oczywiste ale wolę się upewnić, znak +/- zależny jest od tego gdzie jest początek linii?
wykonywane jest odejmowanie Hn-Hn+1. A kolejność jest taka jak w czasie rysowania obiektu. Ale jak trzeba to mozemy cos pozmieniac
pozdrawiam
grzes
Igor
____
____
Posty: 173
Rejestracja: 24 lis 2009, 14:17
Lokalizacja: Katowice

Re: Opisy do linii

Post autor: Igor »

Będę używał i tak wartości bezwzględnych (minusy usunę w cadzie) ale właśnie zauważyłem, że nie wstawia opisów dla wartości równej zero. Ponieważ muszę opisać wartości w siatce mam więc też linie pionowe i chciałbym by wstawiany tekst był nad linią patrząc na nią tak jak została stworzona czyli od początku do końca. Nie wiem czy to nie wina moich ustawień ale zawsze wstawia mi teksty od końca do początku co w powiązaniu z +/- dH może wprowadzać w błąd.
Jak już pisałem minusy będę usuwał bo tak robiłem w poniedziałek jak ręcznie wstawiałem ok 900 napisów ale przyjmowałem opis linii pionowych na wydruku od dolnej lewej krawędzi do góry z podstawą do prawej strony. Automatem ustawiają się odwrotnie a odwrócenie kolejności punktów w obiekcie nie pomaga. Przypuszczam, że jest to spowodowane wyrównywaniem do siatki/ramki ale może jeszcze coś na to wpływa?
"Using no way as way to having no limitation as limitation" Bruce Lee
Awatar użytkownika
grzes
Team
Team
Posty: 2875
Rejestracja: 18 mar 2005, 22:01

Re: Opisy do linii

Post autor: grzes »

Ciężko mi to zrozumiec - jakby sie dalo jakis projekt z objasnieniami jak ma być na grzes małpa xgeo.pl wysłać to moze cos bym pomogl.
pozdrawiam
grzes
ODPOWIEDZ