Porównanie współrzędnych

Propozycje dotyczące rozszerzenia bądź modyfikacji istniejących opcji.
Awatar użytkownika
MarekOtt
VIP
VIP
Posty: 1479
Rejestracja: 30 gru 2005, 13:20
Lokalizacja: Strzelce Op.

Re: Porównanie współrzędnych

Post autor: MarekOtt »

marcinn pisze:możesz zrobić to w excellu- chyba najlepsze rozwiązanie.
No tak, ale jak wyeksportować porównanie współrzędnych, tak by każdy punkt miał swoje atrybuty. Możliwy jest oczywiście eksport z tabeli współrzędnych, ale znowu wtedy wraca problem doboru par punktów kontrolowany-kontrolny.
Awatar użytkownika
logis
Team
Team
Posty: 628
Rejestracja: 13 gru 2005, 10:34
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Porównanie współrzędnych

Post autor: logis »

Dzień dobry,
zrobiliśmy coś, co w pewnym zakresie spełnia wyżej zamieszczoną prośbę.
W module porównywanie współrzędnych pojawiły się nowe funkcje, wynikające z oczekiwań klientów z Gliwic.
Dodaliśmy możliwość edycji/podglądu atrybutów opisowych graniczników (ZRD,
BPP, RZG, STB, RZG). Atrybuty pojawiają się tylko po prawej stronie czyli punktów z ośrodka,
z którymi porównujemy nowe własne punkty. Raport porównania ma już kolumny przeznaczone
na atrybuty dla obu stron - i z ośrodka i nowych. W raporcie
pojawia się też kolumna Uwagi, do której można wpisać informację typu
Do RBD przyjęto współ. z PZGiK.
Raport ma format a4 poziomo i widać go od razu na liście raportów
z tym układem poziomym. Taki raport generujemy wybierając w opcjach
modułu Porównania współrzędnych > Co do raportu ? > wydruk z dodatkowymi
atrybutami dla punktów granicznych - poziomy.

Tak wygląda przykładowy dokument na którym się trochę wzorowaliśmy:
PorowOryg.png
PorowOryg.png (25.18 KiB) Przejrzano 11385 razy
Modyfikacja jest aktualnie (10.05.2016 r.) dostępna w wersji testowej programu, która jest do pobrania tutaj:
http://www.softline.xgeo.pl/test/cgeo8.exe
Zmiana wejdzie do najbliższej aktualizacji programu.

Jacek
Awatar użytkownika
MarekOtt
VIP
VIP
Posty: 1479
Rejestracja: 30 gru 2005, 13:20
Lokalizacja: Strzelce Op.

Re: Porównanie współrzędnych

Post autor: MarekOtt »

Super :) duże ułatwienie i oszczędność papieru względem starej wersji. Jest jednak problem z kolumnami, trzeba je rozciągać ręcznie. Szkoda że nie ma jakiegoś guzika w edytorze który z automatu pozwalałby dopasować szerokość kolumn do tekstu.
Załączniki
Przechwytywanie.JPG
Przechwytywanie.JPG (77.42 KiB) Przejrzano 11384 razy
Awatar użytkownika
logis
Team
Team
Posty: 628
Rejestracja: 13 gru 2005, 10:34
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Porównanie współrzędnych

Post autor: logis »

Co do tych kolumn, to naszym zamiarem było to, by te napisy były w pionie właśnie czyli np:
Z
R
D
i żeby tego nie rozciągać bo to ma oszczędzać miejsce na stronie.
Przy okazji jeszcze coś - taki raport musi być oddzielnie generowany, bo pozostałe mają format a4 pion.

Jacek
Awatar użytkownika
MarekOtt
VIP
VIP
Posty: 1479
Rejestracja: 30 gru 2005, 13:20
Lokalizacja: Strzelce Op.

Re: Porównanie współrzędnych

Post autor: MarekOtt »

Coś chyba jest nie tak.

Do tej pory, mając w tabeli roboczej punkty z uzupełnionymi atrybutami i porównując je ze sobą, a następnie tworząc raport, wartości atrybutów pobierało z tabeli. Teraz chcąc zrobić to nawet w/g starego wzoru, nie wczytują się atrybuty :(.
Awatar użytkownika
MarekOtt
VIP
VIP
Posty: 1479
Rejestracja: 30 gru 2005, 13:20
Lokalizacja: Strzelce Op.

Re: Porównanie współrzędnych

Post autor: MarekOtt »

MarekOtt pisze:Coś chyba jest nie tak.

Do tej pory, mając w tabeli roboczej punkty z uzupełnionymi atrybutami i porównując je ze sobą, a następnie tworząc raport, wartości atrybutów pobierało z tabeli. Teraz chcąc zrobić to nawet w/g starego wzoru, nie wczytują się atrybuty :(.
Znalazłem przyczynę.

W porównaniu współrzędnych, wpisując numery punktów z "palca" atrybuty się uzupełniają. Problem w tym że ja do tej pory nigdy nie wpisywałem z palca, tylko zaznaczałem punkty w tabeli roboczej, a następnie używałem funkcji TABELA --> KONTROLA PUNKTOW ---> POŁOŻONE BLISKO SIEBIE.

Następnie wpisałem np. 0,50m, i program sam automatycznie wyselekcjonował mi pary punktów, następnie eksportowałem je do porównania. Do tej pory exportowało mi też atrybuty, teraz niestety nie. Można to poprawić ?
Awatar użytkownika
logis
Team
Team
Posty: 628
Rejestracja: 13 gru 2005, 10:34
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Porównanie współrzędnych

Post autor: logis »

Dzień dobry,
spróbujemy to poprawić, faktycznie, gdy punkty w pisuje się ,,z ręki'' to problemu nie ma, a jeśli są zapisane w zadaniu czy wklejone to atrybuty się nie odświeżają.
Jacek
KunziteSan
___
___
Posty: 53
Rejestracja: 18 mar 2014, 11:06

Re: Porównanie współrzędnych

Post autor: KunziteSan »

Tworzycie moje upragnione ostatnio narzędzie. Odnośnie niedziałającego automatycznego uzupełnienia atrybutów - niech "synchronizacja" dotyczy nie tylko współrzędnych ale i atrybutów - wtedy powinny wskoczyć, nawet jak nie były wprowadzane z klawiatury. Zresztą synchronizacja tak też powinna działać, bo w końcu w tabeli mogą się atrybuty zmienić, a warto żeby i tabele można było uaktualnić o zmiany.

Czy nie można by by dodać też opcji łączenia tabel porównania (wczytanie drugiej do aktywnej)?
Awatar użytkownika
logis
Team
Team
Posty: 628
Rejestracja: 13 gru 2005, 10:34
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Porównanie współrzędnych

Post autor: logis »

Dzień dobry,
proszę sprawdzić działanie aktualnej wersji testowej programu. Powinno już działać wczytywanie atrybutów punktów granicznych, także przy tworzeniu zadania porównania współrzędnych z kontroli punktów blisko położonych.Oczywiście żeby to działało, w kolumnie Nr śr. w oknie Porównania wspólrzędnych, musi być wpisany numer takiego punktu, który da się znaleźć w tabeli roboczej.
Jacek
Jakub Kwinta
_____
_____
Posty: 346
Rejestracja: 02 gru 2012, 18:55

Re: Porównanie współrzędnych

Post autor: Jakub Kwinta »

Mam pytanie czy po porównaniu współrzędnych jest opcja aby punkty pomierzone otrzymały współrzędne katalogowe z ośrodka jeżeli mieszczą się w dopuszczalnej odchyłce?? Mam w tabeli roboczej punkty pomierzone i ośrodkowe z odpowiednim przedrostkiem. Chodzi o to aby w tej właśnie tabeli pomierzonym punktom z automatu przepisać współrzędne katalogowe. Znalazłem na forum podobne pytanie z odpowiedzią o excelu , ale może od tego czasu coś się zmieniło?
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8159
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: Porównanie współrzędnych

Post autor: Jurek B. »

Jakub Kwinta pisze:Mam pytanie czy po porównaniu współrzędnych jest opcja aby punkty pomierzone otrzymały współrzędne katalogowe z ośrodka jeżeli mieszczą się w dopuszczalnej odchyłce?? Mam w tabeli roboczej punkty pomierzone i ośrodkowe z odpowiednim przedrostkiem. Chodzi o to aby w tej właśnie tabeli pomierzonym punktom z automatu przepisać współrzędne katalogowe. Znalazłem na forum podobne pytanie z odpowiedzią o excelu , ale może od tego czasu coś się zmieniło?
Jeżeli w module Porównania współrzędnych załaduje Pan oba zestawy punktów to jest tam funkcja nadania numerów punktom z 1 lub 2 tabeli, a więc wystarczy ustalić którym punktom chce Pan przypisać potrzebne numery, a potem je zapisać do tabeli współrzędnych:
Załączniki
Przechwytywanie.JPG
Przechwytywanie.JPG (91.2 KiB) Przejrzano 10986 razy
Pozdrawiam Jurek B.
Jakub Kwinta
_____
_____
Posty: 346
Rejestracja: 02 gru 2012, 18:55

Re: Porównanie współrzędnych

Post autor: Jakub Kwinta »

Wielkie dzięki za odpowiedź. O to mi chodziło :)
geobiuro
______
______
Posty: 553
Rejestracja: 19 mar 2005, 13:26

Re: Porównanie współrzędnych

Post autor: geobiuro »

Dzień Dobry

Dawno tutaj nie gościłem, dlatego mój pomysł może być już załatwiony.
Mianowicie, mam pomierzone pkt w terenie dla których są dane archiwalne ale ich nr są różne i jest ich około 200 pkt, czy po wczytaniu ich do modułu porównującego w dowolnym porządku, oczywiście oddzielnie archiwalne i oddzielnie terenowe, moduł utworzy pary pkt. sobie najbliższe, po prostu zidentyfikuje pkt terenu z pkt. archiwalnym.


Z poważaniem
AM
Jakub Kwinta
_____
_____
Posty: 346
Rejestracja: 02 gru 2012, 18:55

Re: Porównanie współrzędnych

Post autor: Jakub Kwinta »

Trzeba to załatwić nieco inaczej. Do pustej tabeli wgrać punkty pomierzone i punkty z ośrodka. Później wybieramy tabela-kontrola punktów- położone blisko siebie i wpisujemy do jakiej odległości pomiędzy punktami program ma szukać, czyli jeżeli największa różnica w odległości pomiędzy punktami pomierzonymi a tymi z ośrodka wynosi np 0,5m to trzeba wpisać taki promień. Resztę załatwi program.Później należy jeszcze wybrać w kolejnym okienku przenieś do porównania i tam wybieramy co ma być przeniesione.
geobiuro
______
______
Posty: 553
Rejestracja: 19 mar 2005, 13:26

Re: Porównanie współrzędnych

Post autor: geobiuro »

Dzień Dobry

Dziękuję za cenną wskazówkę dotyczącą porównania współrzędnych.
To szalenie upraszcza pracę.

Z poważaniem.
AM
Awatar użytkownika
piotr j.
_____
_____
Posty: 466
Rejestracja: 15 sty 2016, 13:50

Re: Porównanie współrzędnych

Post autor: piotr j. »

Dzień Dobry.

Zauważyłem, że tworząc raport z porównania współrzędnych porównanie wsp. pkt. gran. z dodatkowymi atrybutami-poziomo, linie są drukowane jako czarne, a nie czerwony/zielony. Nie ma tego w pozostałych wersjach raportu
Załączniki
1.png
1.png (65.64 KiB) Przejrzano 10535 razy
Pozdrawiam.
piotr j.
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8159
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: Porównanie współrzędnych

Post autor: Jurek B. »

Zauważyłem, że tworząc raport z porównania współrzędnych porównanie wsp. pkt. gran. z dodatkowymi atrybutami-poziomo, linie są drukowane jako czarne, a nie czerwony/zielony. Nie ma tego w pozostałych wersjach raportu.
Niestety to trochę inny rodzaj raportu i na razie takich możliwości tam nie mamy :(
Pozdrawiam Jurek B.
Awatar użytkownika
piotr j.
_____
_____
Posty: 466
Rejestracja: 15 sty 2016, 13:50

Re: Porównanie współrzędnych

Post autor: piotr j. »

Ok, to nie jest coś, o co warto się zabijać :)
Pozdrawiam.
piotr j.
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8159
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: Porównanie współrzędnych

Post autor: Jurek B. »

Jednak Grześ popracuje nad tym i jest nadzieja, że będzie.
Pozdrawiam Jurek B.
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8159
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: Porównanie współrzędnych

Post autor: Jurek B. »

W testowym exe już jest.
Pozdrawiam Jurek B.
Awatar użytkownika
piotr j.
_____
_____
Posty: 466
Rejestracja: 15 sty 2016, 13:50

Re: Porównanie współrzędnych

Post autor: piotr j. »

Moja uwaga wynikała chyba z niedopatrzenia. Wróciłem do starego projektu, gdzie był właśnie ten raport w kolorach. Sądziłem, że ta funkcja przestała działać, a najwyraźniej to ja zmieniłem kolory ręcznie, o czym nie pamiętałem :D

Ale fajnie, że udało się te kolory wprowadzić do raportu.
Pozdrawiam.
piotr j.
Polaris
___
___
Posty: 66
Rejestracja: 24 sty 2012, 12:50

Re: Porównanie współrzędnych

Post autor: Polaris »

Jak wiadomo w raportach z tego modułu tabelki zazwyczaj nie mieszczą się na pionowej kartce, natomiast układ poziomy nie jest najwygodniejszy.
Może uda się wprowadzić układ tabelki podobnie jak to jest w raportach GPS, czyli w dwóch linijkach? Wystarczy, że współrzędne XY będą jedne pod drugimi i już sporo miejsca się zaoszczędzi.
Awatar użytkownika
grzes
Team
Team
Posty: 2875
Rejestracja: 18 mar 2005, 22:01

Re: Porównanie współrzędnych

Post autor: grzes »

w wersji testowej:
por.png
por.png (35.96 KiB) Przejrzano 10108 razy
pozdrawiam
grzes
Polaris
___
___
Posty: 66
Rejestracja: 24 sty 2012, 12:50

Re: Porównanie współrzędnych

Post autor: Polaris »

Połowa sukcesu :D
O to mi właśnie chodziło z tym, że:
- w zasadzie zbędne są kolumny dot. granic (ale nie jest wielkim problemem je pokasować)
- pomimo wybrania nie pojawiają się kolumny m.in. z wysokościami czy wartościami średnimi.
Rozumiem, że wynika to z formularza dot. granic i ww. elementy są tam zbędne.
Czy jest jednak możliwość skonstruowania tego druku w wersji "ogólnej" dla dowolnie wybranych pozycji i dodanie opcji np. "wsp. XY - wydruk pionowy" oraz "średnie wsp. XY - wydruk pionowy", jak wcześniej pisałem to powinno rozwiązać problem bo reszta kolumn raczej się mieści.
pabik1
_____
_____
Posty: 385
Rejestracja: 30 lip 2005, 20:56

Re: Porównanie współrzędnych

Post autor: pabik1 »

Witam.
Brakuje jeszcze opisu:
- "opis tabeli 1" pkt odgik
- "opis tabeli 2" pkt z pomiaru
ODPOWIEDZ