Edytor raportów

Propozycje dotyczące rozszerzenia bądź modyfikacji istniejących opcji.
marioo
VIP
VIP
Posty: 1051
Rejestracja: 23 cze 2006, 08:22
Lokalizacja: Białystok

Edytor raportów

Post autor: marioo »

Właśnie tam brakuje ikonki przekreślenia tekstu. Jeżeli się da, to proszę o jej dodanie. Bardzo się tam przyda.
Bez tytułu.png
Bez tytułu.png (636 Bajtów) Przejrzano 3771 razy
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
grzes
Team
Team
Posty: 2883
Rejestracja: 18 mar 2005, 22:01

Re: Edytor raportów

Post autor: grzes »

pozdrawiam
grzes
Awatar użytkownika
arttiq
_____
_____
Posty: 355
Rejestracja: 07 kwie 2010, 09:56
Lokalizacja: pomorze

Re: Edytor raportów

Post autor: arttiq »

Witam,

a mi brakuje przede wszystkim folderów, w których mógłbym sobie pogrupować raporty, bo się już ich trochę nazbierało.
Następnie, czy jest możliwość dodania do edytora coś na kształt "Pola Kombi" z Worda (definiowalne pola wyboru). Przydatne byłoby m.in. przy tworzeniu spisu treści i w innych sytuacjach, gdzie trzeba coś wybrać z listy rzeczy (np. niwelacja: 1)geometryczna, 2)trygonometryczna; pomiar: 1)biegunowy, 2)tachimetryczny, 3) RTN, 4)ortogonalny....)

// i pola tekstowe :)
pozdrawiam
arttiq
Awatar użytkownika
MarekOtt
VIP
VIP
Posty: 1500
Rejestracja: 30 gru 2005, 13:20
Lokalizacja: Strzelce Op.

Re: Edytor raportów

Post autor: MarekOtt »

Po każdej edycji raportu musimy przycisnąć ikonkę "Zapisz zmiany", w przeciwnym razie nawet zaglądnięcie do innego okna Windowsa powoduje powrót do wersji poprzedniej raportu. Czy można by to było zmienić tak by przeskoczenie do "czegoś innego" tego nie powodowało.

I drugie: przy edycji raportu który zawiera 20 stron, będąc na stronie np. 15 po zapisaniu zmian ikoną, edytor wraca do pierwszej strony ... to jest niezwykle uciążliwe, bo za każdym razem trzeba wracać do tej samej strony. A tu jeszcze dochodzi problem opisany powyżej, kiedy np. kiedy podczas edycji raportu musimy zaglądnąć do innego okna.
Awatar użytkownika
MarekOtt
VIP
VIP
Posty: 1500
Rejestracja: 30 gru 2005, 13:20
Lokalizacja: Strzelce Op.

Re: Edytor raportów

Post autor: MarekOtt »

MarekOtt pisze:Po każdej edycji raportu musimy przycisnąć ikonkę "Zapisz zmiany", w przeciwnym razie nawet zaglądnięcie do innego okna Windowsa powoduje powrót do wersji poprzedniej raportu. Czy można by to było zmienić tak by przeskoczenie do "czegoś innego" tego nie powodowało.

I drugie: przy edycji raportu który zawiera 20 stron, będąc na stronie np. 15 po zapisaniu zmian ikoną, edytor wraca do pierwszej strony ... to jest niezwykle uciążliwe, bo za każdym razem trzeba wracać do tej samej strony. A tu jeszcze dochodzi problem opisany powyżej, kiedy np. kiedy podczas edycji raportu musimy zaglądnąć do innego okna.
Odgrzewam trochę temat w celu przypomnienia problemu. Wydaje mi się że nie wiele potrzeba by takie coś zrobić w C-Geo - choć oczywiście mogę się mylić. Czy była by możliwość zrobienia coś w tej kwestii ?
Awatar użytkownika
grzes
Team
Team
Posty: 2883
Rejestracja: 18 mar 2005, 22:01

Re: Edytor raportów

Post autor: grzes »

MarekOtt pisze: Odgrzewam trochę temat w celu przypomnienia problemu. Wydaje mi się że nie wiele potrzeba by takie coś zrobić w C-Geo - choć oczywiście mogę się mylić. Czy była by możliwość zrobienia coś w tej kwestii ?
Exe do testów.
Dodatkowo dodane pytanie o to czy zapisac zmiany jesli raport byl edytowany
pozdrawiam
grzes
Awatar użytkownika
MarekOtt
VIP
VIP
Posty: 1500
Rejestracja: 30 gru 2005, 13:20
Lokalizacja: Strzelce Op.

Re: Edytor raportów

Post autor: MarekOtt »

grzes pisze:
MarekOtt pisze: Odgrzewam trochę temat w celu przypomnienia problemu. Wydaje mi się że nie wiele potrzeba by takie coś zrobić w C-Geo - choć oczywiście mogę się mylić. Czy była by możliwość zrobienia coś w tej kwestii ?
Exe do testów.
Dodatkowo dodane pytanie o to czy zapisac zmiany jesli raport byl edytowany

Działa elegancko i fajna też ta opcja przy edytowaniu raportu.. Dziękuję bardzo :)
Awatar użytkownika
MarekOtt
VIP
VIP
Posty: 1500
Rejestracja: 30 gru 2005, 13:20
Lokalizacja: Strzelce Op.

Re: Edytor raportów

Post autor: MarekOtt »

Zauważyłem pewien problem, pojawiający się po wprowadzeniu poprawki dotyczącej zapisywania.

Po dokonaniu w raporcie zmiany i naciśnięciu ikonki "zapisz zmiany", nie można od razu zaznaczyć tego samego raportu do wydruku, gdyż wyskakuje błąd.
Michal_K
___
___
Posty: 66
Rejestracja: 24 sty 2012, 12:09

Re: Edytor raportów

Post autor: Michal_K »

U mnie też ten błąd występuje. W celu wydruku poprawionego raportu u mnie trzeba zamknąć okno z raportami i ponownie je otworzyć i dopiero wtedy można zaznaczyć ten raport i go wydrukować.
Awatar użytkownika
grzes
Team
Team
Posty: 2883
Rejestracja: 18 mar 2005, 22:01

Re: Edytor raportów

Post autor: grzes »

MarekOtt pisze:Zauważyłem pewien problem, pojawiający się po wprowadzeniu poprawki dotyczącej zapisywania.

Po dokonaniu w raporcie zmiany i naciśnięciu ikonki "zapisz zmiany", nie można od razu zaznaczyć tego samego raportu do wydruku, gdyż wyskakuje błąd.
poprawione
pozdrawiam
grzes
Michal_K
___
___
Posty: 66
Rejestracja: 24 sty 2012, 12:09

Re: Edytor raportów

Post autor: Michal_K »

Wszystko już działa poprawnie.
Awatar użytkownika
ariel0-0
______
______
Posty: 500
Rejestracja: 07 kwie 2010, 00:02
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Edytor raportów

Post autor: ariel0-0 »

Drobiazg mały zauważyłem. Po zapisaniu zmian w raporcie ikonka "zapisz zmiany" pozostaje aktywna.
Have a nice day
ODPOWIEDZ