Obliczenia powierzchni działek / użytków

Propozycje dotyczące rozszerzenia bądź modyfikacji istniejących opcji.
Awatar użytkownika
MarekOtt
VIP
VIP
Posty: 1479
Rejestracja: 30 gru 2005, 13:20
Lokalizacja: Strzelce Op.

Obliczenia powierzchni działek / użytków

Post autor: MarekOtt »

Przydało by się w oknie obliczenia powierzchni działek / użytków wstawić jakieś ikonki na górze które odpowiadały by za przeskoczenie o kolejną działkę / użytek lub poprzednią. Zdarza się czasami że mam ponad 50 działek, każdej muszę wpisać czołówki pomierzone i wszystko ok jest dopóki numer danej działki mieści się w okienku, jednak gdy już się nie mieści trzeba przesuwać listę i szukać kolejnego numeru itp. A tak ikonka "następna działka" załatwiła by wszystko.

Mam też problem z wpisywaniem czołówek pomierzonych. Bardzo często po wpisaniu wszystkich czołówek dla danej działki, a następnie zapisaniu tych danych odpowiednią ikonką, ostatnia czołówka wpisana się nie zapisuje, tzn. po ponownym wczytaniu tej działki ostatnie okienko czołówki pomierzonej zostaje puste i ponownie trzeba wpisać .. nie wiem kiedy to się dzieje, nie ma na to reguły ale dzieje się to praktycznie od zawsze od kiedy pracuje na c-geo, a więc grupo ponad 7 lat :).

Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
MarekOtt
VIP
VIP
Posty: 1479
Rejestracja: 30 gru 2005, 13:20
Lokalizacja: Strzelce Op.

Re: Obliczenia powierzchni działek / użytków

Post autor: MarekOtt »

Aha i jeszcze jedno. Nie można by było wartości dP i dP max wstawić do tabelki na gorze obliczenia powierzchni, tam gdzie są powierzchnie itp ?


Edit: znowu coś znalazłem. przy masowym raportowaniu obliczenia powierzchni działek, nie wstawia do raportu wartości dP. Jest tylko dP max. Jeśli natomiast na danej działce wcisne ikonę drukarki robi się to samo i wartość dP się znajduje, przy raportowaniu jednak nie.
Ostatnio zmieniony 04 gru 2012, 10:26 przez MarekOtt, łącznie zmieniany 1 raz.
Zibi123
______
______
Posty: 555
Rejestracja: 11 lip 2005, 09:23

Re: Obliczenia powierzchni działek / użytków

Post autor: Zibi123 »

Ja wolę jak dP i max dP jest na dole czyli tak jak jest teraz.

Pozdrawiam
Pozdrawiam
Zibi
Awatar użytkownika
MarekOtt
VIP
VIP
Posty: 1479
Rejestracja: 30 gru 2005, 13:20
Lokalizacja: Strzelce Op.

Re: Obliczenia powierzchni działek / użytków

Post autor: MarekOtt »

Chciałbym też poddać dyskusji jedną kwestię.

dP = Wartość teoretyczna - Wartość praktyczna

czy

dP = Wartość praktyczna - Wartość teoretyczna

W/g mnie, powinno być praktyczna - teoretyczna

np. mam powierzchnię działki ewidencyjną 0,1000, pomierzyłem i praktyczna wynosi 0,0990, a więc dP wynosi -0,0010 (czyli ubytek powierzchni).

Niestety aktualnie wartość dP dla działek liczona jest Powierzchnia ewid. (teoret.) - Powierzchnia zred. (prakt.) a więc chyba nie dobrze.

Przeglądnąłem jednak na szybko zeszyty z technikum i studiów i tam raz mam zapisane teoret. - prakt., a raz prakt. - teoret..

Dlatego sam już nie wiem jak powinno być poprawnie. Wydaje mi się jednak że lepiej by było to poprawić na Pow. zred - Pow. ewid, z uwagi na wykazanie ubytku lub przybytku powierzchni, a przecież po to liczymy dP.
Awatar użytkownika
MarekOtt
VIP
VIP
Posty: 1479
Rejestracja: 30 gru 2005, 13:20
Lokalizacja: Strzelce Op.

Re: Obliczenia powierzchni działek / użytków

Post autor: MarekOtt »

Czy można by było też w obliczeniu powierzchni działek w menu "co do raportu" rozdzielić dP od dP max. U nas w ośrodku liczymy dP od powierzchni matematycznej i w takim wypadku muszę usuwać dP obliczone i wpisywać na gorze. Było by wygodniej, może nie tylko mi.
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8159
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: Obliczenia powierzchni działek / użytków

Post autor: Jurek B. »

przy masowym raportowaniu obliczenia powierzchni działek, nie wstawia do raportu wartości dP. Jest tylko dP max. Jeśli natomiast na danej działce wcisne ikonę drukarki robi się to samo i wartość dP się znajduje, przy raportowaniu jednak nie
u mnie zawsze podaje dP i dP max - potrzebny byłby przykładowy projekt
Niestety aktualnie wartość dP dla działek liczona jest Powierzchnia ewid. (teoret.) - Powierzchnia zred. (prakt.) a więc chyba nie dobrze.
faktycznie w rozporządzeniu jest zapisane by liczyć jako różnicę powierzchni obliczonej i ewidencyjnej - zmienimy więc to w programie.

Przy okazji rozdzielimy włączanie dP i dP max w raporcie
Pozdrawiam Jurek B.
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8159
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: Obliczenia powierzchni działek / użytków

Post autor: Jurek B. »

W test zmiany (wartość dP i możliwość wyboru dP/dP max do druku)
Pozdrawiam Jurek B.
bgspzoo
__
__
Posty: 23
Rejestracja: 28 lip 2015, 12:18

Re: Obliczenia powierzchni działek / użytków

Post autor: bgspzoo »

Witam
Podbiję temat.
Minęło trochę lat od ostatniego posta a ja będąc dość świeżym użytkownikiem programu zauważyłem, że czołówki dość losowo znikają z obiektu.
Nie udało mi się zaobserwować jakiegoś schematu. Czy ten problem jest znany i jakoś można mu zaradzić ?
A drugi problem jest taki, że gdy są dwa punkty blisko siebie to nie widać dwóch punktów tylko jeden. Drugi można zobaczyć dopiero po dużym zbliżeniu.
Może to kwestia przyzwyczajeń ale jak widać dwa nieczytelne numery to mam jakąś informacje o problemach przy kodowaniu a tak wydaje się wszystko w porządku do puki nie zrobi się kontroli.
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8159
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: Obliczenia powierzchni działek / użytków

Post autor: Jurek B. »

bgspzoo pisze:Witam
Podbiję temat.
Minęło trochę lat od ostatniego posta a ja będąc dość świeżym użytkownikiem programu zauważyłem, że czołówki dość losowo znikają z obiektu.
Nie udało mi się zaobserwować jakiegoś schematu. Czy ten problem jest znany i jakoś można mu zaradzić ?
A drugi problem jest taki, że gdy są dwa punkty blisko siebie to nie widać dwóch punktów tylko jeden. Drugi można zobaczyć dopiero po dużym zbliżeniu.
Może to kwestia przyzwyczajeń ale jak widać dwa nieczytelne numery to mam jakąś informacje o problemach przy kodowaniu a tak wydaje się wszystko w porządku do puki nie zrobi się kontroli.
Witam, to wszystko co Pan opisał jest uzależnione od jednej niepozornej, ale ważnej opcji ustawianej w ikonce "11" na mapie - "wyświetlaj wszystkie teksty" - ona odpowiada za to czy napisy które w bieżącej skali mogą się na siebie nakładać, będą wyświetlane. W Pana przypadku proszę włączyć tą opcję.
Pozdrawiam Jurek B.
bgspzoo
__
__
Posty: 23
Rejestracja: 28 lip 2015, 12:18

Re: Obliczenia powierzchni działek / użytków

Post autor: bgspzoo »

Odnośnie wyświetlania numerów blisko siebie pomogło , dziękuję
A czy jest jakieś wyjaśnienie odnośnie znikających czołówek w działkach?
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8159
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: Obliczenia powierzchni działek / użytków

Post autor: Jurek B. »

bgspzoo pisze:Odnośnie wyświetlania numerów blisko siebie pomogło , dziękuję
A czy jest jakieś wyjaśnienie odnośnie znikających czołówek w działkach?
Niestety, nic o tym nam nie wiadomo, nikt też nie zgłaszał dotąd takiego problemu - na jakiej warstwie umieszcza Pan te czołówki?
Pozdrawiam Jurek B.
bgspzoo
__
__
Posty: 23
Rejestracja: 28 lip 2015, 12:18

Re: Obliczenia powierzchni działek / użytków

Post autor: bgspzoo »

wysłałem projekt na softline@xgeo.pl
Problem zgłaszał kolega parę postów wyżej ale było to parę lat temu, ja się tylko podpiąłem pod temat bo mi się to samo dzieje jak też i na innych komputerach w firmie.
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8159
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: Obliczenia powierzchni działek / użytków

Post autor: Jurek B. »

Z tymi czołówkami to raczej nie dojdziemy do przyczyny - musielibyśmy złapać moment gdy one "znikają"
Pozdrawiam Jurek B.
ODPOWIEDZ