Tabela współrzędnych - Nowa funkcjonalność

Propozycje dotyczące rozszerzenia bądź modyfikacji istniejących opcji.
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8170
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: Tabela współrzędnych - Nowa funkcjonalność

Post autor: Jurek B. »

Suwak to temat powiązany z L.p. - nie może on działać inaczej gdyż nie znamy bieżącej pozycji kursora na tle całej bazy - dlatego warto korzystać teraz z nowego paska narzędziowego na dole tabeli - ułatwia on przemieszczanie się po bazie - stronami, na początek, na koniec, itd
Pozdrawiam Jurek B.
kristof
____
____
Posty: 187
Rejestracja: 18 kwie 2005, 19:40

Re: Tabela współrzędnych - Nowa funkcjonalność

Post autor: kristof »

Z kodami w tabeli jest taki problem, że wyświetlają się wszystkie, nie można ich jakoś posegregować oraz jeżeli raz nada się kod to nie można powrócić, tak aby punkt był bez kodu.
Zibi123
______
______
Posty: 555
Rejestracja: 11 lip 2005, 09:23

Re: Tabela współrzędnych - Nowa funkcjonalność

Post autor: Zibi123 »

Dzięki Grześ - o to mi właśnie chodziło :wink:

Pozdrawiam
Zibi
Pozdrawiam
Zibi
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8170
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: Tabela współrzędnych - Nowa funkcjonalność

Post autor: Jurek B. »

Usuwanie kodu (i nie tylko) - dwukrotnie klawisz Del
Ostatnio zmieniony 19 mar 2013, 09:59 przez Jurek B., łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam Jurek B.
Awatar użytkownika
grzes
Team
Team
Posty: 2878
Rejestracja: 18 mar 2005, 22:01

Re: Tabela współrzędnych - Nowa funkcjonalność

Post autor: grzes »

kristof pisze:Z kodami w tabeli jest taki problem, że wyświetlają się wszystkie, nie można ich jakoś posegregować oraz jeżeli raz nada się kod to nie można powrócić, tak aby punkt był bez kodu.
sortowanie postaram sie dodac - a usuwanie kodu (jak i innych wartosci z pol rozwijanych) wykonuje sie klawiszem Del (po wejsciu de edycji pola)
pozdrawiam
grzes
kristof
____
____
Posty: 187
Rejestracja: 18 kwie 2005, 19:40

Re: Tabela współrzędnych - Nowa funkcjonalność

Post autor: kristof »

W starej wersji tabeli pod prawym przyciskiem myszy - ostatnie kody było 14 kodów (ostatnio używanych). Wiem, że w nowej wersji to też działa, ale rozwijanie bezpośrednio z tabeli ukazuje wszystkie kody i dosyć trudno znaleźć właściwy.
Awatar użytkownika
grzes
Team
Team
Posty: 2878
Rejestracja: 18 mar 2005, 22:01

Re: Tabela współrzędnych - Nowa funkcjonalność

Post autor: grzes »

zbigniew pisze:SGdy nie ma być Lp , to trudno się zorientować w którym miejscu w tabeli się aktualnie znajdujemy- czy na górze, czy w środku, a może przy końcu.
W moich próbach suwak bardziej mnie mylił ,niz informował gdzie jestem. 8)
Jak juz wyzej zostalo napisane suwak tez nie wie gdzie jest - dlatego jest taka proteza jego dzialania. Zastanawiam sie jak bardzo istotna jest wiedza na temat tego gdzie na liscie jestesmy (na poczatku, w srodku, czy na koncu). Czy to ma jakies znaczenie praktyczne czy raczej chodzi o psychiczny komfort uzytkownika?
Szybki skok na koniec to Ctrl End, na początek Ctrl Home, dziala Page Up i Page Down, jest mozliwosc ustawienia zakladki (ikonka z gwiazdką na dolnym pasku nawigacyjnym) po to zeby szybko wrocic do wybranego miejsca w tabeli.
pozdrawiam
grzes
Awatar użytkownika
grzes
Team
Team
Posty: 2878
Rejestracja: 18 mar 2005, 22:01

Re: Tabela współrzędnych - Nowa funkcjonalność

Post autor: grzes »

kristof pisze:W starej wersji tabeli pod prawym przyciskiem myszy - ostatnie kody było 14 kodów (ostatnio używanych). Wiem, że w nowej wersji to też działa, ale rozwijanie bezpośrednio z tabeli ukazuje wszystkie kody i dosyć trudno znaleźć właściwy.
aaa - rozumiem - czyli sugestia jest taka zeby w liscie nie bylo wszystkich (obojetnie czy posortowane czy nie) ale tylko ostatnio uzywane
pozdrawiam
grzes
kristof
____
____
Posty: 187
Rejestracja: 18 kwie 2005, 19:40

Re: Tabela współrzędnych - Nowa funkcjonalność

Post autor: kristof »

Właśnie o to mi chodziło.
Awatar użytkownika
FaFaL
Team
Team
Posty: 3117
Rejestracja: 11 lip 2005, 14:09
Lokalizacja: Opole..Kraków
Kontakt:

Re: Tabela współrzędnych - Nowa funkcjonalność

Post autor: FaFaL »

a co jeśli chcę wpisać kod którego nie używałem ? Dzięki tej liście wpisuje pierwszy znak np. O i już program podpowiada kody na literkę O ..... według mnie jest dobrze, zwłaszcza jeśli te ostatnio używane są pod prawą myszą ;)
Pozdrawiam Rafał Kocierz
Awatar użytkownika
grzes
Team
Team
Posty: 2878
Rejestracja: 18 mar 2005, 22:01

Re: Tabela współrzędnych - Nowa funkcjonalność

Post autor: grzes »

FaFaL pisze:a co jeśli chcę wpisać kod którego nie używałem ? Dzięki tej liście wpisuje pierwszy znak np. O i już program podpowiada kody na literkę O ..... według mnie jest dobrze, zwłaszcza jeśli te ostatnio używane są pod prawą myszą ;)
tez sie nad tym zastanawiamy i na razie sa 2 koncepcje: lista bedzie opcjonalna - do wyboru co tam ma sie wyswietlac lub ostatnio uzywane beda powielone na poczatku listy
pozdrawiam
grzes
PUG
____
____
Posty: 199
Rejestracja: 07 kwie 2010, 21:10

Re: Tabela współrzędnych - Nowa funkcjonalność

Post autor: PUG »

Brakuje mi w nowej tabeli zapisu liczbowego kodu. W tamtej wersji można było wbić np kod 121 i automatycznie zmieniało z zapisu liczbowego na literowy - OSP. Czy będzie możliwość przywrócenia tej funkcji?
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
grzes
Team
Team
Posty: 2878
Rejestracja: 18 mar 2005, 22:01

Re: Tabela współrzędnych - Nowa funkcjonalność

Post autor: grzes »

PUG pisze:Brakuje mi w nowej tabeli zapisu liczbowego kodu. W tamtej wersji można było wbić np kod 121 i automatycznie zmieniało z zapisu liczbowego na literowy - OSP. Czy będzie możliwość przywrócenia tej funkcji?
Dodane.
Zmienione tez sortowanie listy. Teraz kody sa sortowane alfabetycznie z tym ze na poczatku listy umieszczane są kody z listy "Ostatnie kody" - reszta dalej alfabetycznie.
Poprawione tez operacje pokazywania/ukrywania punktow z @ - wszystkich testujacych a uzywajacych tych opcji prosze o aktualizacje:
poprawiony exe
pozdrawiam
grzes
Awatar użytkownika
zbigniew
_____
_____
Posty: 410
Rejestracja: 22 mar 2005, 08:26

Re: Tabela współrzędnych - Nowa funkcjonalność

Post autor: zbigniew »

grzes pisze:Czy to ma jakies znaczenie praktyczne czy raczej chodzi o psychiczny komfort uzytkownika?
Praktyczny chodził mi jeszcze jeden sposób wyswietlania. I w przypadku braku Lp i pewnej 'lewitacji" suwaka byłby przydatny.
Po wyborze-zaznaczeniu punktów - np. przy uzyciu jakiegoś filtru typu "Numer wzorzec", zaznaczone punkty pojawiły by sie od góry tabeli.
Wówczas można lepiej zapanować nad wybranymi punktami i w wielu sytuacjach odpada przeglądanie całej tabeli.
Mogłaby taka opcja być nazwana: "wyświetl zaznaczone od góry". Nie wiem ,czy trochę się nie rozpędzam z pomysłami, a może taki efekt juz mozna uzyskać? 8)
Pozdrawiam Zbigniew P.
Awatar użytkownika
FaFaL
Team
Team
Posty: 3117
Rejestracja: 11 lip 2005, 14:09
Lokalizacja: Opole..Kraków
Kontakt:

Re: Tabela współrzędnych - Nowa funkcjonalność

Post autor: FaFaL »

a nie da się sortować po zaznaczeniach ? W nowej wersji wystarczy kliknąć w nazwę kolumny aby włączyć sortowanie po jej wartościach. W ten sposób zaznaczone mogą być na górze. Ponieważ jest to widok bazy pewnie można założyć filtr np. pokaż tylko zaznaczone itp...
Pozdrawiam Rafał Kocierz
Awatar użytkownika
zbigniew
_____
_____
Posty: 410
Rejestracja: 22 mar 2005, 08:26

Re: Tabela współrzędnych - Nowa funkcjonalność

Post autor: zbigniew »

FaFaL pisze:a nie da się sortować po zaznaczeniach ? W nowej wersji wystarczy kliknąć w nazwę kolumny aby włączyć sortowanie po jej wartościach. W ten sposób zaznaczone mogą być na górze. Ponieważ jest to widok bazy pewnie można założyć filtr np. pokaż tylko zaznaczone itp...
Witam Pana, tym razem wieczorową porą.
Czy taki filtr , o którym Pan pisze już jest dostęny ,czy to wskazówka dla programisty ?
Sortowanie nie jest jedynym sposobem wybierania punktów, ja często uzywam opcji Wybieranie punktów --> numer wzorzec i nie wiem jak taki filtr sprawowałby się przy takim warunku ?
Uwaga inna - tabela 4000 pkt , wcale nie archaiczny komputer, w momencie klkniecia w ikonę czerwone V- wybierz wszystkie program się zawiesza, albo ja nie mam juz cierpliwości, aby czekac na zakończenie działania takiego wyboru. Czy ktoś może u siebie sprawdzic "czerwonego ptaszka"- chodzi oczywiscie o działanie przypisane ikonie w tabeli.
Pozdrawiam Zbigniew P.
Awatar użytkownika
FaFaL
Team
Team
Posty: 3117
Rejestracja: 11 lip 2005, 14:09
Lokalizacja: Opole..Kraków
Kontakt:

Re: Tabela współrzędnych - Nowa funkcjonalność

Post autor: FaFaL »

Dobry wieczór Panie Zbigniewie :)
Z tym sortowaniem to była uwaga co do Pana sugestii w sprawie aby zaznaczone punkty znalazły się na górze listy - bo chyba o to Pan pytał. Co do pokazania tylko zaznaczonych to ogólnie rzucona propozycja bo raczej takiej funkcji aktualnie nie ma, ale nie wiem czy byłaby przydatna :)
Sprawdzałem to zaznaczanie i w przed momentem pobranej wersji testowej 11000 punktów na komputerze late 2008 zadziałało błyskawicznie (poniżej 1 sekundy) - wydaje się że coś z projektem ......
Pozdrawiam Rafał Kocierz
Awatar użytkownika
zbigniew
_____
_____
Posty: 410
Rejestracja: 22 mar 2005, 08:26

Re: Tabela współrzędnych - Nowa funkcjonalność

Post autor: zbigniew »

Ok sprawdziłem inny projekt na 42000 pkt , wybiera bez bólu. A w poprzednim projekcie pomogła naprawa tabeli.

Co do mojego pierwszego pytania. Ja jednak rozróżniam sortowanie i wybieranie punktów, jako często dwie inne operacje.
Chcę wybrać punkty o nazwie " ***przybl " i wyświetlić je na początku tabeli, a resztę mieć poniżej. Sortowaniem tego nie osiągnę. 8)
Pozdrawiam Zbigniew P.
Awatar użytkownika
FaFaL
Team
Team
Posty: 3117
Rejestracja: 11 lip 2005, 14:09
Lokalizacja: Opole..Kraków
Kontakt:

Re: Tabela współrzędnych - Nowa funkcjonalność

Post autor: FaFaL »

No chyba coś nie możemy się dogadać. Wybranie = Zaznaczenie ? Więc wybieram punkty o numerze zgodnym z wzorcem ***lcjsdljcslc, a następnie klikam na nazwę kolumny z zaznaczeniem aby mieć punkty wybrane na samej górze tabeli. Proszę zauważyć, że nie mówię o starej funkcji Sortowanie po zaznaczonych.
Pozdrawiam Rafał Kocierz
Awatar użytkownika
zbigniew
_____
_____
Posty: 410
Rejestracja: 22 mar 2005, 08:26

Re: Tabela współrzędnych - Nowa funkcjonalność

Post autor: zbigniew »

No to znowu rozmiar tabeli mi przeszkodził w dokładnej jej obserwacji . Wybrałem punkty używając Wybieranie punktów --> numer wzorzec i klikając "X" z nagłówka tabeli , wybrane punkty pojawiły sie na końcu tabeli. A ja chce je mieć od góry. Kolejne klikanie "X" nie dało u mnie takiego efektu, aby zaznaczone punkty pojawiały się od góry. 8)
Pozdrawiam Zbigniew P.
Awatar użytkownika
FaFaL
Team
Team
Posty: 3117
Rejestracja: 11 lip 2005, 14:09
Lokalizacja: Opole..Kraków
Kontakt:

Re: Tabela współrzędnych - Nowa funkcjonalność

Post autor: FaFaL »

No fakt :/ moja pomyłka, sortowanie odbywa się tylko w jedną stronę :/ Wydaje mi się, że jest to ten sam komponent co w nowym wyrównaniu, a tam jest dwukierunkowe sortowanie.
Pozdrawiam Rafał Kocierz
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8170
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: Tabela współrzędnych - Nowa funkcjonalność

Post autor: Jurek B. »

sortowanie odbywa się tylko w jedną stronę
już niedługo będzie w obie :)
Pozdrawiam Jurek B.
Awatar użytkownika
grzes
Team
Team
Posty: 2878
Rejestracja: 18 mar 2005, 22:01

Re: Tabela współrzędnych - Nowa funkcjonalność

Post autor: grzes »

juz jest w obie mozna pobierac
pozdrawiam
grzes
Awatar użytkownika
zbigniew
_____
_____
Posty: 410
Rejestracja: 22 mar 2005, 08:26

Re: Tabela współrzędnych - Nowa funkcjonalność

Post autor: zbigniew »

W trakcie proby sortowania "w obie strony" wyrzuca błędy:
- Cannot perform this operation on a closed dataset.
- Higher table level required.
i wiesza się cały program.
Pozdrawiam Zbigniew P.
Awatar użytkownika
MarekOtt
VIP
VIP
Posty: 1482
Rejestracja: 30 gru 2005, 13:20
Lokalizacja: Strzelce Op.

Re: Tabela współrzędnych - Nowa funkcjonalność

Post autor: MarekOtt »

Koło nazwy kolumny przydałby się też taki znaczek z informacją że w/g danej kolumny jest ustawione sortowanie. W windowsie jest taki ptaszek (trójkącik).
ODPOWIEDZ