Ustaw warstwę

Propozycje dotyczące rozszerzenia bądź modyfikacji istniejących opcji.
Awatar użytkownika
zbigniew
_____
_____
Posty: 410
Rejestracja: 22 mar 2005, 08:26

Ustaw warstwę

Post autor: zbigniew »

Dla rozładowania napięcia przedporodowego dla nowej tabeli zapytam tym razem o coś z samej mapy. Przyszło mi ostatnio "czyścić" rysunki projektów zaimportowane z dwg, do treści mi potrzebnej. Korzystając z opcji mapy "Ustaw warstwę"/prawy przycisk myszki/ mogłem co najwyżej po kliknięciu ukryć warstwę, a czy w tym miejscu mogłoby się pojawić także "usuń warstwę".Jeśli usuniemy cos za dużo , to jest przecież undo i można przywrócić stan poprzedni. Niby drobiazg ,ale w sytuacji gdy od projektantów spływają wielowarstwowe produkcje i nadprodukcje, i jest jeszcze potrzeba ich przeczyszczenia, możnaby łatwiej obrabiac ilość w jakość. Bo akurat w tym działniu ,gdy wyswietla się mniej ,to widzi sie więcej. 8)
Pozdrawiam Zbigniew P.
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8159
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: Ustaw warstwę

Post autor: Jurek B. »

W tej samej wersji testowej, która zawiera nową tabelę współrzędnych, dodaliśmy też możliwość usunięcia warstwy z opcji o której kolega pisał.
Pozdrawiam Jurek B.
Awatar użytkownika
zbigniew
_____
_____
Posty: 410
Rejestracja: 22 mar 2005, 08:26

Re: Ustaw warstwę

Post autor: zbigniew »

Dziękuję, mam nadzieję,że nie tylko ja skorzystam.
Pozdrawiam Zbigniew P.
Awatar użytkownika
MarekOtt
VIP
VIP
Posty: 1479
Rejestracja: 30 gru 2005, 13:20
Lokalizacja: Strzelce Op.

Re: Ustaw warstwę

Post autor: MarekOtt »

Nie wiem od kiedy, ale zapewne od któreś aktualizacji, jeśli dana warstwa jest pod drugą w hierarchii, to nie widać numeru pikiety tej warstwy. Trochę to uciążliwe, no chyba że ma to jakiś cel .

W załączniku przesyłam screen.
Załączniki
przeslananie.JPG
przeslananie.JPG (38.29 KiB) Przejrzano 2188 razy
Awatar użytkownika
tuvalu
____
____
Posty: 216
Rejestracja: 11 lut 2009, 19:26

Re: Ustaw warstwę

Post autor: tuvalu »

MarekOtt pisze:jeśli dana warstwa jest pod drugą w hierarchii, to nie widać numeru pikiety tej warstwy.
Nie mam w tej chwili c-geo pod ręką ale powiem z głowy czyli z niczego, "odptaszkuj" czyli wyłącz - Opcje > Parametry programu > Wyświetlaj napisy zgodnie z kolejnością warstw (lub jakoś tak) :wink:
Awatar użytkownika
MarekOtt
VIP
VIP
Posty: 1479
Rejestracja: 30 gru 2005, 13:20
Lokalizacja: Strzelce Op.

Re: Ustaw warstwę

Post autor: MarekOtt »

tuvalu pisze:
MarekOtt pisze:jeśli dana warstwa jest pod drugą w hierarchii, to nie widać numeru pikiety tej warstwy.
Nie mam w tej chwili c-geo pod ręką ale powiem z głowy czyli z niczego, "odptaszkuj" czyli wyłącz - Opcje > Parametry programu > Wyświetlaj napisy zgodnie z kolejnością warstw (lub jakoś tak) :wink:

OOOO .. musiało się zaznaczyć po aktualizacji. Dziękuję
ODPOWIEDZ