Pytanie do tych którzy przeczytali instrukcję obsługi

Propozycje dotyczące rozszerzenia bądź modyfikacji istniejących opcji.
Awatar użytkownika
tuvalu
____
____
Posty: 216
Rejestracja: 11 lut 2009, 19:26

Pytanie do tych którzy przeczytali instrukcję obsługi

Post autor: tuvalu »

Ustawiłem warstwę "pikiety" i wstawiłem na mapę cała masę pikiet za pomocą funkcji "opis do punktu". Skończyłem i właśnie sobie uświadomiłem że mapa jest w skali 1:1000 i potrzebuję pikiet o dokładności jednego miejsca po przecinku a nie dwóch. Jak to odkręcić szybko i sprawnie?
piotrt
____
____
Posty: 241
Rejestracja: 10 paź 2012, 11:52

Re: Pytanie do tych którzy przeczytali instrukcję obsługi

Post autor: piotrt »

Witam Kolegę
Ja to robię tak:
1. klikam na ikonke "opis do punktu"
2. po rozwinięciu menu zaznaczam wszystkie pikiety
3. zaznaczam "dokładność H" na "1" miejsce po przecinku
4. naciskam "wstaw"
Załączniki
2013-06-20_211807.jpg
2013-06-20_211807.jpg (43.96 KiB) Przejrzano 2506 razy
Awatar użytkownika
tuvalu
____
____
Posty: 216
Rejestracja: 11 lut 2009, 19:26

Re: Pytanie do tych którzy przeczytali instrukcję obsługi

Post autor: tuvalu »

piotrt pisze:po rozwinięciu menu zaznaczam wszystkie pikiety
Ja tych pikiet mam 600 (obiekt ma 2500 punktów) i to w takich miejscach że nie da się zaznaczyć ekspresowo obszarem. Trzeba je odklikać pojedynczo. W edytorze napisów mogę usunąć ostatnią cyfrę ale wolałbym opcję zaokrąglania.
piotrt
____
____
Posty: 241
Rejestracja: 10 paź 2012, 11:52

Re: Pytanie do tych którzy przeczytali instrukcję obsługi

Post autor: piotrt »

Proszę spróbować wyświetlić tylko warstwę pikiety (inne warstwy żeby były niewidoczne ), pomniejszyć widok i zaznaczyć wszystkie. Innego sposobu nie znam
Awatar użytkownika
tuvalu
____
____
Posty: 216
Rejestracja: 11 lut 2009, 19:26

Re: Pytanie do tych którzy przeczytali instrukcję obsługi

Post autor: tuvalu »

To jest pewna myśl. Co prawda w tej chwili na warstwie "pikiety" mam same napisy a punkty do zaznaczenia są na warstwie zerowej, razem z innymi, ale i tak oznaczę je kodem pikiety więc przy okazji mogę je przenieść choć to oznacza klikanie...
Tymczasem (zgodnie z inną poradą na forum) łączę pikiety obiektem otwartym i zmieniam hurtowo za pomocą "opis punktów" -> "opis jako tekst". Trochę mniej klikania bo niektóre nr pikiet występują kolejno po sobie i można tworzyć kreski za pomocą edytora obiektów ;)
Awatar użytkownika
grzes
Team
Team
Posty: 2879
Rejestracja: 18 mar 2005, 22:01

Re: Pytanie do tych którzy przeczytali instrukcję obsługi

Post autor: grzes »

Nic innego jak dorobienie opcji zaokraglania do edytora napisow nie przychodzi mi do glowy. Gdyby mialo to byc jeszcze aktualne jutro, to prosze napisac - postaram sie dorobic taka mozliwosc.
pozdrawiam
grzes
piotrt
____
____
Posty: 241
Rejestracja: 10 paź 2012, 11:52

Re: Pytanie do tych którzy przeczytali instrukcję obsługi

Post autor: piotrt »

Jeżeli punkty są na warstwie zerowej ,to ja bym je zakodował , potem w menu "mapa" a następnie w zakładce :"kody-warstwy" zakodowane punkty przeniósł z warstwty "zerowej"do innej warstwy , tą warstwę wyświetlił i hurtowo zaznaczył obszarem
Awatar użytkownika
tuvalu
____
____
Posty: 216
Rejestracja: 11 lut 2009, 19:26

Re: Pytanie do tych którzy przeczytali instrukcję obsługi

Post autor: tuvalu »

grzes pisze:prosze napisac - postaram sie dorobic taka mozliwosc.
Nie śmiałbym prosić. Żeby strzelić takiego babola na mapie trzeba ją pierw robić w wyjątkowo upalny dzień a później poprawiać po nocy. Mam nadzieję że nic podobnego mi się więcej nie przydarzy. Niech ktoś z chłodnym umysłem oceni czy to byłaby przydatna funkcja.
ODPOWIEDZ