Obliczenia na mapie

Propozycje dotyczące rozszerzenia bądź modyfikacji istniejących opcji.
Zbysiu
_____
_____
Posty: 322
Rejestracja: 31 mar 2005, 20:56

Obliczenia na mapie

Post autor: Zbysiu »

Mam propozycję dodania możliwości zadeklarowania zablokowania zmiany kodu w obliczeniach na mapie. W tej chwili gdy obliczam punkty z tym samym kodem, muszę go ponownie wpisywać przy każdej zmianie linii obliczeniowej.
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8170
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: Obliczenia na mapie

Post autor: Jurek B. »

Ok, zablokujemy
Pozdrawiam Jurek B.
geobiuro
______
______
Posty: 553
Rejestracja: 19 mar 2005, 13:26

Re: Obliczenia na mapie

Post autor: geobiuro »

Witam

Proszę o rozszerzenie tej blokady na pozostałe moduły obliczeniowe.


Z poważaniem.
AM
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8170
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: Obliczenia na mapie

Post autor: Jurek B. »

Mam propozycję dodania możliwości zadeklarowania zablokowania zmiany kodu w obliczeniach na mapie. W tej chwili gdy obliczam punkty z tym samym kodem, muszę go ponownie wpisywać przy każdej zmianie linii obliczeniowej
Jednak nie bardzo rozumiem ten problem - proszę o podanie jakiego obliczenia na mapie dotyczy.
Pozdrawiam Jurek B.
Awatar użytkownika
FaFaL
Team
Team
Posty: 3117
Rejestracja: 11 lip 2005, 14:09
Lokalizacja: Opole..Kraków
Kontakt:

Re: Obliczenia na mapie

Post autor: FaFaL »

Przecież w oknie kolizji można sobie odptaszkować KOD i wtedy nie będzie on zmieniany wraz ze współrzędnymi.
Pozdrawiam Rafał Kocierz
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8170
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: Obliczenia na mapie

Post autor: Jurek B. »

Tak to jest jasne, ale załóżmy że ktoś by chciał to załatwić w inny sposób - bardziej powtarzalny.
Pozdrawiam Jurek B.
Zbysiu
_____
_____
Posty: 322
Rejestracja: 31 mar 2005, 20:56

Re: Obliczenia na mapie

Post autor: Zbysiu »

Obliczenia ortogonalne: wybieram punkty linii (początkowy i końcowy) i nr punktu obliczanego z kodem, następnie zmieniam linię i ikonka Nowe dane czyści mi wszystko włącznie z kodem - prawidłowo w zasadzie gdyby nie fakt, że w pewnych przypadkach linie pomiarowe zmieniają się częściej niż kody, a więc przydała by się jakaś fiszka z blokadą kodu na kolejne punkty liczone z innej linii.
marcinn
VIP
VIP
Posty: 1123
Rejestracja: 07 mar 2013, 11:52
Lokalizacja: oświęcim

Re: Obliczenia na mapie

Post autor: marcinn »

Mam ciekawą propozycję dla okienka obliczeń na mapie. Dużym udogodnieniem byłoby gdyby zamiast klikać na pojedyncze punkty można było kliknąć na linie a punkty zostałyby wrzucone automatycznie- tak jak to jest aktualnie dla np. "punkt na domiarze" czy "rzutowanie punktu na prostą" w oknie mapy
marcinn
VIP
VIP
Posty: 1123
Rejestracja: 07 mar 2013, 11:52
Lokalizacja: oświęcim

Re: Obliczenia na mapie

Post autor: marcinn »

Fajnie byłoby też, gdyby przy pojedynczych obliczeniach (punkt na domiarze, rzutowanie pkt na prostą,przecięcie prostych itd) klawiszem ENTER wykonywałoby się "Oblicz". Aktualnie klawisz enter przenosi nas do kolejnego wiersza w okienku, a przecież można robić to strzałkami. Jeżeli wypełnimy dane to trzeba wziąć myszkę i kliknąć oblicz. Gdyby ENTER obliczał, to wystarczy strzałkami się przemieszczać po kolei w dół i po uzupełnieniu niezbędnych danych wcisnąć ENTER w celu obliczenia.
Awatar użytkownika
Wojtek P.
Team
Team
Posty: 971
Rejestracja: 08 lut 2005, 08:35

Re: Obliczenia na mapie

Post autor: Wojtek P. »

Jeżeli chodzi o ENTER to nie wydaje mi się żeby to był dobry pomysł. Enterem zatwierdzamy zawsze wybór lub wpisanie pozycji. Ale jest skrót do wykonania obliczeń : Crtl-O
-To serve and protect-
marioo
VIP
VIP
Posty: 1051
Rejestracja: 23 cze 2006, 08:22
Lokalizacja: Białystok

Re: Obliczenia na mapie

Post autor: marioo »

marcinn pisze:Fajnie byłoby też, gdyby przy pojedynczych obliczeniach (punkt na domiarze, rzutowanie pkt na prostą,przecięcie prostych itd) klawiszem ENTER wykonywałoby się "Oblicz". Aktualnie klawisz enter przenosi nas do kolejnego wiersza w okienku, a przecież można robić to strzałkami. Jeżeli wypełnimy dane to trzeba wziąć myszkę i kliknąć oblicz. Gdyby ENTER obliczał, to wystarczy strzałkami się przemieszczać po kolei w dół i po uzupełnieniu niezbędnych danych wcisnąć ENTER w celu obliczenia.
A ja uważam , że to świetny pomysł, z ta różnicą że enter przenosi po kolei do kolejnych okienek a po wpisaniu wartości w ostatnim ENTER powinien obliczyć. Źle się się pracuje kiedy musisz wpisywać z klawiatury wartości, a żeby obliczyć trzeba łapać za mysz i klikać żarówkę.
Ctrl+O jest tak położone, że trzeba nieźle palce wyginać - osobiście bardzo rzadko lub w ogóle nie stosuję.
Pozdrawiam
marcinn
VIP
VIP
Posty: 1123
Rejestracja: 07 mar 2013, 11:52
Lokalizacja: oświęcim

Re: Obliczenia na mapie

Post autor: marcinn »

Myślę, że kolega wyżej wpadł na najlepszy pomysł- aktualnie enter przenosi do kolejnych okienek. Wystarczy, żeby po przejściu wszystkich nastąpiło automatyczne obliczenie
marioo
VIP
VIP
Posty: 1051
Rejestracja: 23 cze 2006, 08:22
Lokalizacja: Białystok

Re: Obliczenia na mapie

Post autor: marioo »

Może doprecyzuję - niech enter po wpisaniu ostatniej wartości w ostatnim okienku zatwierdza ta wartość i jednocześnie przenosi się na ikonkę oblicz (tak jak przechodzi do następnego okienka przy wypełnianiu wartości) i kolejne wciśnięcie ENTER powoduje obliczenie. Tak na pewno będzie prościej niż to co mamy teraz.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8170
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: Obliczenia na mapie

Post autor: Jurek B. »

Ok, programista zajmie się wprowadzeniem tego ułatwienia po udostępnieniu bieżącej aktualizacji
Pozdrawiam Jurek B.
marcinn
VIP
VIP
Posty: 1123
Rejestracja: 07 mar 2013, 11:52
Lokalizacja: oświęcim

Re: Obliczenia na mapie

Post autor: marcinn »

Mam jeszcze taką propozycję- teraz przy obliczeniach na mapie z wykorzystaniem ikonek (np. obliczenia ortogonalne) automatycznie są wczytywane pkt po wskazaniu prostej. Jeżeli nie mam określonych pkt to wskakują pkt z @ i nie wiadomo co jest początkiem a co końcem prostej. Dałoby się tak zrobić,żeby po wskazaniu odcinka tam gdzie ma się zaczynać początek prostej program prawidłowo umieszczał punkty w obliczeniach?
bartek1122
____
____
Posty: 245
Rejestracja: 25 gru 2010, 10:06

Re: Obliczenia na mapie

Post autor: bartek1122 »

Popieram propozycje powyżej, bardzo przydatne przy obliczeniach przecięć prostych- 3 kliknięcia i gotowe :D
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8170
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: Obliczenia na mapie

Post autor: Jurek B. »

Mam jeszcze taką propozycję- teraz przy obliczeniach na mapie z wykorzystaniem ikonek (np. obliczenia ortogonalne) automatycznie są wczytywane pkt po wskazaniu prostej. Jeżeli nie mam określonych pkt to wskakują pkt z @ i nie wiadomo co jest początkiem a co końcem prostej. Dałoby się tak zrobić,żeby po wskazaniu odcinka tam gdzie ma się zaczynać początek prostej program prawidłowo umieszczał punkty w obliczeniach?
Nie wiem czy dobrze zrozumiałem - czy chodzi o to by po wskazaniu punktu na początku lub końcu odcinka, w polu na dane do obliczenia były umieszczane tylko punkt z tego miejsca?
Jeśli tak, to należy włączyć w menu Mapa-Wyświetlanie punktów bez kodu-wszystkie - wtedy pojawią się punkty z @ i będą pojedynczo pobierane do obliczeń po wskazaniu konkretnego punktu.
Pozdrawiam Jurek B.
marcinn
VIP
VIP
Posty: 1123
Rejestracja: 07 mar 2013, 11:52
Lokalizacja: oświęcim

Re: Obliczenia na mapie

Post autor: marcinn »

Może trochę słabo wytłumaczyłem. Chodzi mi o obliczenia z ikonek (rzutowanie punkty na prostą, obliczenia na domiarze, przecięcia prostych itp...). Tam po wskazaniu kursorem odcinka automatycznie umieszczane są dane prostej (początek i koniec). Z tym, że dane te zawsze są umieszczane w ten sam sposób. Np. mam prosty odcinek od pkt 1 do 2. I jak bym nie klikał to zawsze dane będą takie same w obliczeniach ( początek=1 koniec=2). A chodzi o to, że jeżeli kliknę na prostą bliżej pkt 1 to początek prostej będzie w pkt 1. Jeżeli kliknę na prostą w pkt 2 to początek prostej zdefiniowany będzie w pkt 2. Program musiałby sobie podzielić odcinek na dwie części i w zależności od tego w którym miejscu klikniemy na prostą to odpowiednio byłyby wstawiane dane. Przydatne szczególnie gdy nie mamy zanumerowanych pkt i nie wyświetlamy nr z @. Poniżej zamieszczam obrazek jakby to działało.
Załączniki
Bez tytułu.png
Bez tytułu.png (47.22 KiB) Przejrzano 5826 razy
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8170
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: Obliczenia na mapie

Post autor: Jurek B. »

Niemożliwe - u mnie zawsze program podaje do pól danych numery we właściwej kolejności - nieważne w której części linii kliknę.Proszę o przesłanie takiego przykładu mapy dla której program podaje Panu dane w zmiennej kolejności.

Ale już wiem o co Panu chodzi - o to by właśnie tego program nie robił - czyli zmieniał kolejność porządku punktów odcinka.
Pozdrawiam Jurek B.
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8170
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: Obliczenia na mapie

Post autor: Jurek B. »

Kontynuując - raczej jestem temu przeciwny by taki fakt zamiany kolejności zaistniał - w razie takiej potrzeby proszę kliknąć na punkty odcinka - wtedy uzyska Pan taką kolejność jaka będzie dla Pana odpowiednia.
Pozdrawiam Jurek B.
Darekex
___
___
Posty: 78
Rejestracja: 16 sie 2011, 08:26

Re: Obliczenia na mapie

Post autor: Darekex »

Mam taka propozycję aby dodać w module rzutowanie na prostą (ikona) opcję która kopiuje numer punktu rzutowanego do pola punkt zrzutowany. Przydatne gdy chce się zrzutować pikietę na daną prostą.

I w tym samym oknie opcje nowy pomiar by za każdym razem nie klikać na ikonę rzutowanie.
marcinn
VIP
VIP
Posty: 1123
Rejestracja: 07 mar 2013, 11:52
Lokalizacja: oświęcim

Re: Obliczenia na mapie

Post autor: marcinn »

Fajnie gdyby w obliczeniach na mapie "punkt na domiarze" pojawiła się opcja "autonumeracja". Mogłaby być zaznaczana ptaszkiem, bo pewnie ustawienie takiej opcji domyślnie przeszkadzałoby niektórym. Do tego dorzucić opcję zatwierdzenia obliczeń ENTERem- to było w innym wątku na forum i było coś wspomniane, że ma się to pojawić
Awatar użytkownika
ariel0-0
______
______
Posty: 500
Rejestracja: 07 kwie 2010, 00:02
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Obliczenia na mapie

Post autor: ariel0-0 »

W obliczeniach na mapie -> rzutowanie na prostą, coś się zmieniło na niekorzyść. Kolejny kilik na mapie punktu rzutowanego wstawia jego nr do pola "Numer pkt zrzutowanego na prostą". Skutkiem tego jest oczywiście propozycja zamiany współrzędnych na współrzędne zrzutowane na linię poprzednio rzutowanego punktu. Myślę że wcześniejsze działanie okna było lepsze. Aktywne powinno pozostawać pole "Numer punktu rzutowanego". Sporadycznie oblicza się punkty zrzutowane.
Have a nice day
maciekwu
VIP
VIP
Posty: 1148
Rejestracja: 31 mar 2005, 19:17

Re: Obliczenia na mapie

Post autor: maciekwu »

czy istnieje możliwość odsunięcia równoległego obiektu otwartego o określoną odległość po wybraniu tego obiektu, a nie wyborze punktów?
Awatar użytkownika
ariel0-0
______
______
Posty: 500
Rejestracja: 07 kwie 2010, 00:02
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Obliczenia na mapie

Post autor: ariel0-0 »

maciekwu pisze:czy istnieje możliwość odsunięcia równoległego obiektu otwartego o określoną odległość po wybraniu tego obiektu, a nie wyborze punktów?
Istnieje. trzeba wskazać obiekt i podać wektor przesunięcia.
Obrazek
Have a nice day
ODPOWIEDZ