Niwelacja - żabki

Propozycje dotyczące rozszerzenia bądź modyfikacji istniejących opcji.
Awatar użytkownika
walklim
____
____
Posty: 242
Rejestracja: 19 gru 2006, 00:32
Lokalizacja: Sosnowiec

Niwelacja - żabki

Post autor: walklim »

Witam, czy jest możliwość dodania do modułu niwelacji opcji prze numerowania punktów wstecz i przód żeby zamienić wszystkie "0" lub "." na znaki puste. Importuję pliki w formacie Wild NA2000 i na "żabkach" wskakują mi takie numery. w efekcie powstaje mnóstwo punktów o tym samym numerze i jest problem przy tworzeniu zadania wyrównania ścisłego. Trzeba usuwać żabki "ręcznie". Może dałoby się to załatwić u mnie - jak zapisać pusty numer punktu w formacie GSI ?

110000+00000000 32...0+00050000 332.08+00003010 -> przy takim zapisie punkt ma numer 0.
Pozdrawiam Waldek Klimek
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8159
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: Niwelacja - żabki

Post autor: Jurek B. »

Sprawdziłem na swoim pliku GSI - w notatniku zamieniłem wszystkie ciągi znaków "+00000000" na "+________" - (te podkreślenia to spacje) - forum nie pokazuje mi coś spacji w "" i po konwersji mam puste numery zamiast zer i kropek - może to będzie najprostsze rozwiązanie?
Pozdrawiam Jurek B.
Awatar użytkownika
FaFaL
Team
Team
Posty: 3113
Rejestracja: 11 lip 2005, 14:09
Lokalizacja: Opole..Kraków
Kontakt:

Re: Niwelacja - żabki

Post autor: FaFaL »

W instrumencie nie będzie to wygodne. W praktyce widziałem dwa rozwiązania:
1. 0 jest żabką
2. Numery z przedziału A:B są żabkami
Pozdrawiam Rafał Kocierz
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8159
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: Niwelacja - żabki

Post autor: Jurek B. »

Ok, przyjęcie, że jakiś znak jest żabką to też stosowane rozwiązanie, natomiast moja porada wynikała z tego, że jak rozumiem Walklim nie wykonuje transmisji bezpośrednio z niwelatora do C-GEO, ale konwersji pliku już w PC - wtedy można wykonać taką "zamiankę".
Pozdrawiam Jurek B.
Awatar użytkownika
walklim
____
____
Posty: 242
Rejestracja: 19 gru 2006, 00:32
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Niwelacja - żabki

Post autor: walklim »

witam, taki trik pomoże, - mierzę "prawie precyzyjną niwelację" nieśmiertelnym konikiem i odczyty wklepuje do i-paqa we własny programik, później export do GSI i chyc do C-GEO. :D dziekuję
Pozdrawiam Waldek Klimek
ODPOWIEDZ