Karty BDOT, GESUT

Propozycje dotyczące rozszerzenia bądź modyfikacji istniejących opcji.
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8159
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Karty BDOT, GESUT

Post autor: Jurek B. »

Jakiś czas temu na forum geodezja.pl był poruszony dość dziwny temat w tym wątku
Dotyczył w skrócie wymagań jednego z ośrodków.
Ośrodek ten żąda według autora wątku dostarczania wydrukowanych "kart obiektów BDOT, GESUT".
W pierwszej chwili można się nieźle pośmiać z żartu, ale inny uczestnik tego wątku dołączył wzór takiej karty - poniżej podpiąłem jej zrzut, co może świadczyć o tym, że to rzeczywistość, a nie żart.
Od razu nasuwa się pytanie, jak ktoś w urzędzie odnajdzie obiekt np. w pliku mapy numerycznej w DXF (bo przecież nie w mapie obiektowej z GML, której ten ośrodek nie ma i pewnie nigdy nie wdroży skoro żąda "kart obiektów") i odpowiadającą mu "kartę"? :)
W związku z tym mam pytanie do Państwa - czy spotkaliście się z takimi "pomysłami"?
Jeśli tak, to jaki urząd wprowadził tą innowację?
Czy gdyby nie było innego wyjścia, czy nie przydałoby się do C-GEO dodać odpowiedniej funkcji generującej takie 'karty BDOT, GESUT"?
Generalnie jest to bardzo proste do zrobienia i jeśli się przyda, możemy utworzyć odpowiednie raporty w ramach modułu GML.
Załączniki
Przechwytywanie.PNG
Przechwytywanie.PNG (36.62 KiB) Przejrzano 6526 razy
Ostatnio zmieniony 02 sty 2014, 19:10 przez Jurek B., łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam Jurek B.
mypal
___
___
Posty: 97
Rejestracja: 13 kwie 2006, 20:09

Re: Karty BDOT, GESUT

Post autor: mypal »

Na tej stronie można ściągnąć kartę GESUT.
http://www.gdynia.pl/bip/urzad/wydzialy ... 37&ref=MKD

Jest to strona ośrodka, który był bohaterem wątku założonym przeze mnie na forum geodezja.pl.

Mimo, że na tej stronie: https://server.miasto.gdynia.pl/geodezj ... kWebApp%2f
jest informacja o "obowiązku" wypełniania obydwu kart, to jednak nie udało mi się znaleźć karty BDOT. hmm. Może zapomnieli. Może jeszcze nie ma wzoru.
Pozdrawiam
mypal
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8159
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: Karty BDOT, GESUT

Post autor: Jurek B. »

Odświeżając z lekka ten wątek: czy coś się zmieniło i więcej użytkowników ma obowiązek takie karty generować i drukować do ośrodków?
Jeśli tak, to czy dotyczące GESUT czy też BDOT?
Pozdrawiam Jurek B.
marcin0583

Re: Karty BDOT, GESUT

Post autor: marcin0583 »

PKP tylko oczywiście nieaktualne
Załączniki
karta.jpg
karta.jpg (141.84 KiB) Przejrzano 5746 razy
marcin0583

Re: Karty BDOT, GESUT

Post autor: marcin0583 »

Nie mogę rozszyfrować kilku rzeczy
pomożecie?
Co to parametr techniczny, Nr przewodu, Miara bieżąca (o którą chodzi), rodzaj węzła punktu osiowego, nr przewodu
bartek1122
____
____
Posty: 245
Rejestracja: 25 gru 2010, 10:06

Re: Karty BDOT, GESUT

Post autor: bartek1122 »

Witam. Czy taka karta jest już gdzieś dostępna w C-Geo?
Awatar użytkownika
logis
Team
Team
Posty: 628
Rejestracja: 13 gru 2005, 10:34
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Karty BDOT, GESUT

Post autor: logis »

Nie ma, nie kojarzę takiego wzoru.
Jacek
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8159
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: Karty BDOT, GESUT

Post autor: Jurek B. »

bartek1122 pisze:Witam. Czy taka karta jest już gdzieś dostępna w C-Geo?
Jest zrobiona jedna taka karta - dla BDOT500 - Ciągu ruchu pieszego i rowerowego.
Załączam ją tu, tylko trzeba zmienić jej rozszerzenie z txt na grp i zapisać do katalogu C-GEO\BIN\WSP2.
Jak widać z mojego postu powyżej - pytałem się już prawie 2 lata temu o to czy ktoś ich potrzebuje - do dzisiaj nikt się nie zgłosił...
Jeśli byłaby potrzeba, możemy robić, ale potrzebne są wzory takich kart wymaganych przez konkretny PODGiK - bo oczywiście jest to niezgodne z prawem i jeśli jakiś urząd tego żąda, to zapewne wymyślił też jaki ma mieć kształt.
Załączniki
karta-ciag-ruchu-pieszego-i-rowerowego.txt
(10.16 KiB) Pobrany 194 razy
Pozdrawiam Jurek B.
bartek1122
____
____
Posty: 245
Rejestracja: 25 gru 2010, 10:06

Re: Karty BDOT, GESUT

Post autor: bartek1122 »

Jak zmienić lokalizację zapisanych szablonów? Mam zapisane sporo własnych szablonów ale nie ma ich w folderze WSP2 ? Chciałbym podczytać te z folderu WSP2.Moje szablony mają rozszerzenie agp a pana grp? Opcja importu nie widzi Pana szablonu?
Co do tej karty GESUT fajna by była opcja tak jak jest to z wyborem atrybutów pkt-ów granicznych np. Typ Sieci- rozwijamy listę i 1-Sieć Wodociągowa, 2- Sieć kanalizacyjne itp z pozostałymi wartościami. W załączniku karta z Gdyni.
Załączniki
GESUT (2).zip
(5.49 KiB) Pobrany 251 razy
Ostatnio zmieniony 03 sie 2016, 10:06 przez bartek1122, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
FaFaL
Team
Team
Posty: 3113
Rejestracja: 11 lip 2005, 14:09
Lokalizacja: Opole..Kraków
Kontakt:

Re: Karty BDOT, GESUT

Post autor: FaFaL »

Przecież rysując mapę na szablonie Mapy Zasadniczej 2015 jesteśmy w stanie ładnie w formularzach wybrać odpowiednie atrybuty. Następnie można stworzyć własny formularz wyciągający te dane (tak jak wzde dla działki)....
Ale chyba ręczne zrobienie automatu do takiego rozbudowanego Excela nie byłoby proste.
Pozdrawiam Rafał Kocierz
ODPOWIEDZ