Symbole

Propozycje dotyczące rozszerzenia bądź modyfikacji istniejących opcji.
Jakub Kwinta
_____
_____
Posty: 346
Rejestracja: 02 gru 2012, 18:55

Symbole

Post autor: Jakub Kwinta »

Mam prośbę odnośnie niektórych symboli. Po wstawieniu symbolu szamba, włazu okrągłego, kwadratowego, prostokątnego i zasuwy traci się wyświetlany numer punktu. Rysując szkic trzeba klikać na ten punkt aby sprawdzić jego numer.
WueM
___
___
Posty: 68
Rejestracja: 23 maja 2006, 21:12

Re: Symbole

Post autor: WueM »

Witam
To ja może dołożę swoje trzy grosze odnośnie symboli.
Po wstawieniu niektórych symboli trzeba je odwrócić - dopasować do istniejącej na mapie sytuacji (kratkę równolegle do krawężnika, symbol trakcji ustawić odpowiednio do linii itd).
Dobrze by było, żeby te symbole ustawiały się od razu do edycji tak, żeby można je było przekręcić, nie robiąc dodatkowych kliknięć. Teraz trzeba je osobno edytować, a jeszcze nigdy mi się nie zdażyło, żeby kratka pasowała od razu do drogi.

Pozdrawiam
Witek M.
Awatar użytkownika
Maciej_o2
_____
_____
Posty: 374
Rejestracja: 11 mar 2009, 11:56

Re: Symbole

Post autor: Maciej_o2 »

Ave
Jakub Kwinta pisze:Mam prośbę odnośnie niektórych symboli. Po wstawieniu symbolu szamba, włazu okrągłego, kwadratowego, prostokątnego i zasuwy traci się wyświetlany numer punktu. Rysując szkic trzeba klikać na ten punkt aby sprawdzić jego numer.
Jeśli chodzi o to, że nie wyświetla wszystkich punktów na mapie (tych blisko siebie i zakrytych przez symbole itp.), to trzeba włączyć ikonkę Opis puntów (ikona z 11)
i zaznaczyć wyświetlaj wszystkie teksty
Załączniki
punkty.jpg
punkty.jpg (63.27 KiB) Przejrzano 2658 razy
Pozdrawiam
Andrzej Maciejczek
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8223
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: Symbole

Post autor: Jurek B. »

Po wstawieniu niektórych symboli trzeba je odwrócić - dopasować do istniejącej na mapie sytuacji (kratkę równolegle do krawężnika, symbol trakcji ustawić odpowiednio do linii itd).
Dobrze by było, żeby te symbole ustawiały się od razu do edycji tak, żeby można je było przekręcić, nie robiąc dodatkowych kliknięć. Teraz trzeba je osobno edytować, a jeszcze nigdy mi się nie zdażyło, żeby kratka pasowała od razu do drogi.
Po przyciśnięciu lewego klawisza myszki by wskazać punkt wstawienia symbolu, proszę nie puszczać tego klawisza lecz przesunąć myszkę - symbol zacznie się obracać.
Pozdrawiam Jurek B.
Jakub Kwinta
_____
_____
Posty: 346
Rejestracja: 02 gru 2012, 18:55

Re: Symbole

Post autor: Jakub Kwinta »

Dzięki za podpowiedź :)

pozdrawiam
WueM
___
___
Posty: 68
Rejestracja: 23 maja 2006, 21:12

Re: Symbole

Post autor: WueM »

Witam
Przyłączam się w podziękowaniach do Pana Jakuba.

Pozdrawiam
Witek M.
Jakub Kwinta
_____
_____
Posty: 346
Rejestracja: 02 gru 2012, 18:55

Re: Symbole

Post autor: Jakub Kwinta »

Mam jeszcze jedno pytanie odnośnie symboli. Czy jest jakaś opcja umożliwiająca wyłączenie na chwilę wyświetlania symboli bez konieczności kasowania kodu z tabeli punktów? Czasem przy granicznikach mamy blisko inne punkty (np ogrodzenia, albo wyliczone prawidłowe położenie punktu) i wtedy w trakcie pomiarów na mapie ciężko jest trafić w odpowiedni punkt. Kółko z granicznika przysłania inne punkty.
Awatar użytkownika
FaFaL
Team
Team
Posty: 3131
Rejestracja: 11 lip 2005, 14:09
Lokalizacja: Opole..Kraków
Kontakt:

Re: Symbole

Post autor: FaFaL »

Menu mapa - odhaczyć tryb prezentacyjny
Pozdrawiam Rafał Kocierz
Jakub Kwinta
_____
_____
Posty: 346
Rejestracja: 02 gru 2012, 18:55

Re: Symbole

Post autor: Jakub Kwinta »

Dzięki za podpowiedź. Teraz spokojnie widać wszystkie punkty :)


pozdrawiam

Jakub
ODPOWIEDZ