Podpowiedzi kodów

Propozycje dotyczące rozszerzenia bądź modyfikacji istniejących opcji.
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8171
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Podpowiedzi kodów

Post autor: Jurek B. »

W okienkach nadawania symboli do punktów na mapie, oraz edycji już istniejących punktów dodaliśmy możliwość wyboru z listy kodów - podobnie jak to jest już dostępne w tabeli współrzędnych - powinno to ułatwić wybór obiektu z listy - opcja dostępna w aktualnej wersji testowej.
Załączniki
Przechwytywanie.PNG
Przechwytywanie.PNG (28.13 KiB) Przejrzano 6590 razy
Pozdrawiam Jurek B.
Awatar użytkownika
ariel0-0
______
______
Posty: 500
Rejestracja: 07 kwie 2010, 00:02
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Podpowiedzi kodów

Post autor: ariel0-0 »

Super, choć jeszcze przydałby się mały szlif. Po otworzeniu okna kursor jest okienku "kąt" zupełnie niepotrzebnie. Większość symboli wstawia się z kątem 0. Potrzebny jest dodatkowy klik w okienko z kodami. wpisując kod "ste" w okienku ustawia się właściwy, jednak po zatwierdzeniu enterem ustawiany jest inny pierwszy z listy. To samo dotyczy tabeli. Potrzeba dodatkowego klika na rozwijanej liście. Zdaje się, że wcześniej lista była sortowana po "nagłówku" kodu.
Have a nice day
Awatar użytkownika
grzes
Team
Team
Posty: 2878
Rejestracja: 18 mar 2005, 22:01

Re: Podpowiedzi kodów

Post autor: grzes »

ariel0-0 pisze:Super, choć jeszcze przydałby się mały szlif. Po otworzeniu okna kursor jest okienku "kąt" zupełnie niepotrzebnie. Większość symboli wstawia się z kątem 0. Potrzebny jest dodatkowy klik w okienko z kodami.
z tym nie ma problemu - bedzie poprawione
ariel0-0 pisze: wpisując kod "ste" w okienku ustawia się właściwy, jednak po zatwierdzeniu enterem ustawiany jest inny pierwszy z listy. To samo dotyczy tabeli. Potrzeba dodatkowego klika na rozwijanej liście. Zdaje się, że wcześniej lista była sortowana po "nagłówku" kodu.
Tu jest gorzej - chyba ze dodam jakąś opcję wyłączająca szukanie po fragmencie kodu i opisu (opcjonalnie bedzie szukalo tylko ciagu znakow od poczatku nazwy kodu). To zostawiam pod dyskusję
pozdrawiam
grzes
Awatar użytkownika
FaFaL
Team
Team
Posty: 3117
Rejestracja: 11 lip 2005, 14:09
Lokalizacja: Opole..Kraków
Kontakt:

Re: Podpowiedzi kodów

Post autor: FaFaL »

Osobiście wolałbym aby nie wyszukiwało tylko od początku.
Pozdrawiam Rafał Kocierz
Awatar użytkownika
ariel0-0
______
______
Posty: 500
Rejestracja: 07 kwie 2010, 00:02
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Podpowiedzi kodów

Post autor: ariel0-0 »

FaFaL pisze:Osobiście wolałbym aby nie wyszukiwało tylko od początku.
Zgadzam się całkowicie. Chciałbym tylko żeby wpisany z ręki kod miał pierwszeństwo na liście przed innymi trafieniami z opisu kodu. Zdaje mi się, że było już tak przy wprowadzaniu nowej tabeli, ale zniknęło. Przynajmniej w systemie kodów K1, innych nie sprawdzałem
Have a nice day
Awatar użytkownika
grzes
Team
Team
Posty: 2878
Rejestracja: 18 mar 2005, 22:01

Re: Podpowiedzi kodów

Post autor: grzes »

No niestety nie bylo. W tabeli jest inny mechanizm. Raz uzyty kod trafia na liste ostatnio uzywanych i one sa na poczatku listy kodow. Czyli za pierwszym razem po wpisaniu STE ustawi sie "drzewo iglaSTE" ale jak wybierzemy szafke z listy to przy drugiej probie STE bedzie juz na poczatku i po wpisaniu STE zadziala zgodnie z oczekiwaniem. Jak pisalem - jedyna techniczna mozliwosc to opcja wlaczajaca/wylaczajaca szukanie po dowolnym fragmencie
pozdrawiam
grzes
Awatar użytkownika
MarekOtt
VIP
VIP
Posty: 1482
Rejestracja: 30 gru 2005, 13:20
Lokalizacja: Strzelce Op.

Re: Podpowiedzi kodów

Post autor: MarekOtt »

Przy edycji pikiety (prawy w pikietę i edycja) pojawia sie okno wyboru kodów, kursor automatycznie ustawiony jest w okienku zmiany kąta obrotu, czy mógłby być w oknie wyboru kodu, tak by moc od razu wpisywać kod ?
Awatar użytkownika
MarekOtt
VIP
VIP
Posty: 1482
Rejestracja: 30 gru 2005, 13:20
Lokalizacja: Strzelce Op.

Re: Podpowiedzi kodów

Post autor: MarekOtt »

MarekOtt pisze:Przy edycji pikiety (prawy w pikietę i edycja) pojawia sie okno wyboru kodów, kursor automatycznie ustawiony jest w okienku zmiany kąta obrotu, czy mógłby być w oknie wyboru kodu, tak by moc od razu wpisywać kod ?
Zostało poprawione i niby jest OK, ale jednak jeszcze coś nie tak.

Przy edycji pikiety i np. wpisaniu "ZAS" na pierwszym miejscy powinien być symbol "ZAS" a jest "UGOTS". To chyba nowy kod zastępujący starą zasówę, jednak jeśli wpisałem pełną nazwę kodu to jednak na pierwszym miejscy powinna być w tym przypadku ZAS.

Takie są chyba zasady tagowania np. w google.

Być może jednak programiści mieli w tym inny cel, a ja czegoś nie doczytałem.
Załączniki
zas.jpg
zas.jpg (75.68 KiB) Przejrzano 6333 razy
Awatar użytkownika
FaFaL
Team
Team
Posty: 3117
Rejestracja: 11 lip 2005, 14:09
Lokalizacja: Opole..Kraków
Kontakt:

Re: Podpowiedzi kodów

Post autor: FaFaL »

Grzesiu już to wyjaśniał w powyższych postach, pierwszy element ma również w opisie zlepek liter ZAS. Można zrobić tak aby wyświetlały się tylko te elementy które mają pierwsze litery ZAS ... ale wtedy stracimy możliwość szukania kodu np. trójnika nie znając jego kodu. Były głosy wielu osób które jednak chcą wyszukiwania nie tylko od pierwszych literek.
Pozdrawiam Rafał Kocierz
Awatar użytkownika
MarekOtt
VIP
VIP
Posty: 1482
Rejestracja: 30 gru 2005, 13:20
Lokalizacja: Strzelce Op.

Re: Podpowiedzi kodów

Post autor: MarekOtt »

FaFaL pisze:Grzesiu już to wyjaśniał w powyższych postach, pierwszy element ma również w opisie zlepek liter ZAS. Można zrobić tak aby wyświetlały się tylko te elementy które mają pierwsze litery ZAS ... ale wtedy stracimy możliwość szukania kodu np. trójnika nie znając jego kodu. Były głosy wielu osób które jednak chcą wyszukiwania nie tylko od pierwszych literek.
Wyszukiwanie wszystkich ze zlepkiem "ZAS" jest OK, ale ich pozycjonowanie powinno jednak być w kolejności ich występowania, dlatego na pierwszym miejscu powinno się znaleźć w takim przypadku ZAS, a na kolejnych wszystkie te które maja w opisie zlepek "zas".
Awatar użytkownika
FaFaL
Team
Team
Posty: 3117
Rejestracja: 11 lip 2005, 14:09
Lokalizacja: Opole..Kraków
Kontakt:

Re: Podpowiedzi kodów

Post autor: FaFaL »

Myślę, że wykorzystany komponent nie ma takich możliwości zaszytych. Po wpisaniu Kodu ZAS można dodać SPACJĘ, to chyba wyeliminuje niepotrzebne elementy
Pozdrawiam Rafał Kocierz
Awatar użytkownika
grzes
Team
Team
Posty: 2878
Rejestracja: 18 mar 2005, 22:01

Re: Podpowiedzi kodów

Post autor: grzes »

Tak jak Rafał napisal - w tej chwili nie mam możliwości innego wyświetlania. Lista filtruje sie wyszukując wszystkie wystąpienia wpisanej sekwencji znaków a wynik sortowany jest alfabetycznie. Ale pomyśle w wolnej chwili jak to obejść.
pozdrawiam
grzes
Awatar użytkownika
MarekOtt
VIP
VIP
Posty: 1482
Rejestracja: 30 gru 2005, 13:20
Lokalizacja: Strzelce Op.

Re: Podpowiedzi kodów

Post autor: MarekOtt »

grzes pisze:Tak jak Rafał napisal - w tej chwili nie mam możliwości innego wyświetlania. Lista filtruje sie wyszukując wszystkie wystąpienia wpisanej sekwencji znaków a wynik sortowany jest alfabetycznie. Ale pomyśle w wolnej chwili jak to obejść.
W takim razie bede starał się przyzwyczaić do spacji po wpisaniu kodu.

Są też problemy ze skasowaniem kodu dla pikiety. Klikam edycję pikiety, powinno być backspace + enter i sprawa załatwiona, niestety kod zostaje. Żeby pozbyć się kodu, trzeba kod skasować w tabeli roboczej.
Awatar użytkownika
grzes
Team
Team
Posty: 2878
Rejestracja: 18 mar 2005, 22:01

Re: Podpowiedzi kodów

Post autor: grzes »

MarekOtt pisze: Są też problemy ze skasowaniem kodu dla pikiety. Klikam edycję pikiety, powinno być backspace + enter i sprawa załatwiona, niestety kod zostaje. Żeby pozbyć się kodu, trzeba kod skasować w tabeli roboczej.
poprawione
pozdrawiam
grzes
Awatar użytkownika
MarekOtt
VIP
VIP
Posty: 1482
Rejestracja: 30 gru 2005, 13:20
Lokalizacja: Strzelce Op.

Re: Podpowiedzi kodów

Post autor: MarekOtt »

Chyba znowu coś jest nie tak z podpowiedziami kodów.

Używam kodów Mapa Zasadnicza 2015 (zanim napisałem ten post użyłem narzędzia naprawy).

Mając w tabeli roboczej punkty bez kodów, zaznaczam punkty i chcę przypisać im kod dla "budynek w trakcie budowy".

Przy próbie wpisania [budy] mam możliwość wyboru tylko kodu budynku, a w/g mnie powinny być podpowiedziane wszystkie kody które w swym opisie mają ciąg znaków [budy]. Dlatego spróbowałem wpisać [budo] od słowa budowie, niestety okno podpowiedzi pozostaje puste :(/
Załączniki
1.jpg
1.jpg (76.3 KiB) Przejrzano 5789 razy
2.jpg
2.jpg (195.74 KiB) Przejrzano 5789 razy
Awatar użytkownika
logis
Team
Team
Posty: 628
Rejestracja: 13 gru 2005, 10:34
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Podpowiedzi kodów

Post autor: logis »

Dzień dobry,
u nas na dwóch różnych stanowiskach to podpowiadanie kodów w trakcie pisania, niestety działa. Skoro wcześniej odświeżył Pan listę kodów to ciężko powiedzieć o co chodzi. Pogadamy z informatykami.
Jacek
Awatar użytkownika
MarekOtt
VIP
VIP
Posty: 1482
Rejestracja: 30 gru 2005, 13:20
Lokalizacja: Strzelce Op.

Re: Podpowiedzi kodów

Post autor: MarekOtt »

logis pisze:Dzień dobry,
u nas na dwóch różnych stanowiskach to podpowiadanie kodów w trakcie pisania, niestety działa. Skoro wcześniej odświeżył Pan listę kodów to ciężko powiedzieć o co chodzi. Pogadamy z informatykami.
Jacek

Bo rozumiem, że odświeżenie kodów polega na wejściu w OKNO -> KODY -> ikona błyskawicy (przywróc wbudowane zestawy kodów)...

Jak coś można podjeżdżać mnie przez pomoc zdalną C-Geo :)
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8171
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: Podpowiedzi kodów

Post autor: Jurek B. »

Jeśli nadal ma Pan nadal problem z tym podpowiadaniem kodów - proszę o telefon do serwisu - pomożemy zdalnie.
Pozdrawiam Jurek B.
Awatar użytkownika
Wojtek P.
Team
Team
Posty: 971
Rejestracja: 08 lut 2005, 08:35

Re: Podpowiedzi kodów

Post autor: Wojtek P. »

Użytkownik sam znalazł "winowajcę". Okazało się że jak wyłączył ze skanowania Katalog z programem C-GEO problem zniknął. (Antywirus AVG)
-To serve and protect-
Awatar użytkownika
MarekOtt
VIP
VIP
Posty: 1482
Rejestracja: 30 gru 2005, 13:20
Lokalizacja: Strzelce Op.

Re: Podpowiedzi kodów

Post autor: MarekOtt »

Czy można by było wprowadzić zapamiętywanie rozszerzenie tego okna. Aktualnie przy dłuższych nazwach, za każdym razem trzeba rozszerzać by zobaczyć pełny opis kogu.
Załączniki
zapisywanie.JPG
zapisywanie.JPG (117.28 KiB) Przejrzano 5552 razy
Awatar użytkownika
MarekOtt
VIP
VIP
Posty: 1482
Rejestracja: 30 gru 2005, 13:20
Lokalizacja: Strzelce Op.

Re: Podpowiedzi kodów

Post autor: MarekOtt »

MarekOtt pisze:Czy można by było wprowadzić zapamiętywanie rozszerzenie tego okna. Aktualnie przy dłuższych nazwach, za każdym razem trzeba rozszerzać by zobaczyć pełny opis kogu.
Wydaje mi się ze jakiś czas działało poprawnie i raz rozszerzone okno podpowiedzi kodu zostało zapisane i nawet przy kolejnym uruchomieniu C-Geo, szerokość okna wyświetlała się poprawnie. Dziś przyszło zauważyłem że znowu to nie działa. Być może wina wersji testowej którą mam.
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8171
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: Podpowiedzi kodów

Post autor: Jurek B. »

Szukaliśmy ale nic takiego chyba nigdy nie było dotąd, Grześ dodał w wersji testowej większą szerokość tego okna - to jedyne co się da zrobić.
Pozdrawiam Jurek B.
Awatar użytkownika
MarekOtt
VIP
VIP
Posty: 1482
Rejestracja: 30 gru 2005, 13:20
Lokalizacja: Strzelce Op.

Re: Podpowiedzi kodów

Post autor: MarekOtt »

Jurek B. pisze:Szukaliśmy ale nic takiego chyba nigdy nie było dotąd, Grześ dodał w wersji testowej większą szerokość tego okna - to jedyne co się da zrobić.
Nie było hmm, w takim razie może jednak Windows 10 czasami zapamiętuje tą szerokość okna.. Mniejsza o to, po wprowadzeniu na stałe szerszego okna, załatwia całkowicie sprawę.

Jest jeszcze jedno niedociągnięcie i niezgodność z edytorem mapy obiektowej. Otóż przy wstawianiu np. szafek gdzie mamy do wyboru kod dla punktu lub powierzchni (zależnie od skali) nie wyświetlają się pełne podpowiedzi tak jak to ma miejsce w edytorze. W wolnej chwili można by było to zsynchronizować, bo przy kodowaniu w tabeli jest problem z nadaniem odpowiedniego kodu.
Załączniki
Przechwytywanie.JPG
Przechwytywanie.JPG (46.58 KiB) Przejrzano 5047 razy
Przechwytywanie2.JPG
Przechwytywanie2.JPG (35.43 KiB) Przejrzano 5047 razy
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8171
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: Podpowiedzi kodów

Post autor: Jurek B. »

słusznie, dodamy te informacje także w tabeli kodów
Pozdrawiam Jurek B.
ODPOWIEDZ