TRANSFORMACJA MAPY

Propozycje dotyczące rozszerzenia bądź modyfikacji istniejących opcji.
marcin0583

TRANSFORMACJA MAPY

Post autor: marcin0583 »

dobrze by było gdyby przy transformacji całej mapy transformowało automatycznie dołączone rastry na warstwach usprawniło by to wektoryzację
marioo
VIP
VIP
Posty: 1051
Rejestracja: 23 cze 2006, 08:22
Lokalizacja: Białystok

Re: TRANSFORMACJA MAPY

Post autor: marioo »

Fajny pomysł i bardzo przydatny.
Pozdrawiam
Jakub Kwinta
_____
_____
Posty: 346
Rejestracja: 02 gru 2012, 18:55

Re: TRANSFORMACJA MAPY

Post autor: Jakub Kwinta »

Jak wszystko to wszystko rastry też. Dobry pomysł.
marcinn
VIP
VIP
Posty: 1132
Rejestracja: 07 mar 2013, 11:52
Lokalizacja: oświęcim

Re: TRANSFORMACJA MAPY

Post autor: marcinn »

Dodałbym też jeszcze przydatną opcją- zamiany współrzędnych pkt dostosowania. Jeżeli sobie zdefiniujemy transformację Helmerta czy Afiniczną z układu lokalnego do np. układu 2000 to fajnie byłoby jednym kliknięciem zamienić współrzędne pierwotnego z wtórnym i stworzyć odwrotne zadanie obliczeniowe układ 2000>układ lokalny
Awatar użytkownika
logis
Team
Team
Posty: 628
Rejestracja: 13 gru 2005, 10:34
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: TRANSFORMACJA MAPY

Post autor: logis »

Takie narzędzie istnieje - w oknie transformacji punktów, przycisk z dwiema strzałkami, opisany dymkiem ,,Zamień układ pierwotny z wtórnym w punktach zastosowaniach''.

Jacek
marcinn
VIP
VIP
Posty: 1132
Rejestracja: 07 mar 2013, 11:52
Lokalizacja: oświęcim

Re: TRANSFORMACJA MAPY

Post autor: marcinn »

Dzięki za podpowiedź. Nie zauważyłem, bo akurat skupiłem się tu na oknie Transformacji Mapy. Nawiasem podzielę się tym co mi napisał Grześ na maila. Przy transformacji rastrów przez współczynniki (i wczytaniu gotowego zadania .trf) należy używać zadania zapisanego poprzez Obliczenia>Transformacja. Zadania zapisane w oknie Transformacja Mapy nie zapisują współczynników transformacji.
ODPOWIEDZ