Przenumerowanie punktów w tabeli i zadaniu obliczeniowym

Propozycje dotyczące rozszerzenia bądź modyfikacji istniejących opcji.
Awatar użytkownika
walklim
____
____
Posty: 242
Rejestracja: 19 gru 2006, 00:32
Lokalizacja: Sosnowiec

Przenumerowanie punktów w tabeli i zadaniu obliczeniowym

Post autor: walklim »

Witam, mam problem błahy z pozoru ale bardzo uciążliwy. Przenumerowuję punkt w tabeli bo na przykład okazało się że pomierzyłEM go z kilku stanowisk. Chcę w nadać mu ten sam numer w tabeli i we wszystkich stanowiskach tachimetrii, niwelacji itp. żeby posłużył np. jako wzmocnienie przy wyrównaniu sieci. Taka mała opcja "Powtórz zmianę numeru w zadaniach obliczeniowych". Mógłby to być obiekt w menu Tabela poniżej Przenumerowania i działać na tej zasadzie że szuka w zadaniach numeru z kolumny "Stary numer" i zamienia na "Numer". Jak to jest kilka punktów to można ręcznie ale ja mam ich w .... a obserwacji w .....

Z góry dziękuje.

czy wtyczka mogłaby pobrać stary numer punktu z tabeli roboczej ? bo później to tylko podmiana "1=stary" na "1=nowy" w wybranych plikach tekstowych.
a na dziś dobrym rozwiązaniem wydaje się programik TextCrawler - tylko trzeba mu wpisać jakie frazy ma podmieniać w plikach.
Ostatnio zmieniony 26 mar 2014, 16:37 przez walklim, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam Waldek Klimek
Awatar użytkownika
FaFaL
Team
Team
Posty: 3113
Rejestracja: 11 lip 2005, 14:09
Lokalizacja: Opole..Kraków
Kontakt:

Re: Przenumerowanie punktów w tabeli i zadaniu obliczeniowym

Post autor: FaFaL »

Patrząc na inne wątki na forum wydaje się że powinna powstać funkcja wyszukująca wybrany punkt we wszystkich zadaniach jakie są w projekcie. W oknie z wykazem zadań powinna być funkcja otwarcia wybranego zadania oraz możliwość zmiany nazwy wybranego punktu we wskazanych zadaniach. Taką ja bym miał wizję :)
PS. Nie wiedziałem że Waldek jest kobietą :-D
Pozdrawiam Rafał Kocierz
Awatar użytkownika
grzes
Team
Team
Posty: 2875
Rejestracja: 18 mar 2005, 22:01

Re: Przenumerowanie punktów w tabeli i zadaniu obliczeniowym

Post autor: grzes »

Z ta podmniana w plikach tekstowych trzeba uwazac - i do kazdego rodzaju zadan dobrac odpowiednia sekwencje. Pomysle cos jeszcze dzisiaj (ktore zadania w pierwszej kolejności)?
pozdrawiam
grzes
Awatar użytkownika
walklim
____
____
Posty: 242
Rejestracja: 19 gru 2006, 00:32
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Przenumerowanie punktów w tabeli i zadaniu obliczeniowym

Post autor: walklim »

wydało się, takie czasy że już nie wiadomo kto jest kto i co ale to nie na temat :D , jak dla mnie to jakby mechanizm wtyczek miał dostęp do starego numeru punktu, to później tylko zabawa z plikami. Taka operacja może się zacząć już przy porównywaniu punktów bliskich w "tabela->kontrola punktów" a jakby tam zadać opcję przenumeruj punkty bliskie ?
Pozdrawiam Waldek Klimek
Awatar użytkownika
walklim
____
____
Posty: 242
Rejestracja: 19 gru 2006, 00:32
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Przenumerowanie punktów w tabeli i zadaniu obliczeniowym

Post autor: walklim »

tachimetria, niwelacja - to najczęściej punkty wyjściowe do wyrównania sieci i obliczenia reszty punktów.
Pozdrawiam Waldek Klimek
Awatar użytkownika
grzes
Team
Team
Posty: 2875
Rejestracja: 18 mar 2005, 22:01

Re: Przenumerowanie punktów w tabeli i zadaniu obliczeniowym

Post autor: grzes »

walklim pisze:wydało się, takie czasy że już nie wiadomo kto jest kto i co ale to nie na temat :D , jak dla mnie to jakby mechanizm wtyczek miał dostęp do starego numeru punktu, to później tylko zabawa z plikami. Taka operacja może się zacząć już przy porównywaniu punktów bliskich w "tabela->kontrola punktów" a jakby tam zadać opcję przenumeruj punkty bliskie ?
Nie wiem czy rozumiem jak to ma dzialac. Jesli mam cos robic to raczej cos prostego zgodnie z ideą Rafała. A tu chyba chodzi o jakies hurtowe operacje.
pozdrawiam
grzes
Awatar użytkownika
FaFaL
Team
Team
Posty: 3113
Rejestracja: 11 lip 2005, 14:09
Lokalizacja: Opole..Kraków
Kontakt:

Re: Przenumerowanie punktów w tabeli i zadaniu obliczeniowym

Post autor: FaFaL »

Hmmm jeśli by się trzymać mojej w miarę uniwersalnej wizji należy stworzyć formularz w którym mamy:
1. Możliwość wpisania numeru punktu do wyszukania + przycisk szukaj - oczywiście również enter w polu edycyjnym powoduje szukanie. Może być to nawet pole które podpowiada jakiś numer punktu z tabeli (choć podejrzewam, że wtedy by mogło to powoli działać)
2. Lista z znalezionymi zadaniami
3. Przycisk do otworzenia wybranego zadania w odpowiednim module programu
4. Przycisk zmiany numeru punktu na podany w wybranych zadaniach

To okno można wywoływać z różnych okien programu:
1. Z okna tabeli z menu pod prawą myszą (albo ikonka na pasku bo to podręczne menu przestało być takie podręczne z pierdyliardem funkcji) - otwiera się formularz i automatycznie wpisuje się numer punktu wybranego i uruchamia wyszukiwanie
2. Wyzwalane z menu Tabela - wtedy wyświetla formularz i grzecznie czeka aż użytkownik wprowadzi numer punktu
3. W oknie kontroli punktów bliskich - program wyszukuje wybrany punkt który został zidentyfikowany jako bliski.
Dzięki temu powstaje odpowiednie Workflow. Czyli liczę tachimetrię, RTK, niwelację itp... Później sprawdzam punkty bliskie.. okazuje się, że znalazło się parę punktów które w istocie są tym samym.. i po zaznaczeniu drugiego z nich szukam go w zadaniach i zmieniam numer, a później go tylko kasuję w oknie kontroli punktów bliskich - dzięki temu nie muszę zapisywać znalezionych punktów na kartce w celu późniejszego odszukania i zmiany...

Takie połączenie wizji Waldka i mojej.
Pozdrawiam Rafał Kocierz
Awatar użytkownika
FaFaL
Team
Team
Posty: 3113
Rejestracja: 11 lip 2005, 14:09
Lokalizacja: Opole..Kraków
Kontakt:

Re: Przenumerowanie punktów w tabeli i zadaniu obliczeniowym

Post autor: FaFaL »

walklim pisze:bo później to tylko podmiana "1=stary" na "1=nowy" w wybranych plikach tekstowych.
No no, taka podmiana spowoduje również zamianę takiego wyrażenia :
31=stary32.4456
:)
Pozdrawiam Rafał Kocierz
Awatar użytkownika
walklim
____
____
Posty: 242
Rejestracja: 19 gru 2006, 00:32
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Przenumerowanie punktów w tabeli i zadaniu obliczeniowym

Post autor: walklim »

jak to widzę:
1.w tabeli mamy przenumerowane punkty, każdy punkt ma wartosc w kolumnie Numer i Stary numer, mogą być punkty o tym samym numerze (nowym).
2.program/wtyczka "leci" po kolumnie "Stary numer" znajduje go w wybranych plikach zadań i zamienia na "Numer".

zamiana "1=stary" na "1=nowy" działa pod warunkiem że podmieniamy całe wyrazy , opcja "whole words only" - sprawdzone w TextCrawler na plikach tachimetrii - działa.

natomiast to czy przenumerowanie wykona np. funkcja "kontrola punktów" czy ja sam "z palca" to inna sprawa, zrobiłem sobie raport pt. "punkty bliskie" i według niego drugiemu punktowi z pary nadałem numer pierwszego - coś takiego mógłby robić program ale ważne by wypełnił kolumnę "Stary numer" .

PUNKTY BLISKIE
Numer Kod X Y H Odległość Azymut
19 -0.304 95.699 -0.354 0.000 0.0000
73 -0.304 95.699 -0.458 0.001 364.2244

punkt 73 przenumerowałem na 19, i teraz trzeba tak samo zrobić w zadaniach obliczeniowych, jak bedzie więcej punktów to reszta też na 19.
Pozdrawiam Waldek Klimek
janek
______
______
Posty: 610
Rejestracja: 21 mar 2005, 18:37

Re: Przenumerowanie punktów w tabeli i zadaniu obliczeniowym

Post autor: janek »

Nie zakładam nowego wątku, bo to o czym piszę dotyczy też przenumerowania punktów, tylko że z poziomu edytora obiektu (działki).
Najczęściej przy pomiarze, obliczeniach itd. posługuję się numeracja tzw. numeracją roboczą. Dopiero w końcowej fazie przenumerowuję punkty działki do postaci ostatecznej (wymaganej przez odgik).
Wykorzystując edytor obiektów punkty są przenumerowywane, ale w tabeli brak śladu tej czynności (stary numer?), ponadto zostają punkty sprzed przenumerowania. Wg mnie tak być nie powinno.
Pozdrawiam
Janek B.
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8159
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: Przenumerowanie punktów w tabeli i zadaniu obliczeniowym

Post autor: Jurek B. »

Wykorzystując edytor obiektów punkty są przenumerowywane, ale w tabeli brak śladu tej czynności (stary numer?), ponadto zostają punkty sprzed przenumerowania.
Ta nazwa funkcji "Przenumerowanie" w edytorze działek jest trochę myląca - tak naprawdę nie jest to przenumerowanie, ale zmiana punktów w działce na nowe o tych samych współrzędnych co poprzednie. Taką zmianę wprowadziliśmy kilka lat temu ze względów bezpieczeństwa, ale już szczegółów nie pamiętam. Odświeżę temat z programistami, ale raczej nie da się zmienić jej działania.
Pozdrawiam Jurek B.
ODPOWIEDZ