Uprawnienia klasyfikatora gruntów

Dyskusje na dowolne tematy "około-geodezyjne". Zapraszamy !
gieodeta

Uprawnienia klasyfikatora gruntów

Post autor: gieodeta »

Witam,
mam pytanko czy orientuje się ktoś może gdzie można zrobić kurs klasyfikatora gruntów? Ja wygooglowałem tylko Puławy a to baaaardzo daleko :)
Zibi123
______
______
Posty: 555
Rejestracja: 11 lip 2005, 09:23

Post autor: Zibi123 »

No ja właśnie robiłem taki kurs właśnie w Puławach i chociaż miałem bardzo blisko (pomimo że dojeżdżałem), to byli ze mną ludzie z bardzo daleka. Gdzie jeszcze nie wiem. Zapraszam do Puław.

Pozdrawiam
Zibi
Tomek83
____
____
Posty: 143
Rejestracja: 31 mar 2007, 20:15

Post autor: Tomek83 »

Puławy są jedynym ośrodkiem w Polsce gdzie można zrobić kurs na klasyfikatora.
Alisschia

Re: Uprawnienia klasyfikatora gruntów

Post autor: Alisschia »

Witam

Czy były takie przypadki, że ktoś nie został przyjęty na ten kurs mimo ukonczenia szkoły wyższej o charakterze przyrodniczym, ale miał bardzo mało wspólnego z geodezją?
Zibi123
______
______
Posty: 555
Rejestracja: 11 lip 2005, 09:23

Re: Uprawnienia klasyfikatora gruntów

Post autor: Zibi123 »

Sam kurs to pikuś. Trzeba spełnić kilka warunków i komisja stwierdzi czy posiada się odpowiednie kwalifikacje. Czy dyplom szkoły wyższej o charakterze przyrodniczym jest przepustką do załapania się na kurs to pytanie względne. Jeśli miałaś przedmioty z zakresu ogólnie pojętego rolnictwa (przy kwalifikacji na taki kurs ważne są przedmioty m.in. związane z gleboznawstwem) to komisja może przyjąć, że posiadasz wykształcenie w tym zakresie. Ale po ukończeniu takiego kursu dopiero zaczyna się jazda. Aby dostać tzw. upoważnienie do wykonywania klasyfikacji (nie wspominam o kontroli klasyfikacji bo to już inna para kaloszy i wyższa półka) to trzeba się wykazać. W chwili obecnej upoważnienia takie wydaje Wojewódzki Inspektor Nadzoru Geodezyjnego i Kartograficznego w każdym województwie. Aby dostać upoważnienie w danym województwie to trzeba oprócz kursu, praktyki itp. itd. - to taki WINGiK może dodatkowo zrobić jeszcze jeden egzamin kandydatowi. Dopiero jak dostaniesz jedno takie upoważnienie w jednym województwie to w następnym jest już łatwiej ponieważ w następnym WINGiKu możesz powoływać się na uzyskane uprzednio w innym województwie. I zazwyczaj się je dostaje.

Pozdrawiam
Zibi
Pozdrawiam
Zibi
ODPOWIEDZ