GPS

Dyskusje na dowolne tematy "około-geodezyjne". Zapraszamy !
rogas15
_
_

GPS

Postautor: rogas15 » wtorek, 8 sierpnia 2017, 09:14

Witam

Przymierzam się do zakupu zestawu GNSS i mam 3 opcje do wyboru, może ktoś z forumowiczów potrafiłby mi podać kilka wad i zalet poszczególnych odbiorników. Do wyboru mam
- Spectra Precision SP60 + kontroler T41
-Zenith 15 od firmy Geomax + kontroler do ustalenia
- Ruide R6 + kontroler telefon z androidem + power GPS jako oprogramowanie do kontrolera

Może ktoś z forumowiczów korzystał z tych sprzętów i jest w stanie wymienić ich wady, zalety.

Z góry dziękuję za pomoc. Pozdrawiam

Awatar użytkownika
MarekOtt
VIP
VIP

Re: GPS

Postautor: MarekOtt » wtorek, 8 sierpnia 2017, 10:40

Generalnie te zestawy mają jedną konkretna wadę... wszystko jest z nimi dobrze dopóki nic się nie zepsuje. Kiedy zaczyna się z nimi coś dziać, nikt nic nie wie. Małe wsparcie w necie, dlatego czasami warto zastanowić się nad zestawem obsługiwanym przez krajowy serwis i krajowe "darmowe" wsparcie. Nie będę tu reklamował firm bo każdy wie które marki w PL je mają. Ale jeśli już miałbym wybierać, brałbym chyba Spectre, choć Zenith'a nigdy nie miałem w rękach.

Awatar użytkownika
FaFaL
VIP
VIP
Kontaktowanie:

Postautor: FaFaL » wtorek, 8 sierpnia 2017, 11:59

Byłem raz w siedzibie dystrybutora GEOMAXa i w serwisie również byłem, czyli zapewnia serwis w Polsce. Miałem do czynienia z Zenithem 10 i jego podstawową zaletą jest bardzo mocny modem GSM. Oprogramowanie X-PAD przypadło mi również do gustu, choć to oczywiście sprawa indywidualna.
Pozdrawiam Rafał Kocierz

pabik1
_____
_____

Postautor: pabik1 » wtorek, 8 sierpnia 2017, 19:32

Od ponad dwóch lat korzystam z ZENITH 25 z dedykowanym kontrolerem (oprogramowanie X-Pad) - polecam

rogas15
_
_

Postautor: rogas15 » środa, 9 sierpnia 2017, 23:50

testowałem dzis zenitha 15, sam odbiornik bez zastrzeżeń, natomiast oprogramowanie nie przypadło mi do gustu, nie wiem do konca dlaczego ale powergps wydaje sie być lepszym rozwiazaniem

Wróć do „O wszystkim”