Koszty robót geodezyjnych

Dyskusje na dowolne tematy "około-geodezyjne". Zapraszamy !
Awatar użytkownika
FaFaL
Team
Team
Posty: 3117
Rejestracja: 11 lip 2005, 14:09
Lokalizacja: Opole..Kraków
Kontakt:

Koszty robót geodezyjnych

Post autor: FaFaL »

Dzień dobry
Często widzę, że geodeci w katalogach C-GEO umieszczają wszystkie dokumenty związane z robotą, a nawet wrzucane są do Raportów (zresztą w tym celu chyba dodano dodawanie pustego dokumentu czy też szablonu). Pomyślałem, że przydatna byłaby funkcja która do każdej tabeli mogła dodawać informację o wszystkich kosztach jakie poniesiono wykonując daną robotę. Na początek należałoby się zastanowić nad tym czy rozliczenie powinno się odbywać na poziomie tabeli czy też projektu.
Do każdej tabeli dodana byłaby baza danych w których można wprowadzać następujące koszta:
- ilość dni prac terenowych geodety
- ilość dni prac terenowych pomiarowego
- ilość dni prac kameralnych
- ilość przejechanych kilometrów, obok pola do wprowadzania mogłby być kalkulator w którym podawałoby się ilość wyjazdów oraz ilość kilometrów od biura do obiektu (ciekawe czy jakby się wprowadziło w opcjach adres biura to program sam byłby określał ilość kilometrów z wykorzystaniem map googla, czy openstreetmap).
- koszt ośrodka
- dodatkowe koszta jak np. wyplot mapy itp...
- Ewentualnie można byłoby dodać wynegocjowaną cenę roboty.

Dzięki temu dzięki dodatkowej funkcji można byłoby robić sobie różne zestawienia. Oczywiście gdzieś w opcjach jeszcze trzeba by wprowadzić ceny za km (domyślnie wartość oficjalną dla delegacji), czy też stawki dniowe geodety, pomiarowego, kameralisty.
Ciekawe czy coś takiego byłoby przydatne ? Ja wiem, że byłoby to tylko orientacyjne, ale chyba każda pomoc w ocenie realnych kosztów jest wskazana.
Pozdrawiam Rafał Kocierz
herrtur
____
____
Posty: 163
Rejestracja: 06 sty 2012, 18:36

Re: Koszty robót geodezyjnych

Post autor: herrtur »

Po zainstalowaniu przedostatniej aktualizacji są problemy z eksportem do cada (których wcześniej nie było) !!!
Także co kilka uruchomień nie działa mi opcja ,Wczytaj kopię projektu' !!!
Może najpierw to niech naprawią,a wodotryski potem.
Awatar użytkownika
grzes
Team
Team
Posty: 2879
Rejestracja: 18 mar 2005, 22:01

Re: Koszty robót geodezyjnych

Post autor: grzes »

herrtur pisze:Po zainstalowaniu przedostatniej aktualizacji są problemy z eksportem do cada (których wcześniej nie było) !!!
Także co kilka uruchomień nie działa mi opcja ,Wczytaj kopię projektu' !!!
Może najpierw to niech naprawią,a wodotryski potem.
Prosze zalozyc nowy watek i opisac problemy.
pozdrawiam
grzes
herrtur
____
____
Posty: 163
Rejestracja: 06 sty 2012, 18:36

Re: Koszty robót geodezyjnych

Post autor: herrtur »

Wątek już zarósł trawą :

http://softline.xgeo.pl/forum/viewtopic ... 503&t=9957

Prosze zalozyc nowy watek i nie odpisywac wątkach nie związanych z tematem
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8171
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: Koszty robót geodezyjnych

Post autor: Jurek B. »

Napisał Pan tam:
Pobrałem najnowszą aktualizację (fakt,że nie robiłem tego od lutego 2013,ale to chyba bez znaczenia) i po otwarciu w cadzie zrobionego w cgeo dxf-a nie ma na mapie ani jednego opisu literowo-słownego (rodzaje sieci,nr-y działek,rzędne itd). Opisy te były razem z odpowiadającymi im sieciami na jednych warstwach i sieci są,a ich opisów i np.rzędnych brak !!!
Co może być tego przyczyną?

Potrzebny byłby ten projekt - u nas na różnych mapach wszystko widać poprawnie.
Pozdrawiam Jurek B.
Jakub Kwinta
_____
_____
Posty: 346
Rejestracja: 02 gru 2012, 18:55

Re: Koszty robót geodezyjnych

Post autor: Jakub Kwinta »

To może pójdziemy jeszcze krok dalej. Na rynku mało jest prostych i nieskomplikowanych programów do wystawiania faktur. Przy tej okazji można by dodać opcję wypisywania faktur z prostą bazą kontrahentów. Pełno jest programów do pełnej księgowości + faktury. A tak naprawdę po skończonej robocie przydało by się wypisać fakturę wydrukować + pdf i gotowe. Oczywiście pomysły przedstawione wyżej też są ciekawe i w całości pomogły by panować nad kosztami oraz przychodami z roboty.

pozdrawiam

Jakub
herrtur
____
____
Posty: 163
Rejestracja: 06 sty 2012, 18:36

Re: Koszty robót geodezyjnych

Post autor: herrtur »

Jurek B. pisze:Napisał Pan tam:
Pobrałem najnowszą aktualizację (fakt,że nie robiłem tego od lutego 2013,ale to chyba bez znaczenia) i po otwarciu w cadzie zrobionego w cgeo dxf-a nie ma na mapie ani jednego opisu literowo-słownego (rodzaje sieci,nr-y działek,rzędne itd). Opisy te były razem z odpowiadającymi im sieciami na jednych warstwach i sieci są,a ich opisów i np.rzędnych brak !!!
Co może być tego przyczyną?

Potrzebny byłby ten projekt - u nas na różnych mapach wszystko widać poprawnie.
Dnia 17.02.2014 o godz.8.45 wysłałem do Was takiego maila :

,Przesyłam projekt cgeo (po ostatniej aktualizacji) oraz zrobiony w
nim plik dxf - zniknęły wszystkie opisy literowe i cyfrowe !!!
Ten projekt był rozpoczęty w cgeo z lutego 2013, a skończony w tej
wersji.
Gdy otworzyłem go po ostatnich przeróbkach w cgeo z lutego 2013,to
eksport do dxf jest ok.
Autocad jest w v.2004.'


Mail doszedł,bo ktoś powiedział,że ktoś tam się tym zajmie.
Efekt jest taki,że teraz po wybuleniu szmalu na aktualizację za dwa lata,aby zrobić dobry eksport do cada muszę sięgać do cgeo z okresu poprzedzającego aktualizację !!
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8171
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: Koszty robót geodezyjnych

Post autor: Jurek B. »

Efekt jest taki,że teraz po wybuleniu szmalu na aktualizację za dwa lata,aby zrobić dobry eksport do cada muszę sięgać do cgeo z okresu poprzedzającego aktualizację !!
Będę się jutro pytał o ten projekt kolegów.
Pozdrawiam Jurek B.
geobiuro
______
______
Posty: 553
Rejestracja: 19 mar 2005, 13:26

Re: Koszty robót geodezyjnych

Post autor: geobiuro »

Dzień Dobry

Uważam to za bardzo dobry pomysł łącznie z tą mozliwością wystawiania faktur, z nieskomplikowanym edytorem faktur.
Rozliczenie powinno się odbywać na poziomie tabeli ponieważ projekt może zawierać klika róznych zleceń.
A tak zwana "Karta obiektu" pozwoliła by na optymalizywanie kosztów wykonania pracy geodezyjnej.
Jestem bardzo za !!!!!

Z poważaniem
AM
Awatar użytkownika
Wojtek P.
Team
Team
Posty: 971
Rejestracja: 08 lut 2005, 08:35

Re: Koszty robót geodezyjnych

Post autor: Wojtek P. »

herrtur

Nie mogę wysłąć do Pana maila - nie odpowiada. (This is a permanent error. The following address(es) failed)
Prosiłbym o bezpośredni kontakt na serwis@xgeo.pl
-To serve and protect-
herrtur
____
____
Posty: 163
Rejestracja: 06 sty 2012, 18:36

Re: Koszty robót geodezyjnych

Post autor: herrtur »

Proszę wysłać na : pgartgeo@interia.pl
ODPOWIEDZ