GPS

Dyskusje na dowolne tematy "około-geodezyjne". Zapraszamy !
rogas15
__
__
Posty: 15
Rejestracja: 04 paź 2016, 18:34

GPS

Post autor: rogas15 »

Witam

Przymierzam się do zakupu zestawu GNSS i mam 3 opcje do wyboru, może ktoś z forumowiczów potrafiłby mi podać kilka wad i zalet poszczególnych odbiorników. Do wyboru mam
- Spectra Precision SP60 + kontroler T41
-Zenith 15 od firmy Geomax + kontroler do ustalenia
- Ruide R6 + kontroler telefon z androidem + power GPS jako oprogramowanie do kontrolera

Może ktoś z forumowiczów korzystał z tych sprzętów i jest w stanie wymienić ich wady, zalety.

Z góry dziękuję za pomoc. Pozdrawiam
Awatar użytkownika
MarekOtt
VIP
VIP
Posty: 1479
Rejestracja: 30 gru 2005, 13:20
Lokalizacja: Strzelce Op.

Re: GPS

Post autor: MarekOtt »

Generalnie te zestawy mają jedną konkretna wadę... wszystko jest z nimi dobrze dopóki nic się nie zepsuje. Kiedy zaczyna się z nimi coś dziać, nikt nic nie wie. Małe wsparcie w necie, dlatego czasami warto zastanowić się nad zestawem obsługiwanym przez krajowy serwis i krajowe "darmowe" wsparcie. Nie będę tu reklamował firm bo każdy wie które marki w PL je mają. Ale jeśli już miałbym wybierać, brałbym chyba Spectre, choć Zenith'a nigdy nie miałem w rękach.
Awatar użytkownika
FaFaL
Team
Team
Posty: 3113
Rejestracja: 11 lip 2005, 14:09
Lokalizacja: Opole..Kraków
Kontakt:

Re: GPS

Post autor: FaFaL »

Byłem raz w siedzibie dystrybutora GEOMAXa i w serwisie również byłem, czyli zapewnia serwis w Polsce. Miałem do czynienia z Zenithem 10 i jego podstawową zaletą jest bardzo mocny modem GSM. Oprogramowanie X-PAD przypadło mi również do gustu, choć to oczywiście sprawa indywidualna.
Pozdrawiam Rafał Kocierz
pabik1
_____
_____
Posty: 385
Rejestracja: 30 lip 2005, 20:56

Re: GPS

Post autor: pabik1 »

Od ponad dwóch lat korzystam z ZENITH 25 z dedykowanym kontrolerem (oprogramowanie X-Pad) - polecam
rogas15
__
__
Posty: 15
Rejestracja: 04 paź 2016, 18:34

Re: GPS

Post autor: rogas15 »

testowałem dzis zenitha 15, sam odbiornik bez zastrzeżeń, natomiast oprogramowanie nie przypadło mi do gustu, nie wiem do konca dlaczego ale powergps wydaje sie być lepszym rozwiazaniem
mnx
__
__
Posty: 10
Rejestracja: 26 maja 2015, 12:10

Re: GPS

Post autor: mnx »

Mam pytanie dotyczące wyżej wymienionych odbiorników, czy któryś z kolegów orientuj się jak one prezentują się cenowo?
I czy możecie coś polecić do 15 tys i mniej, wiem że to mało, ale niestety taka jest dotacja. Dzięki za odpowiedź.
rogas15
__
__
Posty: 15
Rejestracja: 04 paź 2016, 18:34

Re: GPS

Post autor: rogas15 »

dotacja marna, najtańszy nowy gps jaki widziałem to 13.600 netto
serwgeo
_
_
Posty: 2
Rejestracja: 07 wrz 2018, 18:54

Re: GPS

Post autor: serwgeo »

Ja Polecam GPS SL800 marki Satlab
Najmniejszy odbiornik na naszym rynku waży zaledwie 700g bardzo szybka inicjalizacja nawet w cięzkim terenie
Po więcej informacji zapraszam na stronę www.geobudserwis.pl lub pod nr tel.796 774 436
ODPOWIEDZ