Projekt podziału - spec ustawa

Dyskusje na dowolne tematy "około-geodezyjne". Zapraszamy !
gieodeta

Projekt podziału - spec ustawa

Post autor: gieodeta »

Witam,
pierwszy raz robię podział pod drogę i mam kilka pytań:
- jaką podstawę prawną wpisać na projekcie podziału (myślę że: o szczególnych zasadch .... drogi publicznej, + normalne rozporządzenie o podizałach)?
- i czy dobrze rozumiem, że od razu sporządzam projekt podziału
omijając wszelkie decyzje zaświadczenia i wstępny projekt podział, czyli tylko przyjęcie granic, i projekt podziału wskazany przez projektanta?

Z góry dziękuję za odpowiedzi
greywolf
____
____
Posty: 111
Rejestracja: 21 mar 2005, 10:01
Lokalizacja: Już nie z Podhala ;)

Podział spec ustawa

Post autor: greywolf »

Witam

Mam parę tego typu map za sobą i generalnie operat wykonuje się w oparciu o projekt drogi lub koncepcję linii rozgraniczających. Ponieważ nie jest to postępowanie w trybie ust. o gosp. nier. nie obowiązuje opiniowanie co do zgodności z mpzp. Operat i reszta wg rozp. o podziałach.
W moich stronach za podstawę prawno wystarczał taki zapis:
"Niniejsza mapa została wykonana w związku z art. 5 ust. 1 ustawy z dnia 10 kwietnia 2003 r. o szczególnych zasadach przygotowania i realizacji inwestycji w zakresie dróg publicznych (Dz. U. Nr 80, poz. 721 ze zm.) do postępowania mającego na celu wydanie decyzji o lokalizacji drogi publicznej."
[i]greywolf - dura lex sed lex[/i]
gieodeta

Post autor: gieodeta »

Nieaktualne od 22.10 - ja stawiam teraz na art 12 ust. 1 ewentualnie art 11d ale nie mam 100% pewności.
Dziękuję bardzo za odpowiedź,

P.S. a teraz jeszcze myślę że wystarczy rozporządzenie o podziałach i UoGN art 95 ust6 a ta o szczególnych jest niepotrzebna
greywolf
____
____
Posty: 111
Rejestracja: 21 mar 2005, 10:01
Lokalizacja: Już nie z Podhala ;)

Post autor: greywolf »

gieodeta pisze:P.S. a teraz jeszcze myślę że wystarczy rozporządzenie o podziałach i UoGN art 95 ust6 a ta o szczególnych jest niepotrzebna
Rzeczywiście już się trochę zdezaktualizowało. Co do podanej przez "gieodetę" podstawy prawnej mam wątpliwość jedną, decyzja o podziale nie będzie wydawana w oparciu o ten przepis. Ale może się mylę.
W sumie to czy rzeczywiście konieczna jest podstawa prawna na mapie? Wg mnie to tylko dla ośrodka ma znaczenie, a nie w dalszym postępowaniu, czyli wystarczy w sprawozdaniu technicznym.
A jak się staroście albo gminie zmieni i dogadają się z ludźmi ci do wykupu a nie wywłaszczenia, to mogą w oparciu o mapę przyjętą do zasobu zrobić właśnie w oparciu o w/w przepis postępowanie z opinią-postanowieniem i decyzją w oparciu o ust. o gosp. nier.
[i]greywolf - dura lex sed lex[/i]
ODPOWIEDZ