GARMIN do lokalizacji OSNOWY

Dyskusje na dowolne tematy "około-geodezyjne". Zapraszamy !
wiktor_stesicki

GARMIN do lokalizacji OSNOWY

Post autor: wiktor_stesicki »

hej chcial bym sobie kupic garmina 60 do lokalizacji osnowy w zdefiniowanych ukladach 2000 1965 i lokalny krakowski. Czy uzywacie czegos takiego jesli tak to czy trzeba pisac jakies aplikacje do oprogramowania bo z tego co wiem to dziala on w ukladzie 2000 ale nie jestem pewien

DZIEKI ZA INFORMACJE
Awatar użytkownika
tuvalu
____
____
Posty: 216
Rejestracja: 11 lut 2009, 19:26

Post autor: tuvalu »

Dokładność wskazań tego gps to ok. 5-10m. Nie wiem czy wystarczająca do celu który wymieniłeś?

Z informacji na stronie Pomocy Technicznej Garmina
http://www.garmin.pl/tech/index.php?mod ... D=2&ct=faq
"Odbiorniki GPS nominalnie pracują w układzie odniesienia map WGS 84. Tymczasem duża część tradycyjnych map dostępnych w Polsce oparta jest o układy 1942, czy 1965. Odbiorniki GPS posiadają jednak możliwość wprowadzenia współczynników określających inny układ odniesienia, czy siatkę niż zaimplementowane. Korzystając z tych opcji zbudować możemy praktycznie dowolny układ odniesienia map."
zyr

Post autor: zyr »

Parametry do wprowadzenie do odbionika znajdują się na stronie http://www.syryjczyk.krakow.pl/turystyka_i_gps.htm
Należy odpowiednie parametry wprowadzić w ustawieniach odbiornika.
Awatar użytkownika
tuvalu
____
____
Posty: 216
Rejestracja: 11 lut 2009, 19:26

Post autor: tuvalu »

Używając C-geo można dane w układzie 1965 czy 2000 przetransformować do współrzędnych geograficznych czytanych przez wszystkie odbiorniki GPS. Używając tej możliwości korzystam z samochodowej Navii z Biedronki za 200 zł do rozwiezienia graniczników przy większych podziałach. Tam mi dokładność w okolicach 5 m nie przeszkadza. W druga stronę, określenie pozycji "z gruntu" można wykorzystać do określenia zasięgu pomiaru lub numerów sekcji które będą potrzebne z ośrodka. Innych zastosowań dla turystycznego/samochodowego odbiornika GPS nie znalazłem. Na szukanie osnowy tym sposobem chyba jednak bym się nie zdecydował.
ODPOWIEDZ