Mapa z projektem podziału nieruchomości

Dyskusje na dowolne tematy "około-geodezyjne". Zapraszamy !
Awatar użytkownika
Maciej_o2
_____
_____
Posty: 374
Rejestracja: 11 mar 2009, 11:56

Mapa z projektem podziału nieruchomości

Post autor: Maciej_o2 »

Ave
właśnie się zastanawiam i chciałem się dowiedzieć jak w różnych ośrodkach (jak Wy) robicie mapy jak w temacie.
Ja robię to tak, jak w tym poście http://www.softline.xgeo.pl/forum/viewt ... f=2&t=9932.
Ale wydaje mi się, że według rozporządzenia w sprawie sposobu i trybu dokonywania podziałów nieruchomości, wystarczy wykaz zmian gruntowych i mapa z projektem podziału nieruchomości z naniesionymi niezbędnymi elementami zagospodarowania terenu, plus oczywiście szkic orientacyjny.
Czy piszecie pola powierzchni dzielonej działki i projektowanych działek na mapie?
Pozdrawiam
Andrzej Maciejczek
Lukasz C
___
___
Posty: 82
Rejestracja: 15 lip 2014, 22:55

Re: Mapa z projektem podziału nieruchomości

Post autor: Lukasz C »

Tak reguluje to rozp. w sprawie sposobu i trybu dokonywania podziałów nieruchomości paragraf 9.1 7)
Manix1961
__
__
Posty: 25
Rejestracja: 20 lut 2013, 21:53

Re: Mapa z projektem podziału nieruchomości

Post autor: Manix1961 »

Jest kilka szkół i mimo zapisów w rozporządzeniu dalej uznaniowość i zróżnicowanie wg ośrodków.
1. Są rejony kraju w których nie ma pojęcia " wykaz synchronizacyjny" . Przed podziałem robi się wykaz zmian danych ewidencyjnych a na projekcie podziału
powierzchnia po stronie prawej ma się równać stronie lewej.
Wyjątkiem jest podział działki o powierzchni określonej do ara polegający na wydzieleniu działki o pow mniejszej niż 33% działki macierzystej.
Wtedy po lewej jest powierzchnia do ara a po prawej jedna działka z powierzchnią do ara a druga (wydzielana) z powierzchnią do m i w uwagach zapis o
niespełnianiu kryterium dokładności określenia powierzchni działek dzielonej i tej o pow większej niż 66 %.
2. Część ośrodków nie wymaga szkicu orientacji - bo i czemu ma on służyć.
3. Część bezwzględnie wymaga ustalenia numeracji porządkowej ( policyjnej) przy podziałach działek budowlanych i informacji o numerze w części tabelarycznej i na mapie.
4. Niektóre podpierając się beznadziejnym przykładem z G-5 wymagają podawania wymiarów działek na mapie ( ciekawe jak różnicować miary sprawdzone na
gruncie i miary projektowane)
5 W jeszcze innych przykład z G-5 nie przejdzie i należy podawać dane osobowe właścicieli działek, ich adres i nr KW
Czyli jak ze wszystkim - robisz białą księgę wymogów ośrodka i jak nie chcesz mieć problemów to robisz jak ośrodek wymaga i o takich duperelach jak prawo, rozporządzenie i ustawa zapominasz ;)
marioo
VIP
VIP
Posty: 1051
Rejestracja: 23 cze 2006, 08:22
Lokalizacja: Białystok

Re: Mapa z projektem podziału nieruchomości

Post autor: marioo »

Manix1961 pisze: Czyli jak ze wszystkim - robisz białą księgę wymogów ośrodka i jak nie chcesz mieć problemów to robisz jak ośrodek wymaga i o takich duperelach jak prawo, rozporządzenie i ustawa zapominasz ;)
To smutne, ale to najlepsze i prawdziwe podsumowanie tematu :)
Pozdrawiam
ODPOWIEDZ