STABILNOŚĆ

Dyskusje od wersji C-GEO 1.0 do 7.0
Anonimowy

STABILNOŚĆ

Post autor: Anonimowy »

Chciałbym wywowłać chyba jeden z ważniejszych problemów,z którym borykamy się jako uzytkownicy cgeo próbując jednakże choć trochę być obiektywnym. STABILNOŚĆ programu jest dla nas bardzo ważna. Z jednej strony bombardujemy softline nowymi pomysłami, żądamy wrecz realizacji naszych zindywidualizowanych potrzeb , wymyślamy aliance z całym światowym dorobkiem myśli technicznej /sprzęt czy inne aplikacje/ i chcemy do tego zeby wszystko grało i hulało. No a druga strona dwoi się i troi , żeby nas powiedzmy zaspokoić.Ilość zmian powoduje ,że powstają niekonsekwencje pomiedzy modułami programu , a wersjami i projektami z różnych okresów rozwoju programu. Cieszę się,że programiści usuwają usterki , jednak jest ich zawsze jeszcze trochę i pojawiają się w najmniej spodziewanym /dla nas użytkowników/ momencie.No a z drugiej strony ,czy w świecie poza cgeo zawsze nam chodzą wszystkie dxf-y ,czy dgn-y ? Wydaje mi się ,że wsadziłem kij w mrowisko , a to może i dobrze bo może wspólnie coś zdziałamy ,żeby było lepiej.I tu powraca sprawa dostepności do poprzednich wersji programu 6.5 , a nie tylko do aktualnej .. . Wiem ,że od 7.0 ma wszystko wrócić do starego porządku ,ale teraz my tez pracujemy i kazdy z nas musi tworzyc swoje archiwum nienumerowanych wersji z dnia x.x godziny y:y.
Z tradycyjnym "cgeo do końca świata i jeden dzień dłużej" pozdrawiam Zbigniew P.
Anonimowy

STABILNOŚĆ

Post autor: Anonimowy »

A czymze innym jest to forum jak nie sposobem na poprawe programu. To bombardowanie ma wlasnie na celu poprawe stabilnosci i funkcjonalnosci. Jak dla mnie jest OK.
Anonimowy

STABILNOŚĆ

Post autor: Anonimowy »

Wysłany: Lut 3, 2005 17:16:56
Cytuj

Po zamianie poprzedniego pliku cgeo32 na ten z dnia 03.02.2005 przy próbie otwarcia tabeli otrzymuj komunikat:
Access violation at address 00404BFE in module ''''cgeo32.exe''''.Read of address.
No i niestety dalej ju| nie mog wejsc.
Co z tym zrobic?
---------------------
chyba powyzszy cytat jest odpowiedzią na poprzednie "OK". forum działa sprawnie a stabilnosc jest nie do końca .
Awatar użytkownika
Wojtek P.
Team
Team
Posty: 973
Rejestracja: 08 lut 2005, 08:35

STABILNOŚĆ

Post autor: Wojtek P. »

Panie Zbyszku - tutaj to juz ja sie wtrace - trudno wyrokowac cos na podstawie tego jednego przypadku. Nie mamy sygnalow zeby gdziekolwiek indziej wystepowal ten problem.

pozdr.
grzes
-To serve and protect-
Anonimowy

STABILNOŚĆ

Post autor: Anonimowy »

hmmm ... chyba muszę poprzeć Pna Zbyszka. Ja miałem kłopoty po zamianie starego pliku na ten z 31.01.2005 r. (patrz forum). fakt, że usterka została szybko usunieta, ale co sie stresu najadłem, to moje. Ale bądźmy obiektywni do końca. softline wprowadza na nasze życzenie zmiany praktycznie "z marszu" i zaraz udostępnia nowszą wersje w sieci. Więc czasu na sprawdzenie działania nowej wersji jest bardzo mało, mozna powiedzieć, że zanim nie ukaże się wersja 7.0 bedziemy przez cały czas pracowali na v.6,5 beta. Dobrym rozwiazaniem byłaby modułowa budowa programu, przy czym moduły moznaby uaktywniac lub dezaktywować z programu. Jeżeli ktoś uzywa programu ArcView to bedzie wiedział o co chodzi. Na stronie ESRI jest do pobrania kilka tysięcy rozszerzeń do programu pisanych niejednokrotnie przez uzytkowników w języku Avenue lub VBA.

pozdrawiam grzegorz_k
mischello

STABILNOŚĆ

Post autor: mischello »

Pomysł z językiem skryptowy to kuszące, np. Python, ktoś zmajstrował współpracę z Delphi a możliwości niesamowite.
Na moje niewprawne oko dostosowanie aplikacji wielkości CGEO do takiej funkcjonalności to ogromna praca więc to melodia przyszłości może w wersji 8 w związku z modyfikacją platformy w kierunku .net.

To tylko autorzy mogą konkretnie się wypowiadać.

Pozdr.
wini
Anonimowy

STABILNOŚĆ

Post autor: Anonimowy »

Odnośnie stabilności - tym razem obrazu. Zauważyłem ,że od jakiegoś czasu w kilku miejscach programu miga obraz.Dzieje się tak przy podgladzie nazwy warstwy i nr punktu na dolnej belce , a także w okienku wydruku przy wyborze obszaru drukowania.Sprawdzałem to na 2 róznych komputerach , o różnych kartach graficznych i systemach , stąd przypuszczenie, że usterka jest gdzies w programie. Może 7.0 to wyleczy ?
Pozdrawiam Zbigniew P.
konrad22

STABILNOŚĆ

Post autor: konrad22 »

Panie Zbyszku, u mnie dzieje się dokładnie to samo. Mam Win XP Pro, ale myślę, że w wersji 7 będzie to usunięte.
Pozdrowienia-Janusz D.
Anonimowy

STABILNOŚĆ

Post autor: Anonimowy »

Ja natomiast mam problem co prawda w ver. 5,0 ale równieżw w Win XP. Dodając ręcznie współrzędne do tabeli po wciśnięciu entera, kursor przechodzi o dwie kolumny dalej. Np. wprowadzając numer punktu i enter kursor przechodzi do kolumny X. Wciskając ponownie enter kursor ustawia się w kolumnie h - przeskakuje zawsze o dwie kolumny. Taka sama prawidłowość pojawia się gdy ręcznie wprowadzam dane np. w obliczeniach tachimetrii itp. Czy ktoś wie jak się tego pozbyć?? Nadmieniam, że w samym Windows XP "poprawiało" się chwilowo po wykonaniu "Rozwiązywanie problemów z oprogramowaniem", ale po kilku chwilach problem powraca.
Zbyszek.
Anonimowy

STABILNOŚĆ

Post autor: Anonimowy »

Niestety - jest to efekt niekompatybilności C-GEO v.5.0 i Windows XP. Gdy powstała ta wersja C-GEO, nie było jeszcze Windows XP. Rady są dwie: albo zmienić C-GEO na v.6.5, albo Windows XP na 98.
Pozdrawiam
Jurek B.
Anonimowy

STABILNOŚĆ

Post autor: Anonimowy »

Dzięki za poradę; poczekam na ver. 7,0. Czy wiadoma jest już cena ver. 7,0??
Zbyszek.
Zablokowany