C-Geo 6.5

Dyskusje od wersji C-GEO 1.0 do 7.0
geodes

C-Geo 6.5

Post autor: geodes »

zainstalowalem wersje 6.5 i raczej rozczarowanie. W zasadzie nic nowego. Parte kosmetycznych rzeczy. Ale dlaczego pojawia sie podpiety c-raster wersja demo. przypisanie dokumentów do punktów wersja demo!!Dalej rastry tylko z jednego katalogu. Dalej sortowanie warstw nie jest utrzymywane trzeba powtarzac za kazdym wejsciem. W jaki sposob skopiowac do schowka a pozniej ze schowka nie koniecznie w okreslonej skali ale chocby w znanej skali. Dla opracowan geodezyjnych kopiowanie mapy bez okreslenia skali jest zawracaniem glowy. Transforacja rastra tylko pomiedzy 2000 a 1965 a czemu nie tak jak mapa zgodnie ze wspolczynnikami. Czy to troche nie jest przesada tworzyc nowa wersje praktycznie dla paru malo odkrywczych funkcji w raportach. Tak na marginesie dlaczego mimo zdefiniowania przy obliczniu powierzchni dzialek program nie umiejscawia w raporcie rysunkow dzialek jak miala np wersja bodajze 5? Maciek
Anonimowy

C-Geo 6.5

Post autor: Anonimowy »

Moze i racja ze to lekka przesada ale zalezalo nam przede wszystkim na udostepnieniu mozliwosci liczenia w ukladzie 2000.
1. C-Raster wersja demo - poprosze wicej szczegolow - rozumiem ze ma Pan pelna wersje tego programu?
2. Przypisanie dokumentow do punktow demo - byl blad w pierwszej kompilacji - juz poprawione (wkrotce na www)
3. Kopiowanie do schowka - na razie opcja przygotowana wylacznie jako mozliwosc uzupelnienia raportow o szkice (np elementy do wyniesienia)kopiowane z mapy. Przy tym zalozeniu skala ma drugorzedne znaczenie, ale pomyslimy czy daloby sie uzyskac rysunek w skali.
4. Transformacja rastra - przyznam ze nie mielismy sygnalow o potrzebie transformacji w innych kierunkach - ale mysle ze nie bedzie problemu zeby ta opcje rozbudowac.
5. Dzieki przerobieniu raportow na pelny rtf rysunki dzialek (i rysunki z innych obliczen) maja szanse wkrotce trafic do wydrukow.
6. Lada dzien bedzie aktualizacja v. 6.5 w ktorej m.in bedzie legenda usprawniajaca zarzadzanie warstwami i innymi elementami programu (rastry z dowolnych katalogow, grupowanie wartw w bloki z mozliowscia zmiany atrybutow dla calego bloku i inne). Tu jest zrzut ekranu opcji "legenda"
Pozdr.
grzes
Anonimowy

C-Geo 6.5

Post autor: Anonimowy »

dzikuje za odpowiedz. Bardzo ciesz sie ze te sprawy przewidziane sa do wprowadzenia. Program jest funkcjonalny. Oczywiscie zawsze marzy sie wiecej. Jeszcze maly problem. Program ma klopoty z wiekszymi tabelami np po imporcie z dgn duzej ilosci punktow. Nawet na niezlym sprzecie. zdarza sie "rozsypanie" tabeli a procedury naprawcze sa wtedy malo skuteczne. szcegolnie naprawa II stopnia ktora w wiekszosci przypadkow czysci tabele. Pozdrawiam Maciek
Anonimowy

C-Geo 6.5

Post autor: Anonimowy »

Witam,
zrzut menedzera warstw wyglada bardzo imponująco! Brawo!

1. czy będzie możliwość ustawiana atrybutów multiselekcyjnie JEDNYM KLIKNIĘCIEM (cos na wzor autocada)?

Przypomnę jeszcze kilka wczesniejszych propozycji:
1. ortogonalny (zgodny z kierunkiem osi) opis siatki kwadratów (automatyczny), czyli klikam obok krzyża +/- 10m i program wstawia pelny opis krzyża (eliminacja grubych błedów)
2. definiowanie katalogów z rastrami i dodanie meta informacji , jak nazwa, obręb, opis do wyszukiwania i identyfikowania na mapie - czyli klikam na mapie i dostaję informację o nazwie rastra itp lub klikam w tło mapy i dostaję informacje jakie rastry są dostępne w danym obszarze.
Przydałby się taki mały menedżer rastrów, obecnie są one schowane daleko w opcji mapy
Pozdrawiam,
Paweł
Awatar użytkownika
Wojtek P.
Team
Team
Posty: 973
Rejestracja: 08 lut 2005, 08:35

C-Geo 6.5

Post autor: Wojtek P. »

1. czy będzie możliwość ustawiana atrybutów multiselekcyjnie JEDNYM KLIKNIĘCIEM (cos na wzor autocada)?
W legendzie będzie mozliwosc łączenia warstw w "katalogi - grupy warstw" i dla kazdego katalogu ustawianie atrybutow obejmujace wszystkie zawarte w nim warstwy.

1. ortogonalny (zgodny z kierunkiem osi) opis siatki kwadratów (automatyczny), czyli klikam obok krzyża +/- 10m i program wstawia pelny opis krzyża (eliminacja grubych błedów)

Prosze o przypomnienie jak to ma wygladac. Rozumiem ze klikamy na krzyze na mapie?

2. definiowanie katalogów z rastrami i dodanie meta informacji ...
Rastry powedrowaly rowniez do legendy i podobnie jak dla warstw bedzie mozna je grupowac, wlaczac, wylaczac jednym kliknieciem. Wczytywanie rastrow z dowolnych katalogow równiez bedzie działać. Ciekawa myśl z tymi meta informacjami - postaramy się to dodać.

Pozdrawiam
grzes
-To serve and protect-
Anonimowy

C-Geo 6.5

Post autor: Anonimowy »

chodzi o typowy opis siatki krzyzy, z tym ze ja klikam "mniej więcej" na krzyży a program sam zaokrągla opis do najbliższego krzyża i wstawia odpowiednio zorientowane opisy (y w pionowo i w prawo - -90, a x poziomo do góry) - wykorzystywane jest to do opisów siatki przy mapach d/c projektowych i często jest źródłem grubych błędów.
Pozdrawiam,
Paweł
Anonimowy

C-Geo 6.5

Post autor: Anonimowy »

Zauważyłem, że ciągłą bolączką wielu kolegów są ustawienia w programie. Chciałoby się aby ustawienia użytkownika były domyślnymi przy ponownym otwieraniu okna mapy. Jeśli już raz poustawiam sobie wszystko "po swojemu" niech to tak będzie na wieki wieków, a przynajmniej do następnych zmian. Ciągle w tabeli widzę jako nr punktu + lub - poniewaz zazwyczaj prace w oknie mapy rozpoczynam od powiększenia lub pomniejszena, a kursor ZAWSZE siedzi w dolnym pasku automatycznej numeracji. Pozdrawiam
Anonimowy

C-Geo 6.5

Post autor: Anonimowy »


Przeciezż jest możliwość wstawiania współrzędnych lewego dolnego narożnika przy wydruku (trzeba ją tylko zaznaczyć). Ale nad samym menadżerem wydruków można jeszcze popracowac. Przydałaby się możliwość przesuwania powiększonego obszaru.
Anonimowy

C-Geo 6.5

Post autor: Anonimowy »

Przydałaby się możliwość przesuwania powiększonego obszaru.

Mozna prosic o objasnienie w czym rzecz?
Anonimowy

C-Geo 6.5

Post autor: Anonimowy »

Juz wyjasniam:
W podgladzie wydruku widzimy cala mape i kartke, ktora mozna powiekszac ale jest ona "wycentrowana". Czesto chcialbym zerknac na jej krawedz aby zobaczyc, czy istotny szczegol zostanie wydrukowany czy znajduje sie juz poza obszarem wydruku. Po powiekszeniu widze tylko srodek tego obszaru, ale gdyby byl tak suwak (podobnie jak np przy podgladzie wstawiania skarp) wszystko byloby duzo wygodniejsze. Pozdrawiam.
Wili
Anonimowy

C-Geo 6.5

Post autor: Anonimowy »

mam pelna wersje 6.5 po otwarciu opcji i dalej C-raster zglasza sie wersja demo czy tak ma byc? Dlaczego program sam zmienia ustawienia strefy ukl. 65 np. z 1 na 5 powoduje to fatalne skutki przy obliczeniach. po otwarciu programu trzeba sprawdzac czy aby nie zmienila sie strefa. M
Anonimowy

C-Geo 6.5

Post autor: Anonimowy »

c-raster jet dodatkowym programem - nie jest wliczony w cenę c-geo.
Program sam nie zmienia strefy - ta opcja pamietana jest w projekcie i przy zmianie projektu zaczytywana jest wartosc z wybranego projektu - stad moze byc wrazenie zmiany strefy.
Anonimowy

C-Geo 6.5

Post autor: Anonimowy »

Po powiekszeniu widze tylko srodek tego obszaru, ale gdyby byl tak suwak
zrobione - bedzie dostepne przy najblizszej aktualizacji v. 6.5
Anonimowy

C-Geo 6.5

Post autor: Anonimowy »

Ależ Wy potraficie ludzi uszcześliwiać - dzięki.
Wili
Anonimowy

C-Geo 6.5

Post autor: Anonimowy »

gdzie a lepiej kiedy bdzie mozna pobrac aktualizacje do 6.5 np ta poprawiona pierwsza kompilacja. Tak na marginesie nareszcie plik wykonywalny ma przyzwoita wielkosc! w 6 to bylo monstrum np w stosunku do 5. pozdrawiam Maciek
Anonimowy

C-Geo 6.5

Post autor: Anonimowy »

w 6 to bylo monstrum
Niestety dalej jest to monstrum a nawet jeszcze wieksze - plik zostal tylko spakowany.
Tu jest do pobrania nowy plik wykonywalny v 6.5 ktory nalezy wgrac do katalogu c-geo.
Jest tylko jedno zastrzezenie. Korzystajac z edycji nowej wersji zmienilismy narzedzia programistyczne na nowsze i jak to zawsze bywa przy takich okazjach troche rzeczy nie chcialo dzialac jak nalezy. Wydaje nam sie ze wiekszosc usterek udalo sie usunac. Nie moge dac jednak gwarancji, ze nie bedzie tak, ze to co wczesniej dzialalo teraz przestanie. Jak beda jakies klopoty - prosze pisac.

Pozdrawiam
grzes
Anonimowy

C-Geo 6.5

Post autor: Anonimowy »

Jeszcze do powyzszego dopisze co jest nowego:
1. Legenda (w oknie mapy) - cala grupa nowych mozliwosci m.in. rastry z dowolnych katalogow.
2. Podglad wydruku mapy: mozliwosc przesuwania podgladu, zapamietywanie ograniczeń wydruku mapy.
3. Rysunki do raportow (dolaczanie do wydruku szkicu dzialki/zadania) w obliczeniach: dzialek, azymut, kąt, ortogonalne, biegunowe, tachimetria, wciecia, przeciecia, ciag poligonowy.
Anonimowy

C-Geo 6.5

Post autor: Anonimowy »

Witam,
1. Legenda zapowiada się rewelacyjnie, jedynie brakuje możliwości grupowej zmiany atrubutów dla ZAZANCZONYCH warstw w foldrze, tzn. wybieram folder warstwy, w nim kilka warstw , dla których chcę zmienić parametry i program aktualizuje je odpowiednio.

2. Czy do podglądu wydruku nie można jeszcze dodać innych informajcji, jak: skala wydruku, parametry (siatka, punkty itp) oraz położenie i rozmiar kartki z drukarką? - czyli kompletny "layout" wydruku zapisany pod jakąś nazwą.
Pozdrawiam,
Paweł
Anonimowy

C-Geo 6.5

Post autor: Anonimowy »

wydaje mi się,że nadal nie działa
sortowanie warstw według nazwy z zapamiętaniem układu, w opcji zmień czcionkę przydałaby się możliwość definiowania dowolnego rozmiaru np. 2.0 dla całej mapy lub wybranej warstwy, dwukrotne podkreślenie dla czcionki Cgeo jest niewidoczne
Anonimowy

C-Geo 6.5

Post autor: Anonimowy »

nie bardzo rozumiem do czego służy legenda w oknie mapy, te same operacje można wykonać na warstwach pod ikonką "warstwy"?
Anonimowy

C-Geo 6.5

Post autor: Anonimowy »

pobrałem aktualizację v.6.5 teraz chyba 03 i utrzymywanie posegregowanych warstw dalej nie funkcjonuje. Ale pojawił sie nowy problem. Przy imporcie .dgn lub .dxf program zgłasza błąd: Index is out of date. Index:nazwai. I koniec importu. M
Anonimowy

C-Geo 6.5

Post autor: Anonimowy »

Witam!
Zamieniłem plik wykonywalny na v. 6503. Mam nastepujące problemy:
1. dziennik tachimetryczny - nie mogę usunąć danych z tabeli, aby wyczyścić dane pole ( program wpisuje sam - "0,00" Powróciłem do v. 6501 tutaj problemu nie ma, ale zaczęły nowe tj.
2. program stracił scieżkę do kodów; na mapie nie wyświetla kodów; wyświetla pustą tabelę kodów; nie współpracuje w tabeli z komendą "Ostatnie kody". Reinstalacja nic nie pomogła.
3. mniejszy problem to w ortogonalnych obliczeniach na mapie w danych "bieżąca" nie możemy podać odległości np.,3; musi być 0,3

Pozdrawiam
MRz
Anonimowy

C-Geo 6.5

Post autor: Anonimowy »

Witam
w zakładce "eksport" - "do innej mapy" niewidoczne warstwy
pozdrawiam
geoplan Bochnia
Anonimowy

C-Geo 6.5

Post autor: Anonimowy »

zauważyłem, że w niektórych projektach po wgraniu wersji 6,5 wyleciały pliki "projekt INI" przez co projekty są niewidoczne
Anonimowy

C-Geo 6.5

Post autor: Anonimowy »

Ktory program bedzie najlepszy do wyznaczania Ciagow poligonowych???No i gdzie mam szukac takiej opcji??Posze o szybka odp bardzo mi na tym zalezy
Zablokowany