Warstwice + skarpy

Dyskusje od wersji C-GEO 1.0 do 7.0
jj

Warstwice + skarpy

Post autor: jj »

Mam pewien problem przy tworzeniu warstwic. Z przyczyn oczywistych nie chcę, żeby warstwice przechodziły przez skarpy, drogi itp. Natomiast nie wiem jak usunąć połączenia w NMT wewnątrz skarp.

Próbowałam zrobić to przy pomocy zadeklarowania połączeń stałych, ale nie przyniosło to rezultatu (warstwice nadal są rysowane wewnątrz skarpy). Pamietam, że mozna to było jakoś wymusić (żeby program oomijał te obszary), ale szukam i szukam i znaleźć nie mogę. Dlatego bardzo prosze o podpowiedź.

I jeszcze jedno - czy istnieje możliwość wyedytowania wygenerowanej warstwicy - tj. podzielenia linii krzywej na dwie/n krzywych?
Awatar użytkownika
zbigniew
_____
_____
Posty: 410
Rejestracja: 22 mar 2005, 08:26

Re: Warstwice + skarpy

Post autor: zbigniew »

Chyba właśnie między innymi do takich celów przydatne jest w module NMT defioniowanie wyłączanego obszaru , gdzie model nie jest tworzony - definicja enklaw. Jak na razie takiej możliwości nie było. Jakims tam rozwiązaniem jest zakrycie warstwic pod skarpami korzystając z ikony przesłanianie i odpowiednio ustawienie kolejność wyświetlanych warstw.
pozdrawiam Zbigniew
fancegeo
_____
_____
Posty: 260
Rejestracja: 11 kwie 2005, 22:24

Post autor: fancegeo »

Jeszcze tego nie robilem, ale mozna sprobowac skarpy zrobic jako obiekty zamkiete z typem warstwy jako budynki?
Ale nie wiem czy o to chodzi.
pozdrawiam
fancegeo
jj

Post autor: jj »

Dobrze więc,
jak w takim razie zdefiniować enklawy (bo w końcu można, czy nie, już się pogubiłam)?

/edit - sposób łopatologiczny - Stworzyć warstwę przysłaniającą warstwice. Zdefiniować kolor warstwy jako prawie biały, różniący się jednostką w RGB (nie wiem czemu, ale nie chce białych linii rysować). Wszystkie skarpy, drogi itd obwieźć "białymi" obiektami zamkniętymi, wypełnić pełnym kolorem, białym. W kolejności warstw ustawić (od dołu) warstwice, przysłaniająca, pozostałe. No i działa ;)
energeo
VIP
VIP
Posty: 962
Rejestracja: 19 mar 2005, 00:14

Post autor: energeo »

Styl linii warstwy „maska” na „niewidoczny” ( na dole okna stylów ) i wypełnienie warstwy na 1 po „brak”.
Enklaw na dziś niet.
Załączniki
wini_09_1.png
wini_09_1.png (3.12 KiB) Przejrzano 3825 razy
Ostatnio zmieniony 05 wrz 2007, 10:10 przez energeo, łącznie zmieniany 1 raz.
pozdrawiam
wini
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8200
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Post autor: Jurek B. »

Niestety na razie to obecnie najskuteczniejszy sposób ukrycia warstwic pod skarpami lub budynkami, ew. innymi obiektami.
Jest też drugi sposób, ale bardziej kłopotliwy - definiowanie dwóch modeli osobno - każdy graniczący z obiektem który ma być poza modelem.
Pozdrawiam Jurek B.
Zablokowany