Szkic przegladowy podzialu sekcyjnego

Dyskusje od wersji C-GEO 1.0 do 7.0
geobiuro
______
______
Posty: 553
Rejestracja: 19 mar 2005, 13:26

Szkic przegladowy podzialu sekcyjnego

Post autor: geobiuro »

Witam

Jest problem z wykonaniem następującego zadania.
Na podkładzie mapy topo 1:10000 chcę pokazać np. pkt. łączne do transformacji, z tym niema kłopotu, ale z opisem położonym na mapie.
Opis ten, to nazwa obiektu, gmina, powiat itp. ta metryczka dla tego szkicu.
Gdy chcę mieć na tym podkładzie również podział sekcyjny np. mapy 1:500 lub 1:1000, to opracowałem treść mapy na podkładzie topo w skali 1: 10000 i ustawiłem standardową skale mapy na 1:1000 następnie przeszedłem do okna drukuj, zmieniłem skale domyślną na skalę 1:10000, wybrałem podział sekcyjny i po wydrukowaniu, format A3, mam wydrukowany raster a na nim podział sekcyjny, pkt. transformowane tylko tekst nałożony na mapę przy pomocy "T" jest co prawda na właściwym poziomie ale w dziwnej odległości od krawędzi wydruku. Ten tekst można doprowadzić do właściwego położenia metodą kolejnych prób.
Czy jest jakiś inny sposób, mniej irytujący, na wykonanie takiego zadania.


Z poważaniem
AM
geobiuro
______
______
Posty: 553
Rejestracja: 19 mar 2005, 13:26

Post autor: geobiuro »

Witam.

Ponawiam me powyższe pytanie, czy jest nadzieja na jakieś ułatwienie w wykonaniu takiego zadania ????



Z poważaniem.
AM
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8200
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Post autor: Jurek B. »

Obawiam się że nie, gdyż tekst został ustawiony dla skali 1:1000 i przy zmianie skali na 1:10000 przemieści się względem innych elementów mapy
Pozdrawiam Jurek B.
mypal
___
___
Posty: 97
Rejestracja: 13 kwie 2006, 20:09

Post autor: mypal »

Ja bym to zrobił tak: ustawić skale na 1:10000 czyli taką w jakiej będzie wydruk. Wstawić sekcje jako obiekty, opisy sekcji wpisać ręcznie narzędziem T. Wszystko powinno się trzymać na swoim miejscu.
Pozdrawiam
mypal
Zablokowany