Zmiany w 7.0.0.50

Dyskusje od wersji C-GEO 1.0 do 7.0
janek
______
______
Posty: 610
Rejestracja: 21 mar 2005, 18:37

Odp:08-09-2006 7.0.0.50

Post autor: janek »

Chciałem zapytać do czego służy Import EWMapa - wektory. Próbowałem zaimportować działki, ale nic z tego nie wychodzi.
Janek B.
Bees

Odp:08-09-2006 7.0.0.50

Post autor: Bees »

Import ewmapa wektory sluzy do importu warstw wektorowych z ewmapy , jesli dzialki sa zrzucone na warstwy w ewmapie do da sie wtedy zaimportowac , mozna tez zaimportowac kilka warstw liniowych jednoczesnie w c-geo stworza sie warstwy o nazwach warstw z ewmapy. O ile dobrze pamietam.

Pozdrawiam!
Bees
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8199
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Odp:08-09-2006 7.0.0.50

Post autor: Jurek B. »

Witam
Dokładnie do tego słuzy import wektorów z Ewmapy - działki importować można jak dotychczas obecną opcją importu ale pozostałe warstwy z EWMAPY najlepiej ta nową
Pozdrawiam Jurek B.
Sławomir

Odp:08-09-2006 7.0.0.50

Post autor: Sławomir »

Jurek B. napisał:
Witam
Dokładnie do tego słuzy import wektorów z Ewmapy - działki importować można jak dotychczas obecną opcją importu ale pozostałe warstwy z EWMAPY najlepiej ta nową
I będzie lepiej wchodziło niż import DXF\'a?
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8199
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Odp:08-09-2006 7.0.0.50

Post autor: Jurek B. »

Tak jest - proszę oczywiście o testy - na tych plikach które mieliśmy u siebie - import odbywal się poprawnie
Pozdrawiam Jurek B.
mokry75

Odp:Re:12-04-2006 7.0.0.50

Post autor: mokry75 »

Jeśli już dorabiasz obliczenia, to nie pisz tego na forum. A jeżeli nie rozumiesz skąd się biorą odchyłki , to proponuję powrót do szkoły albo na praktyki. Z wyrazami głębokiego szacunku! Piotr
pabik1
_____
_____
Posty: 386
Rejestracja: 30 lip 2005, 20:56

Odp:24-10-2006 7.0.0.50

Post autor: pabik1 »

Witam.
od pkt 1 1. Import dxf z zachowaniem kolorów-- u mnie dalej wszystkie linie czarne



od pkt 6. Poprawiono funkcję odnośnika – przy zmianie skali mapy napis odsuwał się od odnośnika -- to bardzo fajna dodatkowa funkcja ale przy zmiane skali mapy zmienia sie wysokość opisów np. numerów działek które w skali 2880 to 1.5 ale w skali 1000 to 1.8 ......
Po zmianie wysokosci trzcionki napis przesłania odnośnik.

Czy coś można z tym zrobić?
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8199
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Odp:24-10-2006 7.0.0.50

Post autor: Jurek B. »

Co do kolorów to sprawdziłem kilka plików DXF i z większości z nich imprtują się kolory. dotyczy to kolorów podstawowych: niebieski, czerwony,zielony,czerwony, żółty. Mogą być problemy z innymi kolorami niepodstawowymi - sprobujemy dopracowac takze ich import.
Odnosniki - niestety tu nic sie nie zmieni - moze wersji 8 bedą bardziej aktywne
Pozdrawiam Jurek B.
Awatar użytkownika
logis
Team
Team
Posty: 628
Rejestracja: 13 gru 2005, 10:34
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Odp:24-10-2006 7.0.0.50

Post autor: logis »

Witam,
z tą obsługą kolorów przy imporcie/eksporcie DXF to jest tak:
konfigurując C-Geo specjalnie dobrałem tylko kilka podstawowych numerów kolorów, które odpowiadają tylko podstawowym kolorom z palety - takim, żeby mieć pewność, że są prawidłowo wyświetlane także na komputerach o słabszych możłiwościach (kartach graficznych). Nie wszyscy z użytkowników naszego programu pracują w trybie wysokiej jakości kolorów (24 bity). Gdy jakość jest niższa albo ktoś używa AutoCAD\'a z niestandardową paletą kolorów, to zdarza się , że niektóre kolory praktycznie nie różnią się między sobą (coś zbliżonego do oliwkowego albo kłopoty z kolorem brązowym).
Możemy oczywiście wprowadzić więcej kolorów ale najprawdopodobniej i tak w wielu wypadkach wystąpią różnice pomiędzy kolorystyką z ekranu C-geo i AutoCAD\'a (nie mówiąc już o innych programach, które czytają dxf\'a a jest ich dużo.)

Jacek
Jacek Małańczuk
energeo
VIP
VIP
Posty: 962
Rejestracja: 19 mar 2005, 00:14

Odp:24-10-2006 7.0.0.50

Post autor: energeo »

Te podstawowe kolory odpowiadają tabeli ACI (np. 1-9)?
---
Wróć..

Np. w eksporcie
dla koloru 3 (0,255,0) z automatu ustawia kolor 30.
dla koloru 4 (0,255,255) i 5 (0,0,255) ustawia 5

Np. w import dla 3 (0,255,0) ustawia (0,128,0)<br><br>Edytowany przez: energeo, w: 2006/10/26 20:34
pozdrawiam
wini
GEOBITSW
__
__
Posty: 20
Rejestracja: 14 sie 2006, 08:14

Odp:24-10-2006 7.0.0.50

Post autor: GEOBITSW »

W funkcji &#8222;Podział obiektu&#8221; na mapie dodano możliwość podziału od prostej równoległej odsuniętej o zadaną odległość oraz poprawiono wyświetlanie współrzędnych zgodnie z opcjami dokładności programu

Jest OK ale \"coś\" stało się w okie \"powierzchnia projektowana\". Dotychczas wystarczyło wpisać powierzchnię projektowaną. Obecnie w oknie tym jest ustawiona opcja \"nadpisywania\" i trzeba krusorem przesuwać się do następnego pola aby wpisać projektowaną powierzchnię. Nie jest to błąd znaczący ale w pierwszej chwili nie wiedziałem co jest grane - jet to uciążliwe. Proszę o poprawką w najbliższej (-ych) aktualizacjach. Pazdrawiam.
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8199
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Odp:24-10-2006 7.0.0.50

Post autor: Jurek B. »

Ok poprawimy
Pozdrawiam Jurek B.
ciesiel
____
____
Posty: 109
Rejestracja: 19 gru 2005, 19:24

Odp:08-11-2006 7.0.0.50

Post autor: ciesiel »

Nie wiem czy to tylko u mnie niewidać opisu zmian w programie od dwóch aktualizacji czy zmiany dotyczą tych samych tematów? :)
Pzdr.
ciesiel
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8199
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Odp:08-11-2006 7.0.0.50

Post autor: Jurek B. »

Witam
Ostatnie aktualizacji miały opis dostępny pod tym linkiem:
http://www.soft.xgeo.pl/index.php?optio ... &catid=501
Na końcu pierwszego postu jest:

24.10.2006
1. Import dxf z zachowaniem kolorów
2. W opcjach programu dodano jednostki &#8211; stopnie dziesiętne &#8211; funkcja przydatna m.in. dla użytkowników C-GEO w W.Brytanii
3. Poprawiono błąd niewybierania właściwej instrukcji przy założeniu nowego projektu i tabeli
4. Odblokowano możliwość otwierania wielu okienek K-1
5. Zlikwidowano błąd przy powiększaniu mapy gdy występują na niej wypełnienia obiektów nie systemowe lecz &#8222;własne&#8221;
6. Poprawiono funkcję odnośnika &#8211; przy zmianie skali mapy napis odsuwał się od odnośnika
7. Przy wstawianiu symbolu na mapę, gdy włączona jest funkcja autonumerowania obiektów na mapie, wstawiony punkt ma nadany numer zgodny z tą opcją
8. W funkcji &#8222;Podział obiektu&#8221; na mapie dodano możliwość podziału od prostej równoległej odsuniętej o zadaną odległość oraz poprawiono wyświetlanie współrzędnych zgodnie z opcjami dokładności programu
9. Rozbudowano możliwości podłączania zewnętrznych baz MS Access i DBase: możliwość łączenia po wielu polach, wstawiania tekstów z zewnętrznych baz na mapę
10. W transformacji mapy &#8211; w menu Mapa &#8211; przy ustawieniu dokładności obliczeń na większą niż 3 miejsca poprawiono wyświetlanie współrzędnych i liczenie transformacji

08.11.2006
1. Zapamiętywanie błędów obserwacji we wcięciu
2. Zapisywanie folderów warstw w szablonie
3. Eksport siatki kwadratów na osobnej warstwie SIATKA
Pozdrawiam Jurek B.
maxim
____
____
Posty: 107
Rejestracja: 21 kwie 2005, 10:35

Odp:08-11-2006 7.0.0.50

Post autor: maxim »

Witam !
W nowej wersji szablon dla map wczytywany jest tylko z warstwą zerową, tabela mapy ok.
Pozdrawiam
maxim:(
Pozdrawiam
maxim
malwina

Odp:08-11-2006 7.0.0.50

Post autor: malwina »

maxim napisał:
Witam !
W nowej wersji szablon dla map wczytywany jest tylko z warstwą zerową, tabela mapy ok.
Pozdrawiam
maxim:(
u mnie to samo
Pozdrawiam Malwina
robertk1985
__
__
Posty: 17
Rejestracja: 18 lis 2006, 11:16

Odp:Re:01-09-2006 7.0.0.50

Post autor: robertk1985 »

Witam
Mój post nie dotyczy wątku. Za co z góry przepraszam, jednak nie wiem w jaki sposów skontaktować się z użytkownikiem FaFal. Dlatego prośba do niego o padanie swojego adresu e-mail.
Mój aders: robert.kotula@vp.pl

Pozdrawiam
energeo
VIP
VIP
Posty: 962
Rejestracja: 19 mar 2005, 00:14

Odp:Re:01-09-2006 7.0.0.50

Post autor: energeo »

pozdrawiam
wini
Awatar użytkownika
FaFaL
Team
Team
Posty: 3120
Rejestracja: 11 lip 2005, 14:09
Lokalizacja: Opole..Kraków
Kontakt:

Namiar na FaFaLa :)

Post autor: FaFaL »

Witam
moj e-mail to kocierz@agh.edu.pl lub fafall@poczta.onet.pl (gdy pilne to najlepiej pisać na oba ;) ).
Pozdrawiam Rafał Kocierz
Anonimowy

Odp:Re:12-04-2006 7.0.0.50

Post autor: Anonimowy »

Z waypointami z odbiorników np. firmy Garmin, radzę sobie trochę inaczej. Każdy szanujący się model odbiornika ma dołączony program do ściagania z niego danych i exportu do txt. Jeżeli ktos nie ma takiego programu to polecam OziExplorera, niedrogi (85 $) i bardzo dobry program do obsługi różnych modeli odbiorników GPS. Poza tym można znaleźć dużo różnych programów darmowych. Gdy mam już zestaw waypointów w formacie txt, to edytuje go w dowolnym programie do plików tekstowych. Tu polecam BARDZO DOBRY i DARMOWY programik Crimson Editor, który oprócz wielu innych ma taką funkcje , która pozwala edytować tekst dowolnymi blokami. W ten sposób bardzo szybko doprowadzam duże ilości danych (nawet 1000 punktów) do formatu Nr punkty <tab> szerokość (X) <tab> długość (Y). Taki pli wczytuję do C-geo i dalej to juz wiadomo :). Oczywiście trzeba pamietac po drodze o kilku niuansach , ale to juz prościzna i chyba nie trzeba tu o nich pisać. Mam nadzieję , że komuś pomogłem, a jak ktoś będzie potrzebował więcej szczegółów to proszę pisać , w miarę możliwości postram sie pomóc

pozdrawiam grzegorz_k
Awatar użytkownika
zbigniew
_____
_____
Posty: 410
Rejestracja: 22 mar 2005, 08:26

Odp:04-12-2006 7.0.0.50

Post autor: zbigniew »

Rysowanie i wydruk łuków - jest duzo lepiej ! Jakieś ograniczenia z algorytmu jeszcze jednak pozostały , przy stosunkowo małym odsunięciu trzeciego /srodkowego punktu/ od cięciwy wyznaczonej przez początek i koniec łuku - łuk rysuje się na mapie i znika. Sprawdziłem to dla cięciwy ok 40m i punktu odsuniętego o 40 cm od linii.Nie zmienia to faktu ,że jest lepiej jak było.
Nie mogę uzyskać efektu wypełnienia kolorami na mapie modelu z modulu obliczeń objętości. Nie wiem co ma na to wpływ . A przy okazji podziękowania za zajęcie się tematem i pytanie - czy jest również rozważana opracoawnia mozliwość edycji kolorów w rys 3D - openGL ?
Pozdrawiam Zbigniew P.
Pozdrawiam Zbigniew P.
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8199
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Odp:04-12-2006 7.0.0.50

Post autor: Jurek B. »

Ok sprawdzimy te łuki jeszcze.
Co do trójkątów - jak wygląda ten problem konkretnie?
Nie wiem co może uniemożliwiać ich wygenerowanie - może jeszcze ktoś spróbuje i napisze czy działa.
Model 3D OpenGL - na razie nie ma nadziei
Pozdrawiam Jurek B.
Anonimowy

Odp:04-12-2006 7.0.0.50

Post autor: Anonimowy »

Tak , w rzeczy samej , wstawianie kolorowych trójkątów działa. Przy szybkim sprawdzeniu funkcji zapomniałem wypełnić kolumny kolor i stąd wstawiały się przeźroczyste - niewidoczne trójkąty. I tu nasuwa mi się wskazówka , aby od razu po wyborze ilości cięć , czy przedziału wysokości - wypelniała się z podpowiedzią kolumna kolor z podpowiedzią kolorów np w układzie jak na klasycznych mapach fizycznych. I tu jeszcze detal - przy wyborze kolorów powinna być dostępna taka sama paleta kolorów , jak przy edycji wypełnienia obiektów/dostepne z ikony/ na mapie. I aby czemukolwiek całe to narzędzie mogło słuzyć , trzeba pozwolic , aby po eksporcie na warstwę mapy , wypełnienia się edytowały. Wtedy można będzie przeedytowac grafikę szczególnie w miejscach , gdzie pojawiają się niechciane grzebienie. Teraz mozna takiemu trójkątowi i zmienic wypełnienie na moment , po po odświeżeniu i tak powraca kolor wybrany z automatu.
Moznaby jeszcze się pokusić , aby wypełnienienia pojawiły się w opcji warstwicowej i wtedy wypelniane obszary bylyby przyjemne dla oka - tak jak na mapach nazwijmy je \"ogólnogeograficznych\". Tyle ,że tu trzeba by opracowac algorytm konwersji warstwic w obiekty.
Generalnie w tym temacie juz więcej bym nie angazował sił , bo odchodzimy do zastosowań programu dalekich od klasycznej geodezji. Moje zapytanie sprzed miesięcy było skierowane raczej w kolorowanie modelu 3d bo to byłoby przydatne ,no ale i tak jest coś nowego ,co sie chwali.
Załączony obrazek /z góry przepraszam za kiepską jakość / pokazuje w którą stronę mozna rozwijać grafikę 3D.
Pozdrawiam Zbigniew P. Obrazek
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8199
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Odp:04-12-2006 7.0.0.50

Post autor: Jurek B. »

Jednak zmiana koloru trojkata dziala - mam wrazenie ze zrobiłeś eksport tych samych trojkatow kilka razy na mape i teraz przy zaznaczeniu wybierasz jakis pod spodem, zmieniasz jego kolor a i tak po odswiez przeslania go trojkat w starym kolorze. Mialem tak u siebie też
P.S. Jak zwykle świetna forma graficzna wypowiedzi :)
Pozdrawiam Jurek B.
maciekwu
VIP
VIP
Posty: 1149
Rejestracja: 31 mar 2005, 19:17

Odp:04-12-2006 7.0.0.50

Post autor: maciekwu »

trochę z innej beczki ale dotyczy to tej wersji (z 04.12.06) jest problem z działaniem wtyczek. Nie odpalają się wtyczki *.lnk do tej pory było OK
pozdrawiam
Zablokowany