transmisja tachimetrii z rejestratorów

Dyskusje od wersji C-GEO 1.0 do 7.0
marioo
VIP
VIP
Posty: 1051
Rejestracja: 23 cze 2006, 08:22
Lokalizacja: Białystok

Post autor: marioo »

geometr pisze: Ja również widziałem ten post i nawet odpisałem. Według mnie konwersja odbyła się prawidłowo, tzn. tak jak chcieliśmy. Przypominam, że problemem było wyeliminowanie DRUGIEGO wiersza, w którm kierunek miał wartość 0.0000.

Pozdrawiam
DarekK
No tak, tylko że tu nie ma drugiego wiersza który trzeba ręcznie usuwać, ale jest pierwszy wiersz który tak jak ten drugi jest nieprzydatny do obliczeń tachimetrii. Czy użytkownicy Nikonów seri 400 muszą być skazani na usuwanie ręczne? Myślę że da się to zrobić analogicznie jak dla Nikonów 500.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8199
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Post autor: Jurek B. »

Proszę przesłać na wszelki wypadek plik z tachimetru ze wskazaniem które informacje są w nim zbędne - porównamy z naszą wiedzą - na softline@geo.pl
Pozdrawiam Jurek B.
geometr

Post autor: geometr »

marioo pisze:
No tak, tylko że tu nie ma drugiego wiersza który trzeba ręcznie usuwać, ale jest pierwszy wiersz który tak jak ten drugi jest nieprzydatny do obliczeń tachimetrii. [/quote]

Z tego co pamiętam w przedstawionym przykładzie wiersz pierwszy zawierał poprawne dane z nawiązania kątowego, czyli nie był zbędny. Chyba, że mnie pamięć zawodzi :wink:

Pozdrawiam
marioo
VIP
VIP
Posty: 1051
Rejestracja: 23 cze 2006, 08:22
Lokalizacja: Białystok

Post autor: marioo »

W tym wierszu jest tylko nr pikiety i jakiś kierunek. Dane te sa generowane przez instrument automatycznie. Nr to kolejny numer po stanowisku, a ten kąt to prawdopodobnie azymut na nawiazanie, tylko że wprowadzając do instrumentu nr i wysokośc stanowiska a potem rejestrując kąty i odległości nie można azymutu określic. Po co to instrument rejestruje przy zwykłym pomiarze tachimetrycznym - nie wiem. Wkleiłbym jeszcze raz te obrazki ale to chyba nie ma sensu, bo mam to na codzień i wiem co mówie, a plik już przesłałem.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8199
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Post autor: Jurek B. »

Witam
Do pobrania jest już wersja zawierająca Państwa sugestie co do Nikonów 400 i 500 i 352, itd. ponieważ jest to jeszcze nieoficjalna aktualizacja - proszę pobrać ją stąd:
http://www.softline.xgeo.pl/test/cgeo7.exe
Pozdrawiam Jurek B.
marioo
VIP
VIP
Posty: 1051
Rejestracja: 23 cze 2006, 08:22
Lokalizacja: Białystok

Post autor: marioo »

funkcja "zapisuj wspórzędne do tabeli roboczej" nie działa przy konwersji. Współrzędne są wczytywane do tabeli.
Pozdrawiam
marioo
VIP
VIP
Posty: 1051
Rejestracja: 23 cze 2006, 08:22
Lokalizacja: Białystok

Post autor: marioo »

23,05 weszła już chyba oficjalnie poprawka dla transmisji z nikonów. Jak pisałem wyżej nadal nie działa funkcja "zapisuj współrzędne do tabeli roboczej". Już dwie aktualizacje za nami i nic sie nie zmieniło. Czy to już koniec tego tematu, czy jeszcze Panowie pracujecie nad tym?
Pozdrawiam
Zablokowany