Cała mapa

Dyskusje od wersji C-GEO 1.0 do 7.0
Anonimowy

Cała mapa

Post autor: Anonimowy »

Użycie przycisku "cała mapa", również podgląd mapy w okienku przy wydruku, przeskalowuje ją do milionowej skali i pokazuje jako punkt (oczywiscie po wielokrotnym powiekszeniu wszystko wraca do normy). Przypuszczałem, że mam wprowadziony jakiś punkt z niepełnymi współrzędnymi ale takiego nie znalazłem, również w śród "ukrytych". Pytanie jest następujące, czy to mój jakiś błąd czy niedoskonałość programu no i oczywiście co z tym fantem można teraz zrobić. Pozdrawiam użytkowników i autorów C-geo. Waldi
Anonimowy

Cała mapa

Post autor: Anonimowy »

Sprobuj pokazac cala mape , gdy dowiesz sie w ktorym punkcie jest twoja mapa , ustaw wszystkie warstwy wybieralne , ikone strzalka , przeciagnij zakresem w miejscach oprocz twojej mapy , nacisnij del .Powinno pomoc.
Pozdrawiam Bogdan
Anonimowy

Cała mapa

Post autor: Anonimowy »

Rada jak wyzej powinna pomoc. Gdyby jednak nie pomogla a mialby Pan mozliwosc wyslania spakowanego projektu to prosze przyslac (grzes(at)geo.pl) - natychmiast poprawie i odesle.
Anonimowy

Cała mapa

Post autor: Anonimowy »

Dzięki. W wolniejszej chwili jeszcze poeksperymentuje, a jak nie dam rady to zglosze sie do Grzesia A swoją drogą, probowalem zaznaczac i kasowac ale nie pomagalo, tyle tylko, ze mogłem mieć którąś z warstw ustawiona na "niewybieralna" - o tym nie pomyslalem. Waldi
Anonimowy

Cała mapa

Post autor: Anonimowy »

Proszę jeszcze użyć funkcji w menu Mapa-Kontrola spójności mapy. To narzędzie wprowadziliśmy właśnie w tym celu.
Anonimowy

Cała mapa

Post autor: Anonimowy »

Cześć!
Ja też spotkałem się z czymś takim i nie mogłem sobie z tym na początku poradzić. Jednak po wielu próbach kombinowania, "odzyskiwałem" prawie całą bazę wraz z mapą poprzez kopiowanie lub przeniesienie jej do nowej tabeli. Podczas takiego "eksportu" część elementów na mapie musiałem uzupełniać. Ale to się opłaca. Szukanie i powiększanie mapy w skalach milionowych zajmuje więcej czasu. I w związku z tym mam pytanie. W jaki sposób dokonać kopiowania bazy do nowej tabeli bez utraty części elementów rysunku na mapie. W moim przypadku jeśli dokonuję takiego kopiowania, obiekty otwarte umieszczone na warstwie działki nie zostają przeniesione do nowej tabeli lub bazy. Muszę dokonywać ponownej edycji i łączenia punktów liniami. Czy tak ma być?
Zbyszek
Anonimowy

Cała mapa

Post autor: Anonimowy »

Cześć
Ja wybrałem wygodniejszy i pewniejszy sposób (mam nadzieję, bo jeszcze nie sprawdziłem) Wykorzystałem dobre serce Grzesia i sprawa jest załatwiona. Pozwolę sobie zacytować fragment listu, który do mnie napisał, aby informacje w nim zawarte dotarły do wiekszego grona:
"Uszkodzony byl jeden wpis zawierajacy maksymalne i minimalne zakresy
polozenia jednej dzialki (byly duzo wieksze).
Latwo jest sprawdzic co bylo zle ale trudno powiedziec dlaczego tak sie
stalo. Wyslalem informacje do programisty. Na pewno dolaczymy kontrole
tych
zakresow do opcji "Kontrola spojnosci mapy" .
To tyle, szkoda tylko, że to "latwe sprawdzenie" nie jest łatwe dla mnie ale pozostaje nadzieja, że sprawa zostanie załatwiona programowo.
Grzesiowi dziękuję za pomoc i pozdrawiam wszystkich - Cześć
Anonimowy

Cała mapa

Post autor: Anonimowy »

Przeprawszam, że się nie podpisałem pod listem ale to chyba wynik pośpiechu - czas do domu
Waldi
Anonimowy

Cała mapa

Post autor: Anonimowy »

mozna zrobic eksport do innego projektu obszarem i nie powinno byc problemy
Zablokowany