Sekcja mapy ??

Dyskusje od wersji C-GEO 1.0 do 7.0
Zibi123
______
______
Posty: 555
Rejestracja: 11 lip 2005, 09:23

Sekcja mapy ??

Post autor: Zibi123 »

Mam propozycjê ...

W lewym dolnym rogu okna mapy jest dostêpna funkcja wysukiwania mapy. Mo¿liwe jest wy¶wietlenie mapy poprzez
1. wybór obszaru przez wskazanie okna,
2. wybranie wspó³rzêdnych naro¿ników obszaru
3. \"wskazanie\" sekcji mapy z wy¶wietlonego na ekranie \"podzia³u sekcyjnego\".

A mo¿e by tak dodaæ wy¶wietlenie poprzez \"rêczne\" podanie sekcji w odrêbnym oknie w za³o¿onej skali??? Mam na my¶li tak± sytuacjê: Posiadam bazê danych osnowy poziomej np. III klasy z miasta X. W przypadku wykonywania roboty na jakim¶ obszarze potrzebna jest mi osnowa z konkretnej \"dziesi±tki\". Aby odszukaæ opisy topograficzne lub kiedy posiadam opisy a potszebujê konkretn± wspó³rzêdn±, zmuszony jestem do szukania \"po omacku\" obszaru mapy który mnie konkretnie interesuje. Równie¿ w przypadku wpasowanych rastrów np. mapy w skali 1:10 000, kiedy chcia³bym zobaczyæ jak rozk³ada mi siê osnowa na danym obszarze, najchêtniej obejrza³bym j± w konkretnej \"dziesi±tce\" poprzez wklepanie sekcji. Co¶ na zasadzie mapy przegl±dowej osnowy.

Mo¿e to kogo¶ zainteresuje???

Pozdrawiam, Zbyszek. :laugh:<br><br>Edytowany przez: Zibi123, w: 17.08.2005 08:30
Pozdrawiam
Zibi
Zablokowany