Kolejność wyświetlania

Dyskusje od wersji C-GEO 1.0 do 7.0
Sławomir

Kolejność wyświetlania

Post autor: Sławomir »

Witam.
Proszê o podpowied¼, jak ustawiæ aby widzieæ jednocze¶nie 2 linie pokrywaj±ce siê - liniê graniczn± i liniê u¿ytku.
Mam ustawienie:
- linia graniczna - 0,18 kolor zielony - ci±g³a
- linia u¿ytku - 0,7 kolor szary - przerywana
Ustawiona kolejno¶æ wy¶wietlania warstw na mapie (od góry):
1. w-wa zerowa
2. w-wa u¿ytków
3. w-wa dzia³ek
Mimo powy¿szych ustawieñ linia u¿ytku nie zawsze jest widoczna - przes³ania j± linia graniczna. :(<br><br>Edytowany przez: Sławomir, w: 25.08.2005 20:15
energeo
VIP
VIP
Posty: 962
Rejestracja: 19 mar 2005, 00:14

Re:Kolejność wyświetlania

Post autor: energeo »

Warstwa `dzia³ki` tak ma, do trików przy druku zostaje chyba tylko sztuczka z warstw± `cieniem`, ( kopia warstwy dzia³ki w okienku Warstwice ).
?
pozdrawiam
wini
Sławomir

Re:Kolejność wyświetlania

Post autor: Sławomir »

To przykre :( tym bardziej, ¿e ja dopiero zaczynam pracê na obiekcie i przede wszystkim interesuje mnie dobry efekt ekranowy. Przy obecnych ustawieniach bêdê chyba opryskliwy dla otoczenia.
A o wydrukach pomy¶lê za jakie¶ 2 m-ce.
PS.
Chyba, ¿e Programi¶ci co¶ wymy¶l± w temacie wy¶wietlania na³o¿onych na siebie linii ró¿nie zdefiniowanych :blink:
energeo
VIP
VIP
Posty: 962
Rejestracja: 19 mar 2005, 00:14

Re:Kolejność wyświetlania

Post autor: energeo »

W takim razie mo¿esz zrobiæ eksperyment pod w³asny gust a raczej oko i zmieniæ styl linii dla warstwy dzia³ki na ...
np. wariant z okolic `rów - symbol` albo co¶ w ten deseñ B)
pozdrawiam
wini
Awatar użytkownika
Krzysiek Opole
____
____
Posty: 165
Rejestracja: 31 mar 2005, 09:34
Lokalizacja: Opole

Re:Kolejność wyświetlania

Post autor: Krzysiek Opole »

S³awek ja na czarnym tle dajê granice czerwone 0,18, a linie u¿ytków 0,7 zielony i widaæ dwie linie bez problemowo !!!! B)
pozdr K.K.
p.s.Aha u¿ytki mam na warstwie poni¿ej granic<br><br>Edytowany przez: Krzysiek Opole, w: 26.08.2005 08:08
Sławomir

Re:Kolejność wyświetlania

Post autor: Sławomir »

Niestety nie mogê u siebie osi±gn±æ oczekiwanego efektu ... tylko niektórw linie wy¶wietlane s± podwójnie. Nic nie wprowadza zmiana kolejno¶ci wy¶wietlania warst wy¿ej / ni¿ej.

Edytowany przez: S³awomir, w: 26.08.2005 10:57 Obrazek<br><br>Edytowany przez: Sławomir, w: 26.08.2005 10:58
Sławomir

Re:Kolejność wyświetlania

Post autor: Sławomir »

I dla porównania same u¿ytki. Obrazek
Piotr86
__
__
Posty: 40
Rejestracja: 12 mar 2010, 13:42

Re: Kolejność wyświetlania

Post autor: Piotr86 »

Dlaczego prowadząc dwie linie przerywane tworzy się linia ciągła? Chciałbym zachować dwie linie, ale wizualnie na mapie czy na wydruku powinna być przerywana.
Awatar użytkownika
Wojtek P.
Team
Team
Posty: 971
Rejestracja: 08 lut 2005, 08:35

Re: Kolejność wyświetlania

Post autor: Wojtek P. »

Jeżeli linie się nakładają i maja inny interwał to na ekranie może tak być że jest linia ciągła
-To serve and protect-
Piotr86
__
__
Posty: 40
Rejestracja: 12 mar 2010, 13:42

Re: Kolejność wyświetlania

Post autor: Piotr86 »

Więc nie można zrobić czegoś takiego jak negacja nakładających się linii, czyli warstwa na górze powinna przykryć tą na dole?
marioo
VIP
VIP
Posty: 1051
Rejestracja: 23 cze 2006, 08:22
Lokalizacja: Białystok

Re: Kolejność wyświetlania

Post autor: marioo »

Nie robię jeszcze map wg nowej K1 ale wiem, że sporo obiektów powinno być robionych "obiektem zamkniętym". Stwarza to właśnie problem wyświetlania na mapie i na wydruku linii pokrywających się.
Jeżeli nie będzie w programie opcji hierarchii linii tzn. ustalenia jakie linie powinny przesłaniać inne, to będziemy mieć na wydrukach sporo ciągłych linii w miejscach gdzie powinny być one przerywane :)
Myślę, że nie powinno to być regulowane warstwami, a jakąś oddzielną opcją w której można ustalić przesłanianie linii pokrywających się bez względu na położenie warstw.
Pozdrawiam
Piotr86
__
__
Posty: 40
Rejestracja: 12 mar 2010, 13:42

Re: Kolejność wyświetlania

Post autor: Piotr86 »

Resumując, mam cgeo v. 8.6.8.31 i takiej opcji nie ma w tym programie? I nie ma jakiejś możliwości żeby linie prawidłowo się wyświetlały?
Zablokowany