obrót obiektów

Dyskusje od wersji C-GEO 1.0 do 7.0
geonord

obrót obiektów

Post autor: geonord »

Nie wiem co siê sta³o w ostatniej aktualizacji C-Geo, a mo¿e to ju¿ wcze¶niej wyst±pi³o nie pamiêtam w ka¿dym razie teraz doprowadza mnie ten problem do tzw. \"bia³ej gor±czki\", chodzi mianowicie o obrót obiektów np. bramy jak pamiêtam wcze¶niej klika³em na symbol zaczepia³em kursor o punkt s³u¿±cy do obrotu i robi³em z t± bram± co tylko chcia³em :) teraz, aby j± obróciæ to trzeba nie lada szczê¶cia i duuuu¿o czasu.....którego zazwyczaj brak niestety acha i nerwów zapomnia³em dodaæ, które równie¿ mi wysiadaj± jak mam obracaæ np. te nieszczêsne bramy :mad: zróbcie co¶ z tym Panowie, odnoszê wra¿enie, ¿e punkt obrotu ma za ma³e pole zaczepienia i tu jest problem a w opcjach nic nie znalaz³em no chyba ¿e ja co¶ mam nie tak, mo¿e myszka jaka¶ nie kompatybilna albo moje umiejêtno¶ci nie takie i nie nad±¿aj± za zmianami.
Pozdrawiam

EDIT
chcia³em dodaæ, ¿e problem ten wystêpuje tylko z obiektami napisy obracaj± siê bez problemu<br><br>Edytowany przez: geonord, w: 04.07.2006 22:14
energeo
VIP
VIP
Posty: 962
Rejestracja: 19 mar 2005, 00:14

Re:obrót obiektów

Post autor: energeo »

Na istniej±cym obiekcie mnie te¿ co¶ nie chcia³o sie krêciæ.
O ile pamiêtam eksport do nowej mapy za³atwi³ sprawê.
pozdrawiam
wini
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8159
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re:obrót obiektów

Post autor: Jurek B. »

Proszê jeszcze zrobiæ Kontrolê spójno¶ci mapy w menu Mapa - to te¿ mo¿e pomóc.
Pozdrawiam Jurek B.
marioo
VIP
VIP
Posty: 1051
Rejestracja: 23 cze 2006, 08:22
Lokalizacja: Białystok

Re:obrót obiektów

Post autor: marioo »

Mam ten sam klopot z obracaniem symboli. Nie wiem w czym tkwi problem ale nic nie pomaga, kontrola spojnosci mapy nic nie daje! Z obracaniem symboli jest jak z ruletka - albo ma sie szczescie i sie uda albo nic z tego. Jedyne co mozna zrobic to wejsc w edycje i recznie wpisac kat obrotu, ale przy wiekszej liczbie symboli mozna dostac bialej goraczki. :mad: U mnie problem ten wystepuje juz od dosc dawna, nie pamietam od ktorej wersji programu. Czesto jest tak ze obrot w tym samym projekcie dziala jednego dnia a nastepnego juz nie (z napisami nie ma zadnych klopotow).
Panowie zrobcie cos z tym!!
Pozdrawiam
energeo
VIP
VIP
Posty: 962
Rejestracja: 19 mar 2005, 00:14

Odp:obrót .. symboli

Post autor: energeo »

Chyba nie było rozwiązania na forum &#8230;

Jeśli zdarzy się problem trzeba zmniejszyć w okienku [ Przyciąganie ] zakres przyciągania np. do 0.0
i wtedy się wszystko kręci :silly:
--
Fakt że przy 1.5 nie robi chyba problemu jak pisze kolega poniżej, ale dla wyższych wartości łatwo o taką sytuacje szczególnie przy \"bramie\" gdzie możemy mieć sąsiedztwo innych punktów.
Tak przynajmniej jest u mnie.

--
A może to tylko brak precyzji w łapaniu samego końca \"ogonka\", sam już nie wiem?
Tak czy siak się kręci...<br><br>Edytowany przez: energeo, w: 2006/10/09 11:01
pozdrawiam
wini
dobrowolski

Odp:obrót obiektów

Post autor: dobrowolski »

U mnie w wersji V7.50 na XP przy domyślnym ustawieniu promienia przyciągania
1.5 obrót obiektów działa prawidłowo i nigdy nie miałem z tym kłopotów.
pozdrowienia - Janusz D.
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8159
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Odp:obrót obiektów

Post autor: Jurek B. »

Coś jest na rzeczy - programista potwierdził mi to - pracuje nad zlikwidowaniem przyczyny
Pozdrawiam Jurek B.
janek
______
______
Posty: 610
Rejestracja: 21 mar 2005, 18:37

Odp:obrót obiektów

Post autor: janek »

Panie Jurku, a może przy okazji udałoby się poprawić wstawianie symbolu od razu pod kątem jaki być powinien. Odpadłoby wtedy to nieszczęsne obracanie. Ja też mam z tym kłopoty.
janek B.
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8159
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Odp:obrót obiektów

Post autor: Jurek B. »

Faktycznie, wstawianie symbolu pod kątem ma wadę - wstawiony symbol mimo wprowadzonego kąta obrotu jest rysowany poziomo, dopiero odświeżenie mapy powoduje właściwe umieszczenie symbolu pod kątem - przekazałem programiście do poprawy.
Pozdrawiam Jurek B.
Jan Cz.
__
__
Posty: 40
Rejestracja: 23 paź 2009, 11:05
Lokalizacja: Brzesko

Post autor: Jan Cz. »

czy istnieje możliwość obrotu o dowolny kąt wstawionego obiektu ( obiekt wstawiony funkcją "tekst formatowany" RTF ) ? dziękuję za odpowiedź.
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8159
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Post autor: Jurek B. »

niestety obiekty wstawione jako RTF-y nie są obracalne
Pozdrawiam Jurek B.
Zablokowany