ciag poligonowy

Dyskusje od wersji C-GEO 1.0 do 7.0
marioo
VIP
VIP
Posty: 1051
Rejestracja: 23 cze 2006, 08:22
Lokalizacja: Białystok

ciag poligonowy

Post autor: marioo »

Zakladam projekt, w nim tabele, dla tego projektu ustalam tabele podstawowa (gdzie mam cala osnowe - tak zeby nie wciskac recznie), mam do policzenia ciag poligonowy. tworze ciag z zadan tachimetrycznych, wczytuje zadanie ciagu do policzenia i nie wyswietlaja mi sie automatycznie wspolrzedne punktow osnowy (czyli nawiazania). program nie wczytuje tych wspolrzednych z tabeli podstawowej jezeli zadanie jest stworzone automatycznie, natomiast przy wpisywaniu recznym wszystko jest ok. czy ktos jeszcze zauwazyl ten maly blad?
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8199
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Post autor: Jurek B. »

W sumie nie jest to chyba jednak błąd, gdyż w programie jest zasada aby nie zmieniać automatycznie współrzędnych punktów zapisanych w zadaniu (nawet jeśli ich tam brak).
Natomiast, możnaby dodać opcję - aktualizuj współrzędne - wtedy sprawdzane byłyby punkty z zadania i pobierane dla nich byłyby współrzędne z tabeli roboczej/podstawowej.
Takie spostrzeżenie dopiszę do listy życzeń
Pozdrawiam Jurek B.
marioo
VIP
VIP
Posty: 1051
Rejestracja: 23 cze 2006, 08:22
Lokalizacja: Białystok

Post autor: marioo »

a moze zrobic tak jak jest to w tachimetrii - tam tez nie ma wsp. punktow w zadaniu, a dla pkt nawiazania wspolrzedne sie wczytuja. pozatym jezeli licze ciag i pierwszym punktem ciagu jest punkt policzony na wcieciu (jego wsp jest w tabeli roboczej) a nawiazaniem punkt osnowy (wsp. w tabeli podstawowej) to po wczytaniu zadania mam wspolrzedna pierwszego punktu a nawiazania nie. chodzi o to zeby z tabeli podstawowej tez zostaly pobrane wspolrzedne punktow nawiazania.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8199
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Post autor: Jurek B. »

Ok, tak właśnie zrobimy
Pozdrawiam Jurek B.
marioo
VIP
VIP
Posty: 1051
Rejestracja: 23 cze 2006, 08:22
Lokalizacja: Białystok

Post autor: marioo »

Jurek B. pisze:Ok, tak właśnie zrobimy
postanowiłem odświerzyć temat i przypomnieć. do tej pory nic się nie zmieniło, a ciągle czekam na aktualizację.
poprostu program w tym przypadku nie czyta współrzędnych z tabeli podstawowej...
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8199
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Post autor: Jurek B. »

Zrobiliśmy to ale niestety czeka w kolejce do aktualizacji - teraz pierwszeństwo mają pracę na v8
Pozdrawiam Jurek B.
Zablokowany