Cgeo a Vista

Dyskusje od wersji C-GEO 1.0 do 7.0
geometr

Cgeo a Vista

Post autor: geometr »

Witam
"Monitor zasobów - Pamięć - Błędy sprzętowe" sygnalizuje błedy (do kilkudziesięciu na 1s) w cgeo.exe.
Efektem tego (?) jest wolniejsza praca C-geo niż pod XP na jednostce o gorszych parametrach. Vista została zakupiona wraz z laptopem.

Pozdrawiam
DarekK
energeo
VIP
VIP
Posty: 962
Rejestracja: 19 mar 2005, 00:14

Post autor: energeo »

W mojej okolicy na dziś Vistą straszymy małe dzieci ;) a laptopy z XP sprzedają jak kiedyś "telewizory itp." spod lady.
pozdrawiam
wini
Awatar użytkownika
Wojtek P.
Team
Team
Posty: 971
Rejestracja: 08 lut 2005, 08:35

Post autor: Wojtek P. »

Vista wio! Łatwo powiedzieć ;)
-To serve and protect-
geometr

Post autor: geometr »

Czyli "Mądry Polak po szkodzie".... :( :wink:
energeo
VIP
VIP
Posty: 962
Rejestracja: 19 mar 2005, 00:14

Post autor: energeo »

Program pracuje w trybie kompatybilności np. z XP ?
( na pliku cgeo7.exe prawy klawisz myszy, pozycja właściwości, zakładka kompatybilność /zgodność / )
pozdrawiam
wini
geometr

Post autor: geometr »

Witam
Zaznaczyłem opcję uruchomiania w trybie zgodności z Windows XP (wcześniej była odznaczona). Poobserwuję zachowanie programu i napiszę czy przyśpieszył Dziekuję za podpowiedź
Pozdrawiam
DarekK
Awatar użytkownika
Wojtek P.
Team
Team
Posty: 971
Rejestracja: 08 lut 2005, 08:35

Post autor: Wojtek P. »

Dzis zakupiliśmy Vistę :). Mówi się trudno, bo ma wszystko dizałać jak należy. Będziemy testować
-To serve and protect-
Awatar użytkownika
Wojtek P.
Team
Team
Posty: 971
Rejestracja: 08 lut 2005, 08:35

Re: Cgeo a Vista

Post autor: Wojtek P. »

geometr pisze:"Monitor zasobów - Pamięć - Błędy sprzętowe" sygnalizuje błedy (do kilkudziesięciu na 1s) w cgeo.exe.
Efektem tego (?) jest wolniejsza praca C-geo niż pod XP na jednostce o gorszych parametrach.
Z tego co widzę to błędy cały czas jakieś wyskakują niezależnie czy jest uruchomiony C-Geo czy inna aplikacja.
-To serve and protect-
geometr

Post autor: geometr »

U mnie też tak jest. Czyżby tak musiało być :?: Poza tym błędy wymieniłem jako ewentualną przyczynę wolniejszej pracy programu pod Vistą niż pod XP.
Zmieniłem ustawienia zgodności na XP. Nie przyśpieszyło to działania Cgeo. Podkreślam, że program pod Vistą działa poprawnie :!: , tylko wolniej niż pod XP na innej jednostce o gorszych parametrach. Zamówiłem do "Visty" dodatkową pamięć RAM. Było 1024 MB będzie 2048 MB. Może to pomoże?!

Pozdrawiam
DarekK
Awatar użytkownika
Wojtek P.
Team
Team
Posty: 971
Rejestracja: 08 lut 2005, 08:35

Post autor: Wojtek P. »

U mnie C-Geo chodzi nie gorzej niż na XP. A nawet bym powiedizał że lepiej. Szybciej mi się wczytuje lista projektów. Na dużych mapach nie widzę większych różnic. Na pewno nie gorzej chodzi. Ale co zauważyłem : Mam 1 gb pamięci Ram. System bez obciążenia zajmuje około 650 mega, a z odpalonymi programami ponad 850 mega. 1 Giga to chyba minimum dla Visty
Ps. Mam P4 2.4 Gh. Minimalne wymaania dla Visty na pudełku pisze 1Gh, ale ja tam bym na słabszych kompach nie ryzykował. Już XP na procesorze 1Gh chodzi "tak sobie"
A tak nawiasem mówiąc to nawet podoba mi się Vista. Aż sam sie zdziwiłem gdyż do XP nie mogłem sie przekonać baaardzo długo. Na poczatku jest dośc dziwnie, ale w sumie system to system grunt by się nie wieszał ....za często ;)
Pozdrawiam
-To serve and protect-
Zablokowany