raster

Dyskusje od wersji C-GEO 1.0 do 7.0
marioo
VIP
VIP
Posty: 1051
Rejestracja: 23 cze 2006, 08:22
Lokalizacja: Białystok

raster

Post autor: marioo »

czy daje sie wydrukowac raster (cz.-b.) jako tlo do opracowanego tyczenia? chodzi mi o to zeby taki raster byl szary, na tyle zeby nie zlewal sie z trescia narysowana w programie. probowalem juz zmieniac kolor warstwy na ktorej jest wczytany, w opcjach kolor rastra i nic to nie daje. czy ktos zna jakis inny sposob?
Pozdrawiam
mypal
___
___
Posty: 97
Rejestracja: 13 kwie 2006, 20:09

Post autor: mypal »

wrzuć raster na jakąś warstwę. Kolor rastra będzie taki sam jak kolor warstwy.
Pozdrawiam
mypal
Awatar użytkownika
FaFaL
Team
Team
Posty: 3123
Rejestracja: 11 lip 2005, 14:09
Lokalizacja: Opole..Kraków
Kontakt:

Post autor: FaFaL »

Ja zawsze wrzucam raster na mapę (nie do warstwy) i w opcjach programu ustawiam sobie kolor. Jak do tej pory wszystko było OK. Też tego używam jako podkład do szkiców itp. Z tego co pamiętam robiłem też metodą z warstwami, nawet z dwiema mapkami i każda w innym kolorze - było OK.
Pozdrawiam Rafał Kocierz
marioo
VIP
VIP
Posty: 1051
Rejestracja: 23 cze 2006, 08:22
Lokalizacja: Białystok

Post autor: marioo »

Tak, zgadza sie, kolor warstwy ustawiam na czerwony i raster drukuje sie czerwony, ale czy ktos z was probowal ustawiac kolor szary? Mi za kazdym razem na wydruku wychodzi czarny raster mimo, ze na ekranie jest szary. jak to jest z tymi kolorami, ze zmieniaja sie na ekranie, a na wydruku nie i to tylko w przypadku koloru szarego?
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
FaFaL
Team
Team
Posty: 3123
Rejestracja: 11 lip 2005, 14:09
Lokalizacja: Opole..Kraków
Kontakt:

Post autor: FaFaL »

Mi się udaje z kolorem szarym. W załączniku przedstawiam rysunek, obrys budynku to raster właśnie w kolorze szarym, reszta to wektory. W tym przypadku raster nie był wsadzany na określoną warstwę ale wprost na mapę i kolor wybrano w opcjach programu.
Załączniki
Mapa- interpretacja9_1.jpg
Mapa- interpretacja9_1.jpg (45.14 KiB) Przejrzano 5283 razy
Pozdrawiam Rafał Kocierz
marioo
VIP
VIP
Posty: 1051
Rejestracja: 23 cze 2006, 08:22
Lokalizacja: Białystok

Post autor: marioo »

FaFaL, masz racje tylko w moim przypadku nie zawsze drukuje dobrze. Od rana siedzialem, kombinowalem, testowalem i nic. Otoz problem tkwil w ustawieniach drukarki (a mam HP). Jezeli ustawiona jest jakosc wydruku robocza to nie da sie wydrukowac w odcieniach szarosci, dopiero gdy ustawi sie jakosc normalna to drukuje dobrze. Nie wiem dlaczego tak jest, ale gdyby ktos mial taki sam problem to niech sprawdzi ustawienia jakosci wydruku. Powinna byc ustawiona na minimum normalna. Pozdrawiam.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
FaFaL
Team
Team
Posty: 3123
Rejestracja: 11 lip 2005, 14:09
Lokalizacja: Opole..Kraków
Kontakt:

Post autor: FaFaL »

Hmmm, mam na to jedno rozwiązanie. Wydruk do pliku graficznego. Często mi się zdarza, że mapki (szkice) z C-GEO wsadzam jeszcze do np. Corel Draw-a (lub darmowego odpowiednika) aby cosik jeszcze dorysować, dołożyć itp. Wtedy mapki z C-GEO drukuje do np. PDFCreatora który umożliwia zapis wydruku np. do PDF-a, Tiffa lub jpga, można również użyć Microsoft Office Document Image Writer. Jeśli już mam szkic w którymś z tych formatów mogę go wydrukować na dowolnej drukarce wprost z Windowsa. Dzięki takiemu podejściu wszystko powinno być OK.
Pozdrawiam Rafał Kocierz
jj

Post autor: jj »

Dołączam moje pytanie tutaj, ponieważ też mam problem z drukowaniem rastra:

W momencie wydruku na A4, drukuje raster na całej szerokości strony, ale jedynie w długości 5,5 cm. W tym samym obszarze (tym, który drukuje) znajdują się punkty na innych warstwach. Raster jest w odcieniach szarości, na odrębnej warstwie. Z kolei z nnego pliku rastra nie drukuje wcale. Na podglądzie wszystko wydaje się być w porządku.

Do PDF-a drukuje jednak normalnie.

Mam najnoszą aktualizację.
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8200
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Post autor: Jurek B. »

A jaka to drukarka? Szukałbym przyczyny w jej sterowniku - proszę sprawdzić czy nie ma nowszych dostępnych na www producenta - może też są sterowniki PostScript - dają lepsze efekty
Pozdrawiam Jurek B.
jj

Post autor: jj »

drukarka cannon i320. Problem chyba rzeczywiście dotyczy drukarki, bo na ploterze wydrukował raster poprawnie.
Zablokowany