Zmiana typu warstwy z "Działki" na "Inna"

Dyskusje od wersji C-GEO 1.0 do 7.0
greywolf
____
____
Posty: 111
Rejestracja: 21 mar 2005, 10:01
Lokalizacja: Już nie z Podhala ;)

Zmiana typu warstwy z "Działki" na "Inna"

Post autor: greywolf »

Witam,
Zauważyłem występowanie następującego problemu. Chcialem zmienić ustawienie typu dla warstwy na "Inna". Warstwa ta została wcześniej ustawiona przez program automatycznie (tworzenie Działek) na 'Działki'. Nie udało się tego zrobić ani w Legendzie, ani również w Menedżerze warstw. Wcześniej nie było z tym problemu.
Warstwa "działek" miała zintegrowany zbiór danych o obiektach. Dopiero po usunięciu tego zbioru udało zmienić się ten typ warstwy.
Warstwa na szczęscie miała mało obiektów, ale i tak straciłem trochę danych. Oczywiście udało się to obejść przez eksport do txt. Mimo to coś się dzieje niewłaściwego w działaniu programu.
Pozdrawiam
[i]greywolf - dura lex sed lex[/i]
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8205
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Post autor: Jurek B. »

Raz też miałem taki przypadek ale potem nie udało się go powtórzyć - także programistom, ale szukają jego przyczyny - mam nadzieję że w tym tygodniu się to wyjaśni.
Pozdrawiam Jurek B.
greywolf
____
____
Posty: 111
Rejestracja: 21 mar 2005, 10:01
Lokalizacja: Już nie z Podhala ;)

Post autor: greywolf »

Jurek B. pisze:Raz też miałem taki przypadek ale potem nie udało się go powtórzyć - także programistom, ale szukają jego przyczyny - mam nadzieję że w tym tygodniu się to wyjaśni.
Zauważyłem, że problem ten występuje tylko w chwili użycia wcześniej funkcji Mapa>Stwórz obiekty>dla warstwy działek.
Potem nie można nic zrobić z warstwą, na której są te "działki".
A w koncowym efekcie przy zamknięciu projektu program się wiesza...
Może to pomoże szybciej zidentyfikować problem.
Obecnie często wykorzystuję tą funkcję i ciągły eksport i import danych oraz "miesznie" w warstwach są uciążliwe.
Pozdrawiam i liczę na "szybką kurację" :)
[i]greywolf - dura lex sed lex[/i]
Awatar użytkownika
Wojtek P.
Team
Team
Posty: 973
Rejestracja: 08 lut 2005, 08:35

Post autor: Wojtek P. »

Witam . Próbowałem rozwikłać problem ale nie zauważyłem żadnych nieprawidłowości. Zakładałem warstwy i zmieniałem z inna na działki i odwrotnie. Tworzyłem obiekty dla warstw działek, następnie dalej na niej pracowałem. Może niech Pan spróbuje na innym projekcie ,czy ten problem się powtarza. Rozumiem że to wersja C-Geo 7.0 z aktualną aktualizacją. Może przesle mi Pan ten projekt to zobaczę u siebie. (softline@geo.pl)
pozdrawiam
-To serve and protect-
greywolf
____
____
Posty: 111
Rejestracja: 21 mar 2005, 10:01
Lokalizacja: Już nie z Podhala ;)

Post autor: greywolf »

spider pisze:Witam . Próbowałem rozwikłać problem ale nie zauważyłem żadnych nieprawidłowości. Zakładałem warstwy i zmieniałem z inna na działki i odwrotnie. Tworzyłem obiekty dla warstw działek, następnie dalej na niej pracowałem. Może niech Pan spróbuje na innym projekcie ,czy ten problem się powtarza. Rozumiem że to wersja C-Geo 7.0 z aktualną aktualizacją. Może przesle mi Pan ten projekt to zobaczę u siebie. (softline@geo.pl)
pozdrawiam
Witam
Stwierdziłem coś takiego w trzech różnych, nowozakładanych projektach i tabelach. W czwartek postaram się podesłać pliki. Dziś już za późno, a jutro święto :).
Pozdrawiam
[i]greywolf - dura lex sed lex[/i]
Zablokowany