Import z formatu SHP

Dyskusje od wersji C-GEO 1.0 do 7.0
greywolf
____
____
Posty: 111
Rejestracja: 21 mar 2005, 10:01
Lokalizacja: Już nie z Podhala ;)

Import z formatu SHP

Post autor: greywolf »

Witam

Mam problem. Próbowałem zaimportować coś z plików SHP (grafikę) i niestety nieskutecznie.
W trakcie importu program pokazuje, że proces jest wykonywany, natomiast efektu nie ma. Mapa po imporcie nic nie zawiera.
W innym programie udało mi się sprawdzić, że pliki są poprawne i zawierają treść.
Czyli problem jest w module importu w C-Geo.
Wcześniej nie próbowałem tego robić, więc trochę się zdziwiłem, że nie działa.
Pozdrawiam
[i]greywolf - dura lex sed lex[/i]
Bees

Re: Import z formatu SHP

Post autor: Bees »

[quote="greywolf"]Witam

Mam problem. Próbowałem zaimportować coś z plików SHP (grafikę) i niestety nieskutecznie.

Witam!
Przed chwila sprawdzilem import z .shp poligonow -dzialki i dziala,
ok 12000 dzialek chwile to trwa .
Prosze sprobowac importu w nowej tabeli na warstwe typu "inna"
Pozdrawiam!
Bees
greywolf
____
____
Posty: 111
Rejestracja: 21 mar 2005, 10:01
Lokalizacja: Już nie z Podhala ;)

Re: Import z formatu SHP

Post autor: greywolf »

Bees pisze: Witam!
Przed chwila sprawdzilem import z .shp poligonow -dzialki i dziala,
ok 12000 dzialek chwile to trwa .
Prosze sprobowac importu w nowej tabeli na warstwe typu "inna"
Pozdrawiam!
Bees
Walczyłem z tym wczoraj pół popołudnia. Importowałem właśnie na warstwę z typem "Inne". Próbowałem do istniejącej tabeli (z jakąś zawartością) i do nowoutworzonej (pustej). Bezskutecznie.
Pozdrowienia
[i]greywolf - dura lex sed lex[/i]
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8159
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Post autor: Jurek B. »

Witam
Jeśli to możliwe proszę wysłać do softline@geo.pl ten SHP - sprawdzimy go.
Pozdrawiam Jurek B.
Darekex
___
___
Posty: 78
Rejestracja: 16 sie 2011, 08:26

Re: Import z formatu SHP

Post autor: Darekex »

Witam

Jak właściwie zaimportować plik SHP składający się z 3 plików każdego elementu obiektów pliku "SHX, SHP, DBF do C-geo 7 importuje mi tylko same obiekty liniowe działki, budynki nie importuje opisów.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
logis
Team
Team
Posty: 628
Rejestracja: 13 gru 2005, 10:34
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Import z formatu SHP

Post autor: logis »

Po imporcie nigdy nie widać opisów ponieważ format SHP ich wprost nie przenosi. Można natomiast wstawić do okna mapy jako teksty, atrybuty opisowe zapisane w plikach dbf formatu SHP. W C-Geo robi się to w oknie bazy danych (to otwierane przy pomocy przycisku z ,,i'' - informacja o obiektach) przy pomocy narzędzia ,,Przenieś na mapę''. Jeśli w plikach SHP były jakieś numery działek, czy budynków to pewnie można je w ten sposób wykorzystać jako opisy.
Jacek
Jacek Małańczuk
Igor
____
____
Posty: 173
Rejestracja: 24 lis 2009, 14:17
Lokalizacja: Katowice

Re: Import z formatu SHP

Post autor: Igor »

Gdy próbuję wczytać plik *.dbf to otwiera mi się dodatkowe okienko "Baza" z którym nie wiem co mam zrobić, jak klikam na numer działki i "przenieś na mapę" to nic się nie dzieje.


Edit 10:26 27.01.2012

Udało się wczytać shp razem z danymi z dbf. Komplikacja polega na tym, że przed importem shp należy:
1. Utworzyć bazę danych dla warstwy.
2. W bazie danych używamy ikonki "import z dbf" oraz spisujemy sobie dokładne nazwy kolumn danych.
3. Edytujemy strukturę bazy danych dodając spisane nazwy (jedynie wielkość liter nie ma znaczenia).
4. Mając tak przygotowaną bazę danych importujemy (Plik > Import > SHP) plik shp. Baza danych uzupełni się danymi do obiektów graficznych.
5. Jeżeli potrzebujemy opis do obiektów to wystarczy już tylko wykonać Przenieś na mapę > Do wszystkich obiektów i gotowe.
"Using no way as way to having no limitation as limitation" Bruce Lee
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8159
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: Import z formatu SHP

Post autor: Jurek B. »

Ale się porobiło :)
To nie tak - wystarczy jeśłi Pan po prostu zaimportuje tego SHP, na nową warstwę (żadnego zakładania baz danych).
Potem kliknie ikonkę "i" na mapie, wskaże jeden z obiektów zaimportowanych, wyświetli się okno bazy danych i tam kliknie Pan na kolumnę zawierającą opis który chce Pan umieścić na mapie i wybierze ikonke "Przenieś na mapę".
Pozdrawiam Jurek B.
Igor
____
____
Posty: 173
Rejestracja: 24 lis 2009, 14:17
Lokalizacja: Katowice

Re: Import z formatu SHP

Post autor: Igor »

Tak zacząłem i miałem puste okienka w bazie danych a zrobiłem dokładnie tak jak Pan napisał. Założyłem nową warstwę, wczytałem plik shp. Może Ośrodek od którego dostałem dane przygotowuje je w innej formie - mogę je przesłać.
"Using no way as way to having no limitation as limitation" Bruce Lee
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8159
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: Import z formatu SHP

Post autor: Jurek B. »

A pliki dbf są w tym samym katalogu z plikami shp?
Proszę przesłać przykład - sprawdzę też.
Pozdrawiam Jurek B.
Zablokowany