zakolorowanie powierzchni

Dyskusje od wersji C-GEO 1.0 do 7.0
maciekwu
VIP
VIP
Posty: 1149
Rejestracja: 31 mar 2005, 19:17

zakolorowanie powierzchni

Post autor: maciekwu »

obliczam powierzchnię dużej ilości ścinków działek ( długi obiekt liniowy) dla kontroli chcę zakolorowywać w miarę obliczania powstałe obiekty zamknięte leżące na warstwie działek. Program zachowuje się nieprzewidywalnie. Raz zakolorowuje działkę prawidłowo, niektóre z pominięciem niektórych narożników, niektóryw wogóle. Po ponownym zakolorowaniem pozornir jest OK ale po oświeżeniu rysunku powraca do błędnego zakolorowania. c-geo v 7 (ostatnia aktualizacja). Kolorowanie wykonuje z poziomu paska narzędzi. Sprawa nie dotyczy jednej tabeli. W zasadzie ten problem występuje od bardzo długiego czasu. ustawienie w parametrach programu na systemowe lub własne nie ma wpływau na występowanie problemu. Czy ktoś wie co z tym można zrobić. Jeżeli można.
pozdrawiam maciekwu
maciekwu
VIP
VIP
Posty: 1149
Rejestracja: 31 mar 2005, 19:17

Post autor: maciekwu »

spróbowałem zakolorowywać z poziomu warstwy. Zdefiniowałem w warstwach wypełnienie. Problem pozostał. Mimo stworzenia działki nie jest ona wypełniana zakolorowaniem
pozdrawiam maciekwu
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8199
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Post autor: Jurek B. »

Niestety nie pamiętam takiego problemu w wersji 7.0 i 8.0 - może ktoś jeszcze z uzytkowników się z tym spotkał?
Proszę ewentualnie wysłać projekt z mapą która ma takie obiekty na softline@geo.pl
Pozdrawiam Jurek B.
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8199
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Post autor: Jurek B. »

Witam
W przypadku gdy chce się zastosować wypełnienie dla obiektów znajdujących się na warstwie typu Działki, nie ma możliwości włączenia takiego atrybutu dla całej warstwy - nie da to efektu. W przypadku takiej warstwy, wypełnienie można stosować dla wybranych obiektów - czyli najpierw wybrać rodzaj wypełnienia w ikonce na mapie - Wypełnienie a potem zaznaczyć działkę/i i nacisnąć przycisk Zastosuj.
Pozdrawiam Jurek B.
maciekwu
VIP
VIP
Posty: 1149
Rejestracja: 31 mar 2005, 19:17

Post autor: maciekwu »

tak też to wykonywałem. Przesłałem przykładowy obiekt mailem. Problem polega na tym, że działka ma określony kształt, a wypełnienie nie pokrywa sie z tym kształtem pomijając niektóre z punktów. zaznaczenie obiektu pokazuje jego prawidłowy kształt, a zakolorowanie nie pokrywa całej powierzchni
pozdrawiam maciekwu
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8199
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Post autor: Jurek B. »

Witam
Udało się w końcu znaleźć przyczynę tych problemów ze szrafurowaniem - drobne przekłamanie trudne do wykrycia ale efekt widoczny :(
W najbliższej aktualizacji C-GEO będzie ta poprawka dostępna. Dziękuję za dane do testowania.
Pozdrawiam Jurek B.
maciekwu
VIP
VIP
Posty: 1149
Rejestracja: 31 mar 2005, 19:17

Post autor: maciekwu »

czy istnieje szansa na uwzględnienie tego rozwiązania w C-Geo7? Kupiłem wersję 7 nie mam jak narazie ochoty zmieniać jej na 8 i wydaje mi się że powinienem mieć do dyspozycji pozbawiony wad produkt. Czy jestem w błędzie?
pozdrawiam maciekwu
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8199
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Post autor: Jurek B. »

Oczywiście aktualizacja dotyczyć będzie także wersji 7.0
Pozdrawiam Jurek B.
maciekwu
VIP
VIP
Posty: 1149
Rejestracja: 31 mar 2005, 19:17

Post autor: maciekwu »

kiedy można spodziewać sie tej aktualizacji/ Jestem zainteresowany jak narazie wersją 7
pozdrawiam maciekwu
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8199
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Post autor: Jurek B. »

W tej chwili trwają testy tej aktualizacji - być może za godzinę, dwie zostanie udostępniona.
Pozdrawiam Jurek B.
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8199
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Post autor: Jurek B. »

Plik cgeo7.exe dostępny do aktualizacji
Pozdrawiam Jurek B.
maciekwu
VIP
VIP
Posty: 1149
Rejestracja: 31 mar 2005, 19:17

Post autor: maciekwu »

przed chwilą pobrałem plik aktualizacyjny z lokalizacji http://www.softline.xgeo.pl/cg7/cgeo7.exe.
Próbowałem zakolorować powierzchnie wadliwie zakolorowane w projekcie, który wysłałem. Problem dalej występuje!!!!
proszę oo wyjaśnienie.
pozdrawiam maciekwu
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8199
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Post autor: Jurek B. »

Dla pewności pobrałem plik cgeo7.exe z tego miejsca w sieci w którym go umieściliśmy do aktualizacji.
Nie musiałem nic robić z mapą - na tej którą otrzymaliśmy od Pana wszystkie obszary są poprawnie wypełnione:
Załączniki
rys.jpg
rys.jpg (31.09 KiB) Przejrzano 6121 razy
Pozdrawiam Jurek B.
maciekwu
VIP
VIP
Posty: 1149
Rejestracja: 31 mar 2005, 19:17

Post autor: maciekwu »

przykro mi ale pobrałem ponownie aktualizację z lokalizacji jaką podałem w poprzednim poście i daslej nie mogę zakolorować tych powierzchni. Skontrolowałem spójność mapy, zrobiłem naprawę bazy skasowałem obiekt zamknięty i wstawiłem go ponownie-obiekt zakolorowuje się i po odświeżeniu obrazu (narzędziem odśwież) lub przesunięciu rysunku zakolorowanie jest dalej wadliwe. Chyba że pobieram aktualizację z niewłaściwego miejsca.
pozdrawiam maciekwu
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8199
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Post autor: Jurek B. »

Czy na pewno nadaje Pan atrybut szrafury dla działek poprzez wybranie konkretnej działki i wykorzystanie ikonki na mapie "Wypelnienie" ? Dla obiektów na warstwie typu Działki, tylko w ten sposób można nadawać wypełnienie.
Jeżeli mimo to nadal nie działa u Pana wypełnienie poprawnie - proszę o telefon do nas w tej sprawie - może wtedy uda się nam pomóc.
Pozdrawiam Jurek B.
Zablokowany