Tabela - ilość znaków KERGu

Dyskusje od wersji C-GEO 1.0 do 7.0
jorgeo

Tabela - ilość znaków KERGu

Post autor: jorgeo »

Witam , mam mały problem z tabelą w v.7.o . W kolmnie KERG wpisywałem dotychczas stare dobre oznaczenie typu 591-528/2010
ale było miło i się skończyło , od stycznia jest oznaczenie KERG typu "teryt" i ten sam KERG ma postać : 240102_1-28/2011, czyli 16 znaków, W " strukturze tabeli " domyslam się , że opcja " rozmiar dotyczy właśnie ilości znaków, ale zmieniam wartość na " 16 " lecz mi nie zapisuje nowej wartości ... robię coś nie tak ???
Proszę o pomoc, pozdrawiam - Jurek Paciej
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8159
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: Tabela - ilość znaków KERGu

Post autor: Jurek B. »

Aby zmienić rozmiar pola w tabeli trzeba je usunąć i dodać na nowo.
Trzeba to zrobić oczywiście dla tabeli w której nie ma zapisanych żadnych danych w usuwanym polu.
Pozdrawiam Jurek B.
jorgeo

Re: Tabela - ilość znaków KERGu

Post autor: jorgeo »

Dalej coś nie tak..... W " strukturze tabeli ' pole "rozmiar"uusuwam wartość "10" wpisuję "16 " i nie zapisuje mi tej wartości. Usunąłem z tabeli, która była wspólna dla kilku robót stare kergi, więc kolumna jest jest czysta jak moja karta kredytowa....
Awatar użytkownika
FaFaL
Team
Team
Posty: 3113
Rejestracja: 11 lip 2005, 14:09
Lokalizacja: Opole..Kraków
Kontakt:

Re: Tabela - ilość znaków KERGu

Post autor: FaFaL »

ale skasował Pan całą kolumnę KERG ? Po usunięciu można zamknąć okno aby sprawdzić czy znikła kolumna KERG z tabeli, następnie znów wejść do struktury tabeli i stworzyć nowe pole kerg o większej długości
Pozdrawiam Rafał Kocierz
jorgeo

Re: Tabela - ilość znaków KERGu

Post autor: jorgeo »

O'k, przetestowałem na innej robocie, gdzie jeszcze nie zakładałem dodatkowej kolumny KERG, zapisuję bez problemu szesnastocyfrową opcję. Ale wstyd się przyznać, ma teraz problem , jak usunąć już założoną kolumnę KERG .... ??? Obciach :-(
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8159
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: Tabela - ilość znaków KERGu

Post autor: Jurek B. »

Przepraszam - mój błąd - napisałem w zbytnim skrócie, powinno być tak:
W C-GEO V7 usuwanie pola w tabeli współrzędnych odbywa się też po naciśnięciu ikonki Struktura tabeli, trzeba ustawić kursor na wierszu z usuwanym polem, nacisnąć Delete, a potem wyłączyć okno struktury tabeli. Potem można dodać nowe pole w tym samym oknie.
Pozdrawiam Jurek B.
jorgeo

Re: Tabela - ilość znaków KERGu

Post autor: jorgeo »

Dzięki, działa :-)

Pozdrawiam, Jurek Paciej
Zablokowany