warstwy i kody po reinstalacji

Dyskusje od wersji C-GEO 1.0 do 7.0
paaaje
__
__
Posty: 13
Rejestracja: 30 cze 2011, 22:51

warstwy i kody po reinstalacji

Post autor: paaaje »

Witam ,
Po reinstalacji systemu mam problem z warstwami i kodami. We wszystkich robotach w V.7 i V.6 ( którą traktuję jako archiwum staroci ), zniknęły mi wszystkie kody na warstwach ,z wyjątkiem warstw : GRUNTY, OSNOWA, ELEMENTY GRAFICZNE . Sytuacja odnosi się zarówno do włączonej w OPCJACH K-1 jak i K 1998. Wiem, można na piechotę wprowadzać metodą OKNO- KODY kolejne warstwy i przypisywać im odpowiadające im kody, ale kłopot jest jak myślę " systemowy " ???
Pozdrawiam i proszę o pomoc, Jurek Paciej
Awatar użytkownika
FaFaL
Team
Team
Posty: 3113
Rejestracja: 11 lip 2005, 14:09
Lokalizacja: Opole..Kraków
Kontakt:

Re: warstwy i kody po reinstalacji

Post autor: FaFaL »

Widocznie w systemie przed instalacją ponowna systemu kody miał troszkę inną strukturę, najprościej by było pliki z kodami z starego katalogu c-geo przenieść do nowego.
Pozdrawiam Rafał Kocierz
paaaje
__
__
Posty: 13
Rejestracja: 30 cze 2011, 22:51

Re: warstwy i kody po reinstalacji

Post autor: paaaje »

Dziękuję Panie Rafale za odpowiedź, ale teraz to mleko mi się już rozlało. Nie spodziewałem się takiego problemu, stary katalog C-geo jest już chyba dla mnie nieosiągalny, przenosząc " hurtem " roboty , nie pdejrzewałem zagrożeń jeśli chodzi o przenoszenie struktury warstw. Czeka mnie jak myślę manufaktura wprowadzania struktury warstw . Zaczekam jeszcze do poniedziałku na ekipę Softline ...

Pozdrawiam, Jurek paciej
Awatar użytkownika
FaFaL
Team
Team
Posty: 3113
Rejestracja: 11 lip 2005, 14:09
Lokalizacja: Opole..Kraków
Kontakt:

Re: warstwy i kody po reinstalacji

Post autor: FaFaL »

Hmmm, po dłuższym zastanowieniu chyba strzeliłem kulą w płot. Czy po zainstalowaniu nowego systemu funkcja Okno-Kody wygląda u Pana jakoś inaczej niż poniżej:
Przechwytywanie.JPG
Przechwytywanie.JPG (126.41 KiB) Przejrzano 10403 razy
Nie wiem czy dobrze zrozumiałem Pana zdanie:
można na piechotę wprowadzać metodą OKNO- KODY kolejne warstwy i przypisywać im odpowiadające im kody
Jeśli to tym oknie coś jest nie tak (czyli czegoś brakuje) to jest to błąd w wgranych plikach symboli. Powinno wystarczyć skasować katalog BIN (wcześniej robiąc kopię jego zawartości gdzieś indziej) i zainstalować ponownie C-GEO w tym samym katalogu co poprzednio.
Może opisałby Pan problem bardziej szczegółowo z jakimś zrzutem ekranowym?
Pozdrawiam Rafał Kocierz
paaaje
__
__
Posty: 13
Rejestracja: 30 cze 2011, 22:51

Re: warstwy i kody po reinstalacji

Post autor: paaaje »

Zrzut ekranowy sobie mogę darować Panie Rafale, albowiem jest taki sam jak przedstawiony przez Pana - mam w kolumnie trzeciej te same grupy : Grunty, Znaki graficzne, Osnowa. Jeśli chodzi o ręczne wprowadzanie , może nieprecyzyjnie się wyraziłem, w tej samej tabeli ikonką +, dla sprawdzenia czy jest to możliwe wprowadziłem kod BUD i jego cyfrowy odpowiednik , było to raczej wymuszone przez sytuację, bo musiałem pilnie wygenerować wykaz współrzędnych z tym kodem.
Faktem jest, że nadal nie mogę prowadzać kodów ani z K1, ani K1 1998, spróbuję wieczorem zgodnie z Pana radą pomajstrować z katalogiem BIN......
Dziękuję, pozdrawiam, Jurek Paciej
paaaje
__
__
Posty: 13
Rejestracja: 30 cze 2011, 22:51

Re: warstwy i kody po reinstalacji

Post autor: paaaje »

Panowie z Softline ....problem istnieje dalej , systemowy jak sądzę, metoda fafala z plikiem BIN nie zadziałała, nie chciałbym eksperymentować na ślepo, a roboty czekają

Pozdrawiam i proszę o pomoc , Jurek Paciej
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8159
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: warstwy i kody po reinstalacji

Post autor: Jurek B. »

Najlepiej takie problemy zgłaszać do nas bezpośrednio mailem z przysłaniem projektu - nie ma sensu na forum wymyślać możliwe rozwiązania w takim szczególnym przypadku nie mając danych.
Pozdrawiam Jurek B.
Zablokowany