Zamiana wspolrzednych geodezyjnych na geograficzne

Dyskusje na temat programu C-Geo i GeoZasiewy na Palmtopa oraz wersji na system Android
tymek

Zamiana wspolrzednych geodezyjnych na geograficzne

Post autor: tymek »

Witam,wlasnie mam zamiar kupic palmtopa i do tego cGeo do niego....i mam takie pytanko : czy po wgraniu mapy z projektem trzeba bedzie wspolrzedne w jakis sposob przetrasformatowac do odpowiendiego formatu zeby sprzecior pokazywal akutalna pozycje na tej mapie..?
Awatar użytkownika
Wojtek P.
Team
Team
Posty: 973
Rejestracja: 08 lut 2005, 08:35

Odp:Zamiana wspolrzednych geodezyjnych na geograficzne

Post autor: Wojtek P. »

Witam
Należy przetranformować współrzędne na układ 92 (gdyż w tym układzie są podawane współrzedne na cGeo PPC). Obecnie prowadzone są prace nad wprowadzeniem układów 2000 i 65.
Pozdrawiam
-To serve and protect-
tymek

Odp:Zamiana wspolrzednych geodezyjnych na geograficzne

Post autor: tymek »

W takim razie jakie sa dostepne programy ktore wykonuja te operacje i czy istnieje mozliwosc zainstalowania ich w palmtopie..?
dzieki wielkie za odp
Awatar użytkownika
Wojtek P.
Team
Team
Posty: 973
Rejestracja: 08 lut 2005, 08:35

Odp:Zamiana wspolrzednych geodezyjnych na geografi

Post autor: Wojtek P. »

Najlepiej zrobić to w C-Geo na PC. Nie wiem o innych programach na PPC umożliwiających przeliczenie współrzenych. Lada dzień powinna być już transformacja dostepna na cGeo dla PPC. Proszę o trochę cierpliwości .
Pozdrawiam<br><br>Edytowany przez: spider, w: 2006/11/20 08:51
-To serve and protect-
tymek

Odp:Zamiana wspolrzednych geodezyjnych na geografi

Post autor: tymek »

ok,wielkie dzieki za ta wiadomosc.:) jestem bardzo wdzieczny,tylko prosilbym jeszcze odpowiedzenie na moje pytanie ktore zadalem w innym temacie,____czy jest dostepne takie oprogramowanie ktore pozwoli podczytac mape,raster i potem wterenie pokaze aktualna pozycje?? prosze o odp,
pozdr
Anonimowy

Odp:Zamiana wspolrzednych geodezyjnych na geografi

Post autor: Anonimowy »

cGeo PPC w najnowszej wersji ma taką możliwość. Wystarczy zaimportować mapę z C-Geo 7 lub zaczytać raster i włączyć Śledzenie GPS. Należy pamiętać aby nie były uruchomione na PPC inne programy (np: Automapa) korzystające z GPS
Import mapy z C-Geo 7.0:
1. W C-Geo 7.0 z pozycji mapy wybrać należy Plik->eksport-> Poket cGeo
2. Wyeksportowany plik *.pcg należy przegrać do katalogu PPC
3. W cGeo PPC wybrać Plik->imprtuj i wczytać mapę
Import rastra:
1. Korzystając z narzędzia rastconv.exe dokonuje się konwersji na komputerze PC pliku rastrowego (z podanych formatów) na format *.ras który jest czytany przez cGeo PPC
2. Plik należy przegrać do katalogu PPC
3. W cGeo PPC z pozycji mapy wczytać raster
Pozdrawiam<br><br>Edytowany przez: spider, w: 2006/11/22 09:19
tymek

Odp:Zamiana wspolrzednych geodezyjnych na geografi

Post autor: tymek »

Dzieki serdeczne.:) Juz wszytsko wiem,bardzo mi pomogles:)
pozdr
GEOBITSW
__
__
Posty: 20
Rejestracja: 14 sie 2006, 08:14

Odp:Zamiana wspolrzednych geodezyjnych na geografi

Post autor: GEOBITSW »

Import rastra:
1. Korzystając z narzędzia rastconv.exe dokonuje się konwersji na komputerze PC pliku rastrowego (z podanych formatów) na format *.ras który jest czytany przez cGeo PPC

Jak skalibrowany raster w C-Geo zapisać do podanych formatów wraz z plikiem georeferencyjnym.
Pozdrawiam sławek
ODPOWIEDZ