demo C_GEO v 2

Dyskusje na temat programu C-Geo i GeoZasiewy na Palmtopa oraz wersji na system Android
Awatar użytkownika
walklim
____
____
Posty: 242
Rejestracja: 19 gru 2006, 00:32
Lokalizacja: Sosnowiec

demo C_GEO v 2

Post autor: walklim »

demo tylko się uruchamia i wyłącza bo menu obliczenia jest niedostępne nawet po utworzeniu obiektu.
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8159
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Post autor: Jurek B. »

utworzenie projektu to za mało aby można było liczyć - trzeba jeszcze założyć i otworzyć tabelę współrzędnych
Pozdrawiam Jurek B.
Awatar użytkownika
walklim
____
____
Posty: 242
Rejestracja: 19 gru 2006, 00:32
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: walklim »

tak, przepraszam teraz działa!, fajny program dla osób zajmujących się podziałami i aktualizacjami czyli dla geodetów, dla mierników co siedzą w inżynierce trzeba by dodać więcej obliczeń ale taki program już jest :lol:

bravo , jestem pod wrażeniem i już wiercę dziurę w brzuchu szefom żeby mi go kupili !
PrzemekN
___
___
Posty: 64
Rejestracja: 02 kwie 2008, 22:08
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: PrzemekN »

Mam pytanie dotyczące cGeoPPC V2.0. Jestem użytkownikiem wersji 1.2 i z wcześniejszej rozmowy z Panem Biegalskim wynikało że aktualizacja do wersji 2.0 będzie odpłatna. Cena v2.0 miała być w przedziale ca. 1000 zł. W cenniku cena została ta sama, w związku z tym pytanie czy aktualizacja do wersji 2.0 jest bezpłatna. Nie wgrywałem dla testów nowej werjsji ponieważ po serwisowaniu mojego palmtopa (MIO p560) z wielkim bólem udało mi się ponownie zainstalować wersję 1.2 i chciałbym mieć pewność zanim to zrobię. Mam jeszcze pytanie natury technicznej, czy program w wersji 2.0 uwzględnia już programową blokadę anteny GPS, dotyczącą podawaniu stałej pozycji po spadku prędkości przemieszczania się poniżej 1,2 m/s co 50 metrów(wprowadzona w celu uniknięcia "dziwnych" zachowań programów nawigacyjnych przy postojach na skrzyżowaniach)?
PrzemekN
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8159
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Post autor: Jurek B. »

Witam
Po dłuższych analizach zrezygnowaliśmy jednak z pobierania opłaty za wersję 2.0 - tak więc jest ona dostępna dla wszystkich użytkowników wcześniejszej wersji C-GEO PPC bezpłatnie.
Być może płatny upgrade nastąpi ale od kolejnej wersji.
Co do stałej pozycji - nigdy nie spotkałem się z takim przypadkiem - pozycja ze wszystkich znanych mi GPS jest zawsze zmienna niezależnie od tego jaka jest szybkość przemieszczania się.
Oczywiście chodzi mi tu o nasz program - być może jakieś procedury tego typu (blokowania pozycji) są stosowane w programach nawigacyjnych.
Poproszę jednak programistę o informację w tym temacie.
Pozdrawiam Jurek B.
geotex

prędkość przemieszczania się

Post autor: geotex »

Panie Jurku.. wydaje mi sie ze PrzemekN ma racje. W moim Asusie A696 też występuje ten problem. opisywałem to Panu w temacie o kolorach współrzędnych. Po Pana wyjasnieniach zainstalowałem v.2 c-geo PPC demo i stwierdziłem ze przyczyną nie jest wcale ilość danych zebranych prze z odbiornik a własnie prędkosc z jaką sie przemieszczam. przy wolnym spacerku program podaje cały czas te same wspolrzędne. dopiero po szybkim kroku wspolrzędne zmieniają się i wtedy zmienia się kolor na niebieski. czy można by coś temu zaradzić? Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8159
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Post autor: Jurek B. »

Dziwna sprawa z ta prędkością - mamy u siebie HTC Polaris, MIO A501, ASUS P320, ACER (z zewn. GPS) i każdy z nich prawidłowo podaje pozycje niezależnie od prędkości przemieszczania. Dzisiaj jednak sprawdzimy na nich wszystkich jeszcze raz ich zachowanie.
Pozdrawiam Jurek B.
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8159
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Post autor: Jurek B. »

Współrzędne w kolorze niebieskim pokazują się wtedy gdy bieżąco odczytane są inne współrzędne niż poprzednio zapisany punkt do bazy. Tak więc kolor niebieski informuje jedynie o zmianie współrzędnych od ostatniego zapisu.
Jeżeli współrzędne się nie zmieniają, warto przełączyć się na zakładkę - z układem satelitów i tam sprawdzić czy są odczytywane kolejne sentencje i czy zmienia się czas GMT.
Pozdrawiam Jurek B.
Awatar użytkownika
FaFaL
Team
Team
Posty: 3113
Rejestracja: 11 lip 2005, 14:09
Lokalizacja: Opole..Kraków
Kontakt:

Post autor: FaFaL »

Witam
Kupiłem sobie starszego palmtopa z pocket windowsem 2003 (czyli bodaj wersja 4), gdzie można znaleźć plik cab z sqlce aby cGEO 2.0 dało się uruchomić, bo znalazłem całą paczkę instalowaną na PC i przez activesync na pockecie - a tego chciałbym uniknąć.
Pozdrawiam Rafał Kocierz
Awatar użytkownika
Wojtek P.
Team
Team
Posty: 970
Rejestracja: 08 lut 2005, 08:35

Post autor: Wojtek P. »

Witam
tu jest plik CABsqlc
-To serve and protect-
Awatar użytkownika
FaFaL
Team
Team
Posty: 3113
Rejestracja: 11 lip 2005, 14:09
Lokalizacja: Opole..Kraków
Kontakt:

Post autor: FaFaL »

Wielkie dzięki :)
Pozdrawiam Rafał Kocierz
czarny70

Zamrażanie pozycji GPS

Post autor: czarny70 »

Jeśli chodzi o zamrażanie pozycji GPS przy zbyt małej prędkości to jest to wprowadzone specjalnie np. w module Sirf i jest powszechnie znane pod nazwą Static Navigation. Więcej można wygooglać wpisując to hasło.

Mnie oświeciła strona http://www.numerus.net.pl/ , gdzie zresztą jest parę interesujących programów GPS na PPC.
Opcję Static Navigation można wyłączyć i wtedy PPC reaguje na każdą zmianę pozycji. W przeciwnym razie urządzenie mierzy dobrze tylko wtedy, jeśli się biegnie lub jedzie samochodem.

Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 16 cze 2009, 20:36 przez czarny70, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8159
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Post autor: Jurek B. »

Testowaliśmy to na różnych urządzeniach z różnymi programami które rzekomo miały włączać/wyłączać taki tryb - nigdy nie uzyskaliśmy takiego efektu.
Również na różnych forach poświęconych temu tematowi, piszący sygnalizowali że nie działają te sposoby.
Moim zdaniem zadziałać to może wyłącznie na niektórych pocketach - z tego co znalazłem - np. ETEN.
Nie działa na pewno na urządzeniach ASUS i HTC.
Pozdrawiam Jurek B.
czarny70

Post autor: czarny70 »

Prawdopodobnie użyte były wadliwe programy. I tak na przykład na wspomnianych ASUS-ach włączanie/ wyłączanie Static Navigation na pewno działa bez problemu w modelach A636 i P535 (sprawdzone w boju).

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Wojtek P.
Team
Team
Posty: 970
Rejestracja: 08 lut 2005, 08:35

Post autor: Wojtek P. »

To proszę mi podać gdzie mogę pobrać "działający" program
ps. sprawdzalismy także na Asusie P526
-To serve and protect-
ODPOWIEDZ