demo cGeoPPC

Dyskusje na temat programu C-Geo i GeoZasiewy na Palmtopa oraz wersji na system Android
GEOBIT

demo cGeoPPC

Post autor: GEOBIT »

Program blednie oblicza katy i azymuty (roznice kilku cc)
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8159
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Post autor: Jurek B. »

Witam
Sprawdziłem na kilku różnych rodzajach danych, na pełnych współrzędnych, z uwzględnieniem układu 65 - wyniki mam identyczne jak w dużym C-GEO - proszę o przesłanie nam przykładu danych dających złe wyniki - softline@geo.pl
Pozdrawiam Jurek B.
GEOBIT

cGeoPPC v2

Post autor: GEOBIT »

Witam!
Przepraszam za kłopot, obliczenia z cGeoPPC v2 są dobre! Problem tkwił w programie WinKalk, w którym porównywałem wyniki. Po przeprowadzeniu małego zabiegu w WinKalku wyniki są zgodne z CGeo :)
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8159
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Post autor: Jurek B. »

O to nam bardzo miło :)
Pozdrawiam Jurek B.
geotex

kolor wspołrzędnych

Post autor: geotex »

Witam. Mam pytanie co oznacza jesli podawana pozycja jest w kolorze czarnym a co jesli w niebieskim? Mam taki problem że jeśli jest na niebiesko to po przejściu kilku metrów pozycja sie zmienia ( przy włączonym timerze) ale jesli wyłącze timer to pozycja jest na czarno i nawet jesli przejde 100 m to się nie zmienia i do tabeli zapisuje te same wspołrzędne. dlaczego tak sie dzieje? czy pomiary mozna wykonywać tylko z timerem? mam Asusa A696 z wbudowanym GPS WM 6.0 Prosze o wyjasnienie
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8159
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Post autor: Jurek B. »

Witam
Jeśli pozycja jest na niebiesko - oznacza to że została ustalona i może być zapisywana do bazy.
Natomiast zachowanie się z timerem sprawdzimy także na ASUSie - jeszcze dzisiaj i napiszemy co, jak i dlaczego.
Pozdrawiam Jurek B.
geotex

Post autor: geotex »

chodzi o to że z timerem zawsze jest na niebiesko i zmienia sie po paru metrach tak jak powinno być. a jak wyłącze timer to pozycja jest ustalona ale jest na czarno i nie zmienia się mimo ruchu nawet o 100 m. ale tez mozna ją zapisac do tabeli. Byc moze trzeba dłuzej poczekać az odbiornik zbierze więcej danych (moja teoria). gdzieś wyczytałem ze ten odbiornik (SiRF III) ma dokładności ponizej 5 m a tu nawet po 100 m nic sie nie zmienia :(
Awatar użytkownika
logis
Team
Team
Posty: 628
Rejestracja: 13 gru 2005, 10:34
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

test na ASUS P526

Post autor: logis »

Witam,
testowałem przed chwilą cGeo PPC v2 z modelem ASUS P526 z GPSem i WM 6.0. U mnie to jednak działa prawidłowo tj. z timerem jest na niebiesko i zmienia się, bez timera jest na czarno i po wykonaniu ruchu kilka - kilkanaście metrów po pewnym czasie zmienia się na niebiesko i także można ją zapisać. Oczywiście nie następuje to od razu. Podejrzewam że Pana teoria jest dobra, tzn. że zależy to od konfiguracji satelitów i trzeba poczekać trochę aż zebranie zostanie odpowiednia ilość poprawnych danych.
Jacek
geotex

Post autor: geotex »

dzieki za szybka odpowiedz. zainstaluje sobie v. 2 bo mam wcześniejszą i zobacze. Mam jeszcze jedno pytanie. Jaką szybkość bitów w konfiguracji portu trzeba ustawić i jakie to ma znaczenie bo cokolwiek ustawie to nie ma żadnej różnicy?
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8159
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Post autor: Jurek B. »

Szybkość połączenia powinna być zgodna z tą na której pracuje GPS ale najczęściej wbudowane GPSy w palmtopy są tak skonfigurowane że ten parametr nie ma znaczenia.
W innym przypadku mogłoby nie dojść do komunikacji programu z GPS.
Pozdrawiam Jurek B.
Awatar użytkownika
ariel0-0
______
______
Posty: 500
Rejestracja: 07 kwie 2010, 00:02
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: demo cGeoPPC

Post autor: ariel0-0 »

Będzie nowe demo? Do tej pory nie udało mi się połączyć z odbiornikiem GRS1. Z okazji nowej wersji spróbowałbym ponownie.
Have a nice day
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8159
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: demo cGeoPPC

Post autor: Jurek B. »

Będzie nowe demo? Do tej pory nie udało mi się połączyć z odbiornikiem GRS1. Z okazji nowej wersji spróbowałbym ponownie.
Hmm, jeśli ma Pan kupione już C-GEO PPC to wystarczy pobrać nową wersję i będzie ok, a jeśli nie - to raczej wolelibyśmy uniknąć upubliczniania tej nowej technologii w C-GEO PPC
Pozdrawiam Jurek B.
Awatar użytkownika
ariel0-0
______
______
Posty: 500
Rejestracja: 07 kwie 2010, 00:02
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: demo cGeoPPC

Post autor: ariel0-0 »

Nie, jeszcze nie zakupiłem pełnej wersji. Po porażce instalacji w GRS1 (brak komunikacji z wewnętrznym odbiornikiem GNSS) odpuściłem sobie. Przywykłem do TopSurv'a. Na zwykłyp PPC MioP550 poprzednie demo wystarczało do orientowania się. Jeśli jednak mówimy o normalnej pracy w RTK, to zupełnie co innego. Dlatego chętnie zapoznałbym się z możliwościami i przydatnością jako alternatywa dla TopSurv.
Have a nice day
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8159
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: demo cGeoPPC

Post autor: Jurek B. »

Proszę o maila do mnie - prześlę co trzeba żeby potestować.
Pozdrawiam Jurek B.
ODPOWIEDZ