Cgeo do Autocada

Dyskusje dotyczące współpracy C-Geo z innymi programami
Zbysiu
_____
_____
Posty: 323
Rejestracja: 31 mar 2005, 20:56

Cgeo do Autocada

Post autor: Zbysiu »

Jak koledzy sobie radzą z żywopłotem ?
I druga sprawa, tak wyglądają słupy w acadzie po exporcie z cgeo: Obrazek<br><br>Edytowany przez: zbysiu, w: 2006/09/21 11:30
Awatar użytkownika
Krzysiek Opole
____
____
Posty: 165
Rejestracja: 31 mar 2005, 09:34
Lokalizacja: Opole

Odp:Cgeo do Autocada

Post autor: Krzysiek Opole »

Zbysiu rozbijam pod cadem linie napowietrzne, potem polecenie uzgodnij cechy i słupy są super, żywopłot kreślę linią cada \"zigzac\", jakoś trzeba sobie radzić powiedział baca zawiązując buta zaskrońcem .
pozdr. K.K.:(
Zbysiu
_____
_____
Posty: 323
Rejestracja: 31 mar 2005, 20:56

Odp:Cgeo do Autocada

Post autor: Zbysiu »

Z tymi słupami na razie radzę sobie w podobny sposób, ale miałem nadzieję że jest jakaś prostsza metoda. Co do \"zigzac\'a\" to nawet nie leży obok żywopłotu, liczyłem, że ktoś ma jakieś specjalne biblioteki linii do acada. A, jest jeszcze jedna \"krecha\" - ogrodzenie. :(
A wracając do słupów, to jak odsuwasz linie od okręgu? Każdą po kolei z osobna?
(autocada dopiero się uczę;) )<br><br>Edytowany przez: zbysiu, w: 2006/09/21 16:57
Tomasz

Odp:Cgeo do Autocada

Post autor: Tomasz »

Krzysiek Opole napisał:
Zbysiu rozbijam pod cadem linie napowietrzne, potem polecenie uzgodnij cechy i słupy są super, żywopłot kreślę linią cada \"zigzac\", jakoś trzeba sobie radzić powiedział baca zawiązując buta zaskrońcem .
pozdr. K.K.:(
Co miałeś na myśli pisząc \"otem polecenie uzgodnij cechy i słupy są super\" próbuję to zastosować i nic nie wychodzi- słupy są dale \"poprzerywane\"

pozdr. Tomasz
Awatar użytkownika
FaFaL
Team
Team
Posty: 3123
Rejestracja: 11 lip 2005, 14:09
Lokalizacja: Opole..Kraków
Kontakt:

Odp:Cgeo do Autocada

Post autor: FaFaL »

Witam
Kiedyś przy jakieś nadkładce do AutoCADa znalazłem biblioteke linii geodezyjnych, jest tam ogrodzenie, żywopłot itp. Jak ją zlokalizuję na twardzielu to załączę do jakiegoś postu :). A tak przy okazji w AutoCADzie z dodatkiem Express można w bardzo łatwy sposób (równie łatwo jak w MicroStation ;) ) zdefiniować własne złożone style linii które są potrzebne w praktyce geodezyjnej, jednak nie miałem czasu aby to sprawdzić.
A słupy to chyba najlepiej narysować przez wstawienie symbolu, a nie linii.<br><br>Edytowany przez: FaFaL, w: 2006/09/22 09:35
Pozdrawiam Rafał Kocierz
Zbysiu
_____
_____
Posty: 323
Rejestracja: 31 mar 2005, 20:56

Odp:Cgeo do Autocada

Post autor: Zbysiu »

FaFaL napisał:
Witam
Kiedyś przy jakieś nadkładce do AutoCADa znalazłem biblioteke linii geodezyjnych, jest tam ogrodzenie, żywopłot itp. Jak ją zlokalizuję na twardzielu to załączę do jakiegoś postu :). A tak przy okazji w AutoCADzie z dodatkiem Express można w bardzo łatwy sposób (równie łatwo jak w MicroStation ;) ) zdefiniować własne złożone style linii które są potrzebne w praktyce geodezyjnej, jednak nie miałem czasu aby to sprawdzić.
A słupy to chyba najlepiej narysować przez wstawienie symbolu, a nie linii.<br><br>Edytowany przez: FaFaL, w: 2006/09/22 09:35
Oooooo! super - trzymam kciuki \"za bibliotekę\".
Czy mógłbyś rozwinąć wątek ze wstawianiem symboli a nie linii? Nie bardzo kumam:dry:
misza
___
___
Posty: 88
Rejestracja: 19 mar 2005, 14:45
Lokalizacja: pomorskie

Odp:Cgeo do Autocada

Post autor: misza »

Witam
Znalazłem coś u siebie na dysku, tylko w tej chwili nie mam dostępu do Cada więc niech koledzy sprawdzą czy to się do czegoś nadaje. A tak poza tym już coś takiego wysyłałem do kolegów z Softline- u. W tej bibliotece powinny być wszystkie linie z K1
Pozdrawim Misza
misza
___
___
Posty: 88
Rejestracja: 19 mar 2005, 14:45
Lokalizacja: pomorskie

Odp:Cgeo do Autocada

Post autor: misza »

A zapomniał bym dodać plik :)
[file name=k1.zip size=2322]http://www.soft.xgeo.pl/components/com_ ... les/k1.zip[/file]
Pozdrawiam Misza
Zbysiu
_____
_____
Posty: 323
Rejestracja: 31 mar 2005, 20:56

Odp:Cgeo do Autocada

Post autor: Zbysiu »

Dzięki Misza za linie, ale niestety sukces (przynajmniej u mnie) jest połowiczny bo problem z ogrodzeniem jest załatwiony, ale pozostaje z żywopłotem. To zielsko nie chce się wczytać - mam komunikat: \"Zła definicja BGZ, BGZ1, JAZ, WDS, WSW\"
Wodospadu i jazu na całe szczęście na razie nie potrzebuję, ale żywopłocik by się przydał.
misza
___
___
Posty: 88
Rejestracja: 19 mar 2005, 14:45
Lokalizacja: pomorskie

Odp:Cgeo do Autocada

Post autor: misza »

Witam
Cieszę się że chociaż częściowo pogłem. Mam jeszcze na dysku jeszcze jedną bibliotekę z wkórej na bank była linia żywopłotu. Jak tylko znajdę to wrzucę na forum.
Pozdrawiam Misza
Zbysiu
_____
_____
Posty: 323
Rejestracja: 31 mar 2005, 20:56

Odp:Cgeo do Autocada

Post autor: Zbysiu »

Jeszcze raz dzięki Misza, ale w tym pliku, który dałeś był żywopłot, ale tak jak napisałem, przy jego wczytywaniu pojawił się komunikat o złej definicji. Właściwie to nie jestem pewny czy coś jest nie tak z twoim plikiem, czy też z moim cadem (jak już pisałem dopiero raczkuję), ale i tak czekam na tę drugą bibliotekę - może z nią się uda :)<br><br>Edytowany przez: zbysiu, w: 2006/09/24 20:50
vistul

Odp:Cgeo do Autocada

Post autor: vistul »

Dodaj czcionkę \"z23.shx\" do Acada i będzie OK.
Zbysiu
_____
_____
Posty: 323
Rejestracja: 31 mar 2005, 20:56

Odp:Cgeo do Autocada

Post autor: Zbysiu »

Dzięki :) mam zielsko czyli żywopłocik (trochę przypomina logo MacDonalda, ale i tak jest wygląda lepiej niż zigzac).
Awatar użytkownika
FaFaL
Team
Team
Posty: 3123
Rejestracja: 11 lip 2005, 14:09
Lokalizacja: Opole..Kraków
Kontakt:

Odp:Cgeo do Autocada

Post autor: FaFaL »

Widzę że Misza znalazł u siebie tę samą definicję linii co ja miałem poszukać na swoim dysku (pochodzi bodaj z nakładki GeoDesK1)- dzięki Misza za wyręczenie. Z tego co pamiętam linia żywopłotu była całkiem niezła. Co do rozwinięcia wątku słupów to zamiast rysować linie o stylu linii napowietrznej (zakończonej odpowiednimi symbolami) to można wstawić w punktach początku i końca odpowiedni blok z biblioteki symboli i wtedy nie powinno być problemów po eksporcie do AutoCADa.
Pozdrawiam Rafał Kocierz
ciesiel
____
____
Posty: 109
Rejestracja: 19 gru 2005, 19:24

Odp:Cgeo do Autocada

Post autor: ciesiel »

Skopiowałem plik do katalogu w którym są inne fonty w AutoCad ale nie mogę wybrać tej czcionki w stylach tekstu.
Pzdr.
ciesiel
Awatar użytkownika
FaFaL
Team
Team
Posty: 3123
Rejestracja: 11 lip 2005, 14:09
Lokalizacja: Opole..Kraków
Kontakt:

Odp:Cgeo do Autocada

Post autor: FaFaL »

Ten styl nie musi się pokazywać w liście dostępnych fontów aby działały poprawnie style linii.
Pozdrawiam Rafał Kocierz
ODPOWIEDZ