eksport do dxf

Dyskusje dotyczące współpracy C-Geo z innymi programami
gruby

eksport do dxf

Post autor: gruby »

Czy jest możliwe wyeksprtowanie do AutoCada zakresem obszarowym tylko części mapy?
Awatar użytkownika
logis
Team
Team
Posty: 628
Rejestracja: 13 gru 2005, 10:34
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Odp:eksport do dxf

Post autor: logis »

Tak, należy przy eksporcie w zakładce ,,obszar eksportu\'\' zaznaczyć ,,tylko zawartość okna mapy\'\' z ewentualnym zawężeniem tego warunku o ,,tylko obiekty mieszczące się w całości.\" Program nie docina zawartości okna a jedynie wybiera do eksportu te obiekty które są widoczne w oknie (w całości lub nie).
Jacek
Jacek Małańczuk
gruby

Odp:eksport do dxf

Post autor: gruby »

chodziło mi raczej o stworzenie zakresu obszarowygo jako obiektu zamkniętegi i
możliwość w eksportowania tegoż zakresu wraz z całą jego zawartością.
Motoda którą opisałeś jest metodą wystarczającą do edycji małych map,
przy edycji map o dużych powierzchniach gdzie chciałbyś wydać część trasy powiedzmy o około 10 km. jest zbyt pracochłonne do dalszej obróbki dla projektanta.
Dziękuję ci za zainteresowanie.
pozdrawiam Gruby
Awatar użytkownika
MarekOtt
VIP
VIP
Posty: 1484
Rejestracja: 30 gru 2005, 13:20
Lokalizacja: Strzelce Op.

Post autor: MarekOtt »

odswierzam troche temat ..chce wyeksportowac mape do dxf i pojawia mi sie taki o to komunikat:

"is not a valid integer value"

ten kominikat pojawia sie tylko podczas exportru do dxf, do np. Tango jest wsyztsko ok :

prosze o pomoc
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8199
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Post autor: Jurek B. »

Do eksportu framgentu mapy nie tylko do DXF służy nowa opcja w V8 - eksport zaznaczonego obszaru - poniżej opis z suplementu:

Zaznaczanie dowolnym obszarem (wielokątem) fragmentu mapy do eksportu.
Na mapie po naciśnięciu prawego klawisza myszki jest opcja Zaznacz w tabeli/do eksportu. Po jej wybraniu, obrysować można obszar mapy przeznaczony do eksportu (zakończenie obrysowania następuje po naciśnięciu prawego klawisza myszki). Wszystkie obiekty wewnątrz narysowanego obszaru są zaznaczane. Po wybraniu w menu Plik-Eksport, właściwej opcji eksportu (np. do DXF), zaznaczyć należy opcję „tylko obiekty zaznaczone”. Wówczas w zakładce Obszar eksportu można ustalić czy mają być eksportowane także obiekty przyległe do zaznaczonych. Zaznaczone obiekty są eksportowane w całości – bez obcinania.
Pozdrawiam Jurek B.
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8199
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Post autor: Jurek B. »

Natomiast co do komunikatu i błędzie podczas eksportu do DXF - proszę o telefon do nas - tak będzie łatwiej wyjaśnić nam przyczynę - podejrzewam uszkodzenie mapy lub coś w tym stylu - 071 7889287.
Pozdrawiam Jurek B.
Awatar użytkownika
MarekOtt
VIP
VIP
Posty: 1484
Rejestracja: 30 gru 2005, 13:20
Lokalizacja: Strzelce Op.

Post autor: MarekOtt »

jednak po kontroli spójności mapy i naprawie bazy, dalej pojawia sie ten blad, wiec wysylam projekt na maila :)
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8199
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Post autor: Jurek B. »

Poprawka eksportu DXF tego przypadku mapy w dzisiejszej aktualizacji C-GEO
Pozdrawiam Jurek B.
Awatar użytkownika
MarekOtt
VIP
VIP
Posty: 1484
Rejestracja: 30 gru 2005, 13:20
Lokalizacja: Strzelce Op.

Post autor: MarekOtt »

Jurek B. pisze:Poprawka eksportu DXF tego przypadku mapy w dzisiejszej aktualizacji C-GEO
no niestety p. Jurku problem o ktorym pisalem powyżej nawet po sciagnieciu dzisiejszej aktualizacji nie zniknął. Wysłałem jeszcze wczoraj kopie projektu i teraz nie wiem czy owy projekt doszedł czy nie, gdzy nie otrzymalem zadnej odpowiedzi ? ..
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8199
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Post autor: Jurek B. »

Witam
Faktycznie uwierzyłem programiście i sam nie sprawdzałem już tego - dzisiaj się to wyjaśni ostatecznie
Pozdrawiam Jurek B.
Awatar użytkownika
MarekOtt
VIP
VIP
Posty: 1484
Rejestracja: 30 gru 2005, 13:20
Lokalizacja: Strzelce Op.

Post autor: MarekOtt »

bo ściągnięciu Świerzej dzisiejszej aktualizacji wszystko pięknie dziala.. jeszcze raz dziekuje ... a zeby nie bylo tak milo .. zapytam jak tam daleko prace nad obliczeniami tachimetrycznymi, a dokladnie nad dodawaniem do istniejacego zadania pojedynczej pikiedy i obliczeniu do niej obserwacji :) ?

Pozdrawiam i jeszcze raz dziekuje
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8199
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Post autor: Jurek B. »

Jeszcze chwila i też będzie
Pozdrawiam Jurek B.
ODPOWIEDZ